مشارکت شرکت ورق‌خودرو در کاشت ۲۰ هزار اصله نهال و ایجاد ۴۰ هزار هکتار جنگل

هم‌زمان با هفته منابع طبیعی تفاهم‌نامه چهارجانبه همکاری در طرح کاشت ۲۰ هزار اصله نهال و ایجاد ۴۰ هزار هکتار جنگل‌کاری در راستای پویش کاشت یک میلیارد درخت، با حضور مدیران شرکت ورق‌خودرو، اداره کل حفاظت محیط‌زیست، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان چهارمحال بختیاری در محل شرکت ورق‌خودرو منعقد شد.

مشارکت شرکت ورق‌خودرو در کاشت ۲۰ هزار اصله نهال و ایجاد ۴۰ هزار هکتار جنگل

به گزارش ایراسین ، حمید شجاعی، مدیرعامل شرکت ورق‌خودرو در آئین کاشت ۲۰ هزار اصله نهال و ایجاد ۴۰ هزار هکتار جنگل‌کاری در راستای پویش کاشت یک میلیارد درخت ضمن تأکید بر اهمیت محیط‌زیست و توسعه فضای سبز شرکت گفت: ایجاد فضای سبز متناسب با زیست‌بوم منطقه، اجرای برنامه‌های محوری در توسعه پایدار محیط‌زیست و نگهداری از فضای سبز از برنامه‌های مهم شرکت است.

به گفته وی، ورق‌خودرو اولین شرکت صنعتی است که به این پویش پیوسته است. این شرکت همواره ضمن نگهداری از فضای سبز شرکت و توسعه فضای سبز محوطه داخلی کارخانه، در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود، اقدام به کاشت درخت در منطقه پیرامونی نموده است.

مدیرعامل شرکت ورق‌خودرو ادامه داد: شرکت ورق‌خودرو در راستای شناسایی گونه‌های سازگار و احیای فضای سبز استاندارد، قرارداد پژوهشی با مرکز پژوهش‌های اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان منعقد کرده است.

شرکت ورق‌خودرو در همکاری با اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان همیشه پیشتاز بوده است

در این آئین، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان چهارمحال و بختیاری نیز ضمن تجلیل از برنامه‌های شرکت ورق‌خودرو در راستای ایجاد فضای سبز مناسب در منطقه گفت: شرکت ورق‌خودرو در زمینه حفاظت از محیط‌زیست، رعایت مقررات و استانداردهای زیست‌محیطی و اقدامات مناسب در راستای توسعه گونه‌های متناسب با شرایط منطقه و همکاری با این اداره کل همیشه پیشتاز بوده است.

سعید یوسف‌پور با تأکید بر اینکه قطعاً این شرکت می‌تواند الگویی مناسب برای سایر صنایع و کارخانه‌های صنعتی استان باشد. تصریح کرد: گیاهانی که بتوانند از نظر اکولوژیکی برای محیط‌زیست سودمند باشند مناسب تکثیرند و ما در این پویش، با همکاری شرکت ورق‌خودرو گیاهان متناسب و سازگار با آب‌وهوا و خاک منطقه را شناسایی و تکثیر خواهیم کرد.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: خوشبختانه با توجه به پیشینه و تعامل خوب و مناسب شرکت ورق‌خودرو با اداره کل حفاظت محیط‌زیست، این پویش با سرعت پیش خواهد رفت.

مشارکت شرکت ورق‌خودرو در کاشت ۲۰ هزار اصله نهال و ایجاد ۴۰ هزار هکتار جنگل

شرکت ورق‌خودرو همیشه در کنار حافظان منابع طبیعی بوده است

در ادامه این آئین، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری نیز ضمن قدردانی از اقدامات مناسب شرکت ورق‌خودرو در راستای نگهداری از منابع طبیعی افزود: هم‌جواری صنعت و منابع طبیعی همیشه در طول تاریخ مشکلاتی به وجود آورده است که خوشبختانه شرکت ورق‌خودرو با همراهی فعالان زیست‌محیطی و رعایت همه پروتکل‌ها و آئین‌نامه‌های زیست‌محیطی همیشه در کنار حافظان منابع طبیعی بوده و تا امروز از هیچ کمکی در این زمینه دریغ نکرده است.

اصغر احمدی بیان کرد: این پویش سبز با تکثیر گونه‌های گیاهی مناسب و ایجاد ۴۰ هزار جنگل اثر بسزایی در بهبود زیست‌بوم منطقه خواهد داشت و این امر میسر نخواهد شد، مگر با حمایت صنایع که شرکت ورق‌خودرو در این زمینه پیشتاز است.

امضای تفاهم‌نامه مشترک کاشت ۲۰ هزار اصله نهال و ایجاد ۴۰ هزار هکتار جنگل؛ اتفاقی مبارک

در ادامه، رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری امضای این تفاهم‌نامه را اتفاقی مبارک دانست و گفت: توسعه و ایجاد فضای سبز امری مهم و اساسی است و تلاش برای پایداری فضای سبز نیز اهمیت بسزایی دارد.

حسن جهانبازی اظهار کرد: وجود استراتژی ایجاد فضای سبز و تنوع در گونه‌های متناسب با منطقه در فضای سبز شرکت ورق‌خودرو کاملاً مشهود است.

گفتنی است در پایان آئین امضای این تفاهم‌نامه که در راستای توسعه فضای سبز کم‌آب‌بر و پایدار و اجرای طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت و به‌منظور ایجاد ارتباط منظم و سازمان‌یافته و بهره‌گیری از توانمندی‌های علمی، آموزشی، تحقیقاتی، اجرایی و مشاوره‌ای همه نهادها منعقد گردید، با حضور مسئولان یادشده چند اصله نهال در محوطه بیرونی کارخانه به یادگار کاشته شد.

منبع: irasin-51273

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار