نمایشگاه «همای رحمت» تا ۱۲ بهمن در پردیس کوثر دایر است

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان با اشاره به برگزاری نمایشگاه خوشنویسی «همای رحمت» به‌مناسبت میلاد حضرت علی (ع) از روز سوم تا دوازدهم بهمن سال جاری در نگارخانه پردیس فرهنگی کوثر گفت: این نمایشگاه همه روز از ساعت ۹:۰۰ تا ۱۹:۰۰ میزبان شهروندان هنردوست اصفهانی است.

نمایشگاه «همای رحمت» تا ۱۲ بهمن در پردیس کوثر دایر است

هوشنگ نظری‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: نمایشگاه خوشنویسی «همای رحمت» به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) از روز سه‌شنبه ۳ بهمن در نگارخانه پردیس فرهنگی کوثر آغاز شده است و تا پنج‌شنبه ۱۲ بهمن ادامه دارد.

وی افزود: آثار موجود در این نمایشگاه متعلق به جمعی از هنرمندان خوشنویس منطقه ۱۵ است که همه روز از ساعت ۹:۰۰ تا ۱۹:۰۰ میزبان شهروندان هنردوست اصفهانی است.

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: خوشنویسی یکی از ارکان اصلی کتاب‌آرایی به شمار می‌آید و در قرن‌های اولیه هجری کتاب‌هایی بجز قرآن مجید و کتاب‌های مذهبی رونویسی یا نگاشته نمی‌شد، اما رفته رفته از حدود قرن دوم هجری به بعد، با ترجمه آثار برخی دیگر از کشورها و پیدایش آثار دانشمندان و متفکران اسلامی، رونویسی و نگارش‌های مختلف رایج گردید و آثار این متفکرین را از مرزهای جهان اسلام نیز پا فراتر نهاد.

نمایشگاه «همای رحمت» تا ۱۲ بهمن در پردیس کوثر برقرار است

نظری‌پور تصریح کرد: خوراسگان یکی از مهدهای هنر در کشور به شمار می‌رود و حضور «آقامحمدباقر سمسوری اصفهانی» خطاط نستعلیق‌نویس قرن سیزدهم هجری از اهالی سمسور (یکی از محلات شهر خوراسگان) و نسخ به شیوه محمّدصادق و میرعماد، خود به تنهایی گواه بر این سخن است.

وی خاطرنشان کرد: برپایی این نمایشگاه‌های هنری موجب پویایی و تقویت فرهنگ و هنر در سطح شهر خواهد شد و در منطقه ۱۵، طی سال‌های گذشته بسیاری از این دست نمایشگاه‌ها تا کنون برپا شده که نشان می‌دهد این امر از چشم مدیریت شهری دور نمانده است و بسیاری از هنرمندان برجسته شهر آثار زیبا و فاخر خود را در نگارخانه پردیس فرهنگی کوثر در معرض دید عموم قرار داده‌اند.

منبع: imna-723690

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار