محتوای رسانه‌ای داخلی پاسخگوی نیاز دانش آموزان نیست

مدیر آموزش و پرورش تیران و کرون گفت: محتوای رسانه‌ای داخلی پاسخگوی نیاز دانش آموزان نیست و باید برای ارائه مطالب مفید این قشر برنامه ریزی عزم جدی رقم بخورد.

محتوای رسانه‌ای داخلی پاسخگوی نیاز دانش آموزان نیست

به گزارش خبرنگار ایمنا از اصفهان، حسین صائبی عصر امروز _شنبه بیست‌وچهارم دی_ در جلسه شورای معاونین اداره آموزش و پرورش تیران و کرون با حضور معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار کرد: تولیدات رسانه‌ای داخلی پاسخگوی نیاز کودکان و نوجوانان نبوده و نتوانسته همسو با ارزش‌ها پیش برود.

وی افزود: فعالیت‌های رسانه‌ای و حتی تولیدات رسانه‌ای ملی گاهی مغایر با ارزش‌ها بوده و تولیدات محتواها نیز در برابر جنگ ترکیبی و رسانه‌ای همسان نبوده که باید این معضل رفع شود.

مدیر آموزش و پرورش تیران و کرون با بیان اینکه وقت زیادی از دانش آموزان صرف فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌شود، تصریح کرد: آموزش‌ها و ارائه خدمات فرهنگی باید توان مقابله داشته باشد و متناسب با شرایط امروز عرضه شود.

وی به هزینه‌های بالای مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی اشاره کرد و اذعان داشت: روند افزایشی شهریه‌ها نارضایتی را به همراه داشته و باید رویه تصویب قیمت‌ها اصلاح شود تا در شرایط سخت اقتصادی، مردم در تنگنا قرار نگیرند.

صائبی با بیان اینکه پرداخت برخی از خانواده‌ها توان پرداخت شهریه سنگین را ندارند، خاطرنشان کرد: احیا مراکز پیش دبستانی دولتی برای این دسته از افراد کارساز بوده و مانع از روند افزایشی قیمت خواهد شد.

وی اضافه کرد: هزینه‌های سنگین آموزشی از توان خانواده‌های طبقه پایین و متوسط خارج بوده و این موضوع بر تحصیل و شرایط زندگی تأثیر منفی دارد.

مدیر آموزش و پرورش تیران و کرون با بیان اینکه شرایط سختی در تأمین نیروی انسانی همزمان با آغاز سال تحصیلی طی شده، اذعان کرد: آموزگاران و دبیران پس از طی فرآیند استخدامی فعالیت خود را آغاز کردند و در برخی از مدارس کمبود معلم با گذشت زمان تأمین شد.

وی یادآورشد : تسریع در برگزاری آزمون استخدامی بعدی به رفع مشکل تأمین نیروی انسانی در سال تحصیلی آینده کمک خواهد کرد.

آموزگاران ارتقا فرهنگ مطالعه را جدی بگیرند

رئیس اداره آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در ادامه این جلسه بر ضرورت فرهنگ سازی برای موضوعات مختلف از جمله کتابخوانی تاکید کرد و گفت: ارتقا فرهنگ مطالعه یکی از مأموریت‌های مهم و جدی آموزش و پرورش است.

علیرضا سلطانی ادامه داد: کم مهری نسبت به این موضوع بر گسترش این فرهنگ تأثیر خواهد گذاشت که مطالعه کتاب غیر درسی و مجلات رشد به همین مقوله کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه در بعضی از مدارس به مطالعه مفید کمتر توجه می‌شود، خاطرنشان کرد: این کم مهری بر توسعه فرهنگی جامعه و محیط پیرامونی تأثیر می‌گذارد.

رئیس اداره آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ترویج نماز جماعت را از دیگر مؤلفه‌های فرهنگی مهم در مدارس بیان کرد و اظهار داشت: زنگ فضیلت در تمامی مدارس اجرا می‌شود و دانش آموزان و معلمان در کنار همدیگر این فرضیه دینی را اقامه می‌کنند.

وی آموزش اولیا و مربیان و جلب نظر آنان برای اجرای طرح‌های آموزشی و تربیتی را مهم خواند و اذعان داشت: مدیران و آموزگاران نظر و دیدگاه خانواده‌ها را در اجرای سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش جلب کنند.

سلطانی همراهی خانواده‌ها با این سیاست‌ها را عامل تسری آن در کل جامعه دانست و خاطرنشان کرد: طرح‌های فرهنگی و آموزشی در چنین حالتی به بهترین نوع اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه کیفیت بخشی به آموزش در دوران ابتدایی با برگزاری دوره‌های توانمندسازی مورد توجه قرار گرفته، گفت: محتواهای آموزشی و ابزارهای مرتبط با این موضوع توسط سرگروه‌های آموزشی استانی و متخصصان، آماده شده و در اختیار مناطق قرار می‌گیرد.

منبع: imna-720056

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار