امروز وظیفه همه تبیین در برابر تهاجم فرهنگی است

رئیس قوه قضائیه گفت: تنها چیزی که دشمنان را می‌ترساند حضور مردم در صحنه است و امروز وظیفه همه تبیین نقش دشمن و بیان تعالیم اسلام است.

امروز وظیفه همه تبیین در برابر تهاجم فرهنگی است

به گزارش خبرگزاری ایمنا از اصفهان، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای امروز _چهارشنبه بیستم دی_ در افتتاحیه نخستین کنگره علی بن محمد باقر (ع) اظهار کرد: ای کسانی که ایمان آورده‌اید اگر می‌خواهید به کمال برسید ایمان و تقوا پیشه کنید و چنانچه مردم در صحنه حضور داشته باشند دشمن ناامید می‌شود و شکست می‌خورد.

وی افزود: مسلمانان در راه تقوا به کمال برسید و برای رسیدن به کمال وسیله‌ای اختیار کنید؛ ما امروز آمده‌ایم از ائمه معصوم استمداد طلب کنیم و از طریق این بزرگواران مقرب درگاه خداوند به کمال برسیم.

رئیس قوه قضائیه افزود: یادمان نرفته است آن زمان که طاغوت زمان با تبلیغات سو و ایجاد شبهات تلاش در پوشاندن حق داشت و در پی نابودی اسلام بود، مردم این خطه پیام فرستادند بر حجت خدا امام محمدباقر (ع) که دشمنان و شیطان‌صفت‌ها تحریف حق می‌کنند؛ شما برای ما کسی را بفرستید که به‌وسیله آن راه درست را بپیماییم.

امروز وظیفه همه تبیین در برابر تهاجم فرهنگی است

جهاد تبیین اقدامات جهادی و انقلابی لازم دارد

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: امام محمد باقر (ع) برای تبلیغ دین خدا، فرزند بلافصل خود را به این منطقه فرستادند و این بزرگوار به جهاد پرداخت.

وی با اشاره به ضرورت جهاد با دشمن تاکید کرد: امروز برای جهاد تبیین اقدامات جهادی و انقلابی لازم است تا دشمنان قسم‌خورده نظام را مأیوس کنیم.

رئیس قوه قضائیه گفت: دوستان علی ابن محمد باقر (ع) زیاد نبودند، اما دشمن چنان احساس خطر کرد که تا چند هزار نیرو برای جنگ با این امام‌زاده عظیم‌الشأن را آماده کرد.

محسنی اژه‌ای خطاب به مسئولان و کارگزاران نظام گفت: امروز این مسئولیت بزرگ به عهده شما است زیرا بر کرسی‌هایی نشسته‌اید که سرها و بدن‌هایی قطعه‌قطعه شده است تا ما به مردم خدمت کنیم، بنابراین نباید از این جایگاه سوءاستفاده کنیم و کم به فکر مردم و ارزش‌های انقلاب باشیم.

وی ادامه داد: امروز همان دشمنی که امام حسین ( ع) را شهید کرد با همان نقشه قبلی که از بین بردن دین خدا است، برای ما نقشه می‌کشد و جنگ نرم، برهنگی، فساد مالی و بسیاری از ناهنجاری‌ها را در جامعه ترویج می‌کند.

اجرای گروه سرود عماران انقلاب

امروز وظیفه همه تبیین در برابر تهاجم فرهنگی است

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند تا حق اجرا نشود و منافع طاغوت در خطر نباشد، گفت: امروز وظیفه همه ما این است که در تهاجم فرهنگی تبیین نقش دشمن و بیان تعالیم اسلام را ترویج دهیم، امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه انجام دهیم.

وی تاکید کرد: هر کس موظف است در جایگاه خود با جهاد تبیین ارزش‌های انقلاب و امنیت روانی و جانی مردم را افزایش دهد.

رئیس قوه قضائیه افزود: پیروزی انقلاب با دو مسئله مهم یکی رهبری مخلص و خداگونه و دوم امتی که سخن رهبر خود را شنید و از آن پیروی کرد، تحقق یافت.

وی خاطرنشان کرد: دشمن در تمام مراحل بر همین دو نکته مهم تمرکز کرده است چون از این دو ضربه خورده است و می‌داند که رمز پیروزی انقلاب همین دو اصل مهم است.

مردم با تمام مشکلات پای کار هستند

به گفته رئیس قوه قضائیه دشمن نهایت تلاش خود را می‌کند تا میان مردم و مسئولان شکاف ایجاد کند و در ناامیدی مردم موفق شود، چون می‌داند هر کجا مردم در صحنه باشند شکست می‌خورد.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: مردم در هر مراسم و مناسبت‌های مذهبی با تمام مشکلات پای کار هستند.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی جامعه تاکید کرد: موضوع مسکن و مشکلات اقتصادی بسیار به مردم فشار می‌آورد، اما آیا روضه‌های خانگی و مراسم فاطمیه سال جاری کم شد؟ دشمن این حضور پرشور را تحمل نمی‌کند.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: امروز نیروی امنیت و تجهیزات نظامی بسیار پیشرفت کرده است، اما اینها چیزهایی است که دشمنان هم دارند؛ چیزی که دشمن را می‌ترساند حضور مردمی است که خود ندارد.

محسنی اژه‌ای گفت: دشمن در پی القا کردن این است که انتخابات بی‌فایده است، بنابراین باید خوب انتخاب کنیم و خوب مطالبه کنیم تا دشمن را ناامید کنیم.

منبع: imna-718941

ارسال نظر