کلاهبرداری ۱۳۰ میلیون ریالی در سایت با ثبت نام تور هوایی قشم

اصفهان - رئیس پلیس فتا استان اصفهان از شناسایی و دستگیری فردی که با درج آگهی جعلی تور هوایی قشم در سایت تبلیغاتی اقدام به کلاهبرداری ۱۳۰ میلیون ریالی از شهروندان کرده بود خبرداد.

کلاهبرداری ۱۳۰ میلیون ریالی در سایت با ثبت نام تور هوایی قشم

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: به دنبال شکایت چند نفر از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس در سایت تبلیغاتی به بهانه ثبت نام تور هوایی قشم مبلغ ۱۳۰ میلیون ریال از آنها کلاهبرداری کرده است، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های بعمل آمده مشخص شد شاکیان در سایت دیوار با آگهی تور هوایی قشم مواجه شده که جهت ثبت نام با آگهی دهنده تماس گرفته سپس وی به بهانه ظرفیت محدود با ارائه شماره کارت از هر یک از آنها درخواست واریز ۲۰ میلیون ریال بعنوان بیعانه کرده است که شاکیان پس از واریز وجه به حساب معرفی شده نه تنها بلیت دریافت نکرده‌اند حتی فروشنده از پاسخگویی به تماس آنها امتناع و آگهی را حذف کرده است.

رئیس پلیس فتا استان ادامه داد: با بررسی مستندات و اظهارت شاکیان و انجام اقدامات هوشمندانه پلیسی مأموران موفق شدند یک متهم را در این رابطه شناسایی و ضمن هماهنگی با مرجع قضائی در عملیاتی ضربتی وی را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد: برای خرید یا پیش خرید بلیت یا ثبت نام در تورهای سیاحتی و زیارتی به دفاتر مجاز و معتبر مراجعه و از خرید اینترنتی از سایت‌های متفرقه و فاقد مجوز خودداری کنند.

سرهنگ مرتضوی در پایان با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد خاطر نشان کرد: برخی تبلیغات که در سایت‌های واسطه گر با عناوین بلیت تخفیف دار، لحظه آخری، تورهای گردشگری سریع و و ارزان و غیره منتشر می‌شود به منظور کلاهبرداری بوده و شهروندان باید حتی الامکان بصورت حضوری پس از تأیید هویت و اصالت ارائه دهنده خدمات اقدام به واریز وجه و ارائه اطلاعات هویتی خود کنند.

منبع: mehrnews-5672576

ارسال نظر