پیش بینی افزایش صادرات محصولات فولادی ترکیه در ۲۰۲۴| آیا تولید این کشور از ۴۰ میلیون تن فراتر می‌رود؟

در حالی تولید فولاد ترکیه در ژانویه جاری ۲۴.۷ درصد رشد داشته است که انجمن فولاد این کشور پیش بینی کرده است تولید فولاد ترکیه تا پایان سال جاری میلادی از ۴۰.۴ میلیون تن فراتر برود.

پیش بینی افزایش صادرات محصولات فولادی ترکیه در ۲۰۲۴| آیا تولید این کشور از ۴۰ میلیون تن فراتر می‌رود؟

به گزارش ایراسین، بر اساس جدیدترین گزارشی که توسط SteelOrbis منتشر شده است، انتظار می‌رود صادرات محصولات فولادی از ترکیه در سال جاری رشد کند و تولید فولاد ممکن است تا سال ۲۰۲۴ در این کشور از ۴۰.۴ میلیون تن فراتر رود.

روند صنعت فولاد ترکیه متفاوت با کل اقتصاد این کشور است

در این گزارش آمده است صنعت فولاد ترکیه روندهایی را نشان می‌دهد که با کل اقتصاد این کشور متفاوت است. در واقع بر اساس داده‌های موجود در سال ۲۰۲۲ اقتصاد ترکیه ۵.۶ درصد و در سال ۲۰۲۳ نیز ۵.۵ درصد رشد در حالی که بخش فولاد این نیز کشور در سال‌های نامبرده به ترتیب ۱۲.۹ درصد و ۴.۰ درصد کاهش یافت.

از سوی دیگر نرخ بهره برداری جهانی از ظرفیت در این صنعت در سال‌های اخیر ۷۵ تا ۸۰ درصد بوده است، در حالی که در صنعت فولاد ترکیه این میزان در سال گذشته ۵۶.۸ درصد بوده است. به گفته ویسل یابان دبیر کل TCUD، انتظار می‌رود در آینده حداقل به ۷۰ درصد افزایش یابد.

وی عملکرد ضعیف بخش فولاد ترکیه را به ویژه به رقابت با چین نسبت می‌دهد که تأثیر جهانی نیز داشته است.

رشد ۲۴.۷ درصدی تولید فولاد ترکیه در ژانویه ۲۰۲۴

دبیر کل انجمن فولاد ترکیه همچنین می‌گوید: طبق گزارشات این انجمن، در ژانویه ۲۰۲۴، تولید فولاد در ترکیه ۲۴.۷ درصد در سال (به ۳.۲ میلیون تن)، مصرف فولاد تخت ۳۳.۶ درصد در سال افزایش یافت و ارقام فوریه حتی دلگرم کننده تر است.

بر اساس گزارش تحلیل بازار، دبیر کل انجمن فولاد ترکیه همچنین در خصوص تلاش‌های کربن زدایی این کشور اظهار نظر کرد و گفت: این کشور مشمول اقدامات حفاظتی مشابهی مانند چین، ویتنام، تایوان و کره جنوبی است، اگرچه از نظر تحول سبز با کشورهای اتحادیه اروپا برابری می‌کند. البته اتحادیه اروپا ترکیه را یک تهدید می‌بیند و به هر دو طرف آسیب می‌زند.

گفتنی است همانطور که مرکز GMK قبلاً گزارش داده بود، طبق گزارش انجمن جهانی فولاد، فولاد سازان ترکیه در سال ۲۰۲۳ تولید فولاد را ۴ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ کاهش دادند و به ۳۳.۷۱۴ میلیون تن رساندند. در سال گذشته یعنی سال ۲۰۲۳ نیز میانگین تولید ماهانه فولاد در این کشور به ۲.۸۱ میلیون تن رسید که نسبت به سال قبل تر ۴.۰۴ درصد کاهش داشت.

منبع: irasin-50806

ارسال نظر

New Project اخرین اخبار
New Project پربیننده‌ترین اخبار