قابلیت افزایش درآمدهای پایدار شهرداری مبارکه وجود دارد

شهردار مبارکه گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود، قابلیت افزایش درآمدهای پایدار شهرداری وجود دارد و باید از تمام این ظرفیت‌ها در راستای تحقق بودجه و عمران و آبادانی شهر مبارکه استفاده شود.

قابلیت افزایش درآمدهای پایدار شهرداری مبارکه وجود دارد

محمدمهدی احمدی در گفت‌و گو با خبرنگار ایمنا در اصفهان اظهار کرد: حرکت به سمت افزایش درآمدهای پایدار شهری در بودجه ۱۴۰۳ شهرداری مورد توجه جدی قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اهمیت درآمدهای پایدار و نقش پررنگ آن در راستای اداره و توسعه شهر افزود: قانون درآمد پایدار شهرداری سال گذشته به شهرداری‌های کل کشور ابلاغ شد و ردیف‌های درآمدی ویژه با تصویب در مجلس شورای اسلامی و ابلاغ دولت، مورد توجه قرار گرفت.

شهردار مبارکه با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا درآمد پایدار شهری افزایش پیدا کند، خاطرنشان کرد: در بودجه سال آینده برنامه‌ریزی مدونی در سطوح مختلفی انجام شده است که یک بخش آن مربوط به محله‌محوری بوده و در این راستا پروژه‌های محلی متنوعی تعریف شده است.

احمدی اضافه کرد: توجه ویژه به محله‌محوری و استفاده از ظرفیت‌های مطالبه‌گری شهروندان در محلات می‌تواند راه‌گشا باشد و چشم‌اندازی برای مدیریت شهری در سال ۱۴۰۳ داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بیشتر تلاش شهرداری نگاه ویژه به مناطق محروم و محله‌های آسیب‌پذیر است، تصریح کرد: شناسایی مطالبات و مشکلات محلات کم‌برخوردار از جمله جدول‌گذاری، آسفالت، جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی، احداث و راه‌اندازی فضاهای سبز شهری، اماکن فرهنگی ورزشی و استفاده از ظرفیت خیران با هدف افزایش سرانه‌های خدماتی در این محلات که بافت فرسوده و کم‌توسعه یا توسعه‌نیافته است، می‌تواند جزو اهداف سال ۱۴۰۳ باشد.

شهردار مبارکه با اشاره به درآمدهای شهرداری و لزوم تحقق بودجه به منظور تأمین اعتبار پروژه‌های عمرانی گفت: شهرداری‌ها خدمات متنوع و گسترده‌ای را به شهروندان ارائه می‌دهند؛ بنابراین تحقق بودجه یا درآمدهای پایدار شهری برای پیشبرد اهداف آن حائز اهمیت است.

احمدی اضافه کرد: بودجه شهرداری مبارکه وابستگی شدیدی به عوارض آلایندگی دارد و قرار است سهم زیادی از اقدامات ما از محل عوارض آلایندگی انجام شود، امیدواریم بتوانیم عوارض را دریافت و تکالیفمان را به بهترین نحو اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه طی این مدت تلاش کردیم پروژه‌های عمرانی که در دوره‌های قبل تعریف شده بود را تکمیل کنیم، گفت: حدود ۶۵ درصد از بودجه ما در حوزه عمرانی هزینه می‌شود و پروژه‌های عمرانی و مهمی در دست اجرا است.

شهردار مبارکه ادامه داد: شهرداری مبارکه بودجه خوبی را به موضوعات و طرح‌های فرهنگی شهر اختصاص داده است و تجهیز مجدد سینما فرهنگ مبارکه از اقدامات خوبی بود که پس از یک دهه در دستور کار شهرداری قرار گرفت.

احمدی افزود: اقدامات خوبی در حوزه برگزاری مراسم، جشن‌ها و اعیاد و ارتقای فرهنگ عمومی در سطح جامعه انجام شده است و بودجه متناسبی را به این حوزه‌ها تخصیص داده‌ایم. تلاش کردیم در تمام این مناسبت‌ها شهروندان را مشارکت دهیم و جشن‌های خوبی را برای آن‌ها برگزار کنیم.

منبع: imna-718259

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار