قوای سه‌گانه به مسئله حجاب رسیدگی کنند

اصفهان- امام جمعه موقت اصفهان با انتقاد از انفعال برخی مسئولان و دستگاه‌ها نسبت به موضوع حجاب گفت: از قوای سه‌گانه درخواست داریم که نسبت به این موضوع رسیدگی داشته باشند.

قوای سه‌گانه به مسئله حجاب رسیدگی کنند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمجتبی میردامادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با انتقاد از انفعال برخی مسئولان و دستگاه‌ها نسبت به موضوع حجاب، اظهار داشت: از طرفی گناه‌های عملی در حال ترویج است. از قوای سه‌گانه درخواست داریم که نسبت به این موضوع رسیدگی داشته باشند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون نیروی دریایی اظهار کرد: ایشان بیان کردند که موفقیت‌ها، پیشرفت‌ها و امیدهای برآورده شده از دل تلاش و سختی به‌دست می‌آید و نباید اقدام ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش را به چشم یک حادثه دریایی دانست، زیرا هر یک از عوامل شکل‌دهنده آن درخور توجه است.

خطیب جمعه اصفهان با اشاره به نزدیکی ناوهای آمریکایی به خلیج فارس اضافه کرد: آمریکایی‌ها اگر توانایی داشتند در طول این ۴۵ سال کاری می‌کردند، در روزهایی که سلاحی نداشتیم، توانستیم آمریکا را سر جای خود بنشانیم، درحالیکه امروز ایران از چنان قدرتی برخوردار است که هر اقدامی را با پاسخ نابودکننده جواب خواهد داد.

حجت‌الاسلام میردامادی به آیه ۳٠ سوره فصلت اشاره و خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم در راه دین استقامت داشته و پای‌مردی کنیم و یکی از مهم‌ترین اقدامات در این مسیر پذیرش ولایت علی‌بن‌ابی‌طالب ( ع) است.

وی با بیان اینکه یکی از عوامل بزرگ مشکلات جامعه فاصله گرفته از تقوا است، افزود: در این راستا در آیه ۹۶ سوره اعراف خداوند وعده داده که در صورت تقوای مردم، درهای برکت از آسمان‌ها و زمین بر ما گشوده خواهد شد.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: با تقوا بسیاری از مشکلات حل و راه‌های درست در همه ابعاد رو به ما باز خواهد شد.

وی افزود: بر اساس آیه ۲ سوره طلاق در صورت تقوا داشتن، روزی ما از راهی که فکر آن را نمی‌کنیم می‌رسد و یکی از مصادیق این امر در داستان‌های قرآنی، داستان حضرت مریم ( س) است.

امام جمعه موقت اصفهان به ایام شهادت امام سجاد ( ع) اشاره کرد و گفت: امام سجاد در طول ۳۴ سال امامت خود برکات زیادی را از خود نشان دادند و در بسیاری از مسائل دینی الگوی بزرگی شدند. ایشان نشان دادند چشم‌ها هیچ‌گاه نباید از گریه برای امام حسین ( ع) خشک شود.

حجت‌الاسلام میردامادی با بیان اینکه بخش دوم اقدامات امام سجاد (ع) دعا بود، اضافه کرد: مجاهد در میدان جنگ در کنار اسلحه باید از دعا نیز استفاده کند و در این راستا در هشت سال دفاع مقدس شاهد نمایان شدن این حقیقت بودیم.

منبع: mehrnews-5858850

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار