پیشرفت حدود ۲۴ درصدی کارخانه آهن اسفنجی بافق

مدیر طرح کارخانه آهن اسفنجی بافق از پیشرفت ۲۳.۷ درصدی طرح خبر داد و گفت: طرح کارخانه آهن اسفنجی جزو اولین طرح آهن اسفنجی کشور است که قابلیت تولید سه نوع محصول را دارد.

پیشرفت حدود ۲۴ درصدی کارخانه آهن اسفنجی بافق

به گزارش ایراسین، محمد رنجبر اظهار کرد: طرح کارخانه آهن اسفنجی بافق یکی از پرسرعت‌ترین طرح‌های آهن اسفنجی کشور است که در تلاشیم زودتر از موعد مقرر به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در یک رقابت سنگین و نابرابر فولادی هستیم، افزود: در این برهه تنها چیزی که برای شرکت‌ها مهم است موضوع زمان است لذا اگر نتوانیم این طرح را به موقع به بهره برداری برسانیم، باختیم.

مدیر طرح کارخانه آهن اسفنجی به اجرای زیرسازی جاده و کلید خوردن فضای سبز کارخانه هم اشاره کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها، پیشرفت طرح در خرداد امسال به ۳۰ درصد و در خرداد سال آینده به ۸۰ درصد می‌رسد و در تلاشیم که قبل از پایان مسئولیت دولت سیزدهم، این طرح به بهره برداری برسد.

رنجبر با اشاره به اعلام رضایت کارشناسان وزارت صمت از پیشرفت کارخانه، گفت: اگر پیشرفتی اتفاق می‌افتد در کنارش سختی‌های زیادی هم پشت سر گذاشته می‌شود.

وی در توضیح شرایط کنونی کارخانه نیز اظهار کرد: در حال حاضر طرح با احتساب زیرساخت‌ها به پیشرفت ۲۳.۷ درصدی رسیده است.

رنجبر با بیان این که آب مورد نیاز کارخانه از محل تصفیه پساب شهری تأمین می‌شود، افزود: پیشرفت این بخش از طرح اکنون ۹۵ درصد است.

وی میزان نیاز برق طرح مذکور را ۳۵ مگاوات عنوان کرد و گفت: بحث طراحی خطوط انتقال انجام شده و از کنار پشت نخلستان انجام می‌شود.

وی به کوره کارخانه هم اشاره کرد و افزود: قلب طرح آهن اسفنجی، کوره‌ی آن است که از پنجم فروردین عملیات خاکبرداری آن آغاز شده و تمام متعلقات کوره از نظر مهندسی مشخص شده است.

بر اساس گزارش ایسنا، رنجبر اضافه کرد: مهمترین چالش در جریان اجرای این طرح، بهره برداری زودتر از موعد مقرر آن است که البته منوط به خریداری تجهیزات خارجی می‌باشد که اکنون در حال پیگیری است.

این مسئول در پایان با بیان این که به طور حتم یک جمله منفی و دور از انتظار در خط مقدم پیشرفت تأثیر می‌گذارد، ابراز امیدواری کرد در کنار تلاش همکاران خود، همدلی مردم و مسئولان شهر بافق را نیز شاهد باشیم.

منبع: irasin-52385

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار