ضرر ۲ میلیارد تومانی اتوبوسرانی اصفهان از کارت نزدن مسافران

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه با بیان اینکه حدود ۴۰۰ هزار نفر به صورت روزانه از اتوبوس‌های این شرکت استفاده می‌کنند، گفت: ۱۶ درصد مسافران اتوبوس‌های شهری اصفهان از زدن کارت بلیت خودداری می‌کنند که این اقدام ماهانه بیش از دو میلیارد تومان خسارت به اتوبوسرانی این شهر وارد می‌کند.

ضرر ۲ میلیارد تومانی اتوبوسرانی اصفهان از کارت نزدن مسافران

سیدعباس روحانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه با مشکلات مالی متعددی روبه‌رو است، از یک سو شهرداری توان ندارد که به طور کامل این شرکت را حمایت مالی کند و از سوی دیگر ۱۶ درصد مسافران در اصفهان از زدن کارت بلیت خودداری می‌کنند که این اقدام ماهانه بیش از دو میلیارد تومان خسارت به اتوبوسرانی این شهر وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه پرت بلیت در تمام کشورهای دنیا وجود داشته است اما میزان و زمان‌هایی که اتفاق می‌افتد مهم است، افزود: در کشورهای اروپایی برای فردی که هزینه حمل‌ونقل را پرداخت نکند، جریمه سنگین وجود دارد و قانونی برای برخورد با این افراد تعریف شده است، حتی در بعضی کشورها پلیس حمل‌ونقل وجود دارد.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه ادامه داد: یک سوم مخارج اتوبوسرانی برعهده دولت، یک سوم آن برعهده شهرداری و یک سوم آن برعهده شهروندان است و وقتی هر کدام سهم خود را به درستی پرداخت نکنند مشکلات عدیده ای را برای ناوگان اتوبوسرانی شهر ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه در گذشته ۲۵۰ هزار مسافر در روز جابه‌جا می‌شدند که این آمار هم‌اکنون به ۴۰۰ هزار نفر افزایش یافته است، گفت: هرچه تعداد ناوگان افزایش یابد، جذب مسافر بیشتر می‌شود.


منبع: imna-631068

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار