تدوین بودجه سال آینده شهرداری اصفهان طبق راهبردهای برنامه ۱۴۱۰

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان گفت: به منظور تدوین بودجه سال آینده از اواخر تیرماه امسال، پروژه‌های ۱۴۰۳ را از مناطق و معاونت‌ها استعلام کرده‌ایم که این پروژه‌ها مبتنی بر برنامه‌های بالادستی اصول و راهبردهای برنامه ۱۴۱۰ است.

سعید ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با بیان اینکه بودجه نشان از اراده و تصمیم مدیریت شهری برای فعالیت‌های مبتنی بر برنامه‌های بالا دستی است که هرساله در نیمه دوم سال در مجموعه شهرداری و اکثر دستگاه‌های اجرایی تدوین می‌شود، اظهار کرد: شهرداری سهم بودجه بالایی دارد، البته بودجه شهرخودگردان است و تنها در حوزه مترو و اوراق مشارکت از منابع استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: برای بودجه سال آینده نیز از اواخر تیرماه امسال، پروژه‌های ۱۴۰۳ را از مناطق و معاونت‌ها استعلام کرده‌ایم که این پروژه‌ها مبتنی بر برنامه‌های بالادستی اصول و راهبردهای برنامه ۱۴۱۰ است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان اضافه کرد: مجموع این پروژه‌ها در جلساتی با حضور مدیران مناطق بررسی و پالایش شد.

وی با بیان اینکه در مجموعه شهرداری بالای هزار پروژه اعم از پروژه‌های شاخص، مهم منطقه‌ای، منطقه‌ای و محله محور داریم، افزود: سهم پروژه‌های شاخص و مهم منطقه‌ای حدود ۲۰۰ پروژه است که در مجموعه سبد پروژه‌های شهرداری اصفهان قرار می‌گیرد.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نگاه مدیریت شهری فراتر از بودجه است، تمام پروژه‌ها و اقدامات مناطق را دریافت می‌کنیم، پس از آن که مشخص شد سال آینده باید بر روی چه میزان منابعی برآورد حساب کنیم، می‌توان بین منابع و مصارف تعادل ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه در بودجه باید از اعداد و ارقام به‌دست آمده در فاز طراحی استفاده شود، ادامه داد: بر اساس حرکتی که از سال گذشته آغاز کرده‌ایم، قبل از تدوین بودجه پروژه‌ها را بررسی و به شورای سیاست گذاری و کمیته فنی ارسال می‌کنیم تا طراحی‌های فاز صفر و یک انجام شود بر این اساس عدد واقع بینانه برای انجام پروژه تعیین می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان گفت: از هفته گذشته پروژه‌هایی که نیاز به بررسی داشته به شورای سیاست‌گذاری، تعدادی برای اداره کل طراحی و یکسری طراحی‌ها به سازمان‌های نوسازی، پارک‌ها و زیباسازی ارسال شده است.

وی تصریح کرد: در بودجه سال جاری شهرداری اصفهان نیز بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع و مصارف داشتیم که از این هزار پنج هزار میلیارد تومان به امور جاری و ۱۵ هزار میلیارد تومان به فعالیت‌های عمرانی و تملک دارایی‌های مالی به نام سرمایه‌ای و مالی اختصاص یافته است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: برآوردها این است که با افزایش حدود ۳۰ درصدی برای سال آینده برای این سهم از منابع باید سهم جاری و سهم عمرانی را جدا کنیم تا مبنایی برای خدمات بهتری به شهروندان باشد، البته هنوز جمع بندی انجام نشده است.

منبع: imna-698958

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار