کمک هزینه ۲۰۰ میلیون تومانی اتاق اصناف خمینی‌شهر برای تامین جهیزیه نوعروسان

رئیس اتاق اصناف شهرستان خمینی‌شهر از کمک‌هزینه ۲۰۰ میلیون تومانی با هدف تهیه ۱۰ سری جهیزیه برای نوعروسان نیازمند شهرستان خمینی‌شهر خبر داد.

کمک هزینه ۲۰۰ میلیون تومانی اتاق اصناف خمینی‌شهر برای تامین جهیزیه نوعروسان

به گزارش خبرگزاری ایمنا از اصفهان، علی حفیظی امروز _پنجشنبه بیست و ششم بهمن‌_ در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان با اشاره به اینکه رویکرد اتاق اصناف در محورهای مختلف بهینه سازی شده است، اظهار کرد: اتاق اصناف بازویی قوی برای ارگان‌ها و نهادهای شهرستان است و تاکنون خدمات زیادی انجام داده است.

وی افزود: صندوق مرکز نیکوکاری اتاق اصناف تاکنون مشکلاتی زیادی از خانواده‌های کسبه حل کرده است.

رئیس اتاق اصناف شهرستان خمینی‌شهر خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در دولت سیزدهم کسب و کارهای تعطیل و نیمه تعطیل به چرخه تولید برگشته است در این راستا با اداره فنی و حرفه‌ای شهرستان خمینی‌شهر تفاهم نامه‌ای منعقد شده است.

حفیظی تصریح کرد: جوانان خمینی شهری که استعدادی در حرفه‌های مختلف دارند می‌توانند با مراجعه به فنی حرفه‌ای شهرستان ضمن آموزش حرفه مختلف، جذب بازار کار شود زیرا مرکز نیکوکاری اتاق اصناف درصدد به‌کارگیری جوانان جویای کار با حرفه‌ای مربوطه است.

وی ادامه داد: تاکنون برخی نهادها در راستای اشتغال جوانان شهرستان هیچ‌گونه همکاری با اتاق نداشته‌اند، از آن‌ها درخواست همکاری جهت رفاه حال شهروندان و جوانان داریم تا مشکل یک جوان یا یک خانواده برطرف شود.

رئیس اتاق اصناف شهرستان خمینی‌شهر با بیان اینکه اهداف اتاق در جهت کمک‌های مومنانه رویکرد عام‌المنفعه پیدا کرده است، تصریح کرد: ۱۰ سری کمک جهیزیه برای نوعروسان نیازمند به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان، ۲۰ میلیون تومان برای خرید دستگاه MRI بیمارستان ۹ دی منظریه، ۸۰ میلیون تومان جهت کارهای عمرانی بیمارستان اشرفی، و کمک به مددجویان زندان در سال جاری انجام شده است.

حفیظی از اجرای طرح یک کاسب، یک دانش‌آموز از سوی اتاق اصناف خبر داد و گفت: از سال ۱۴۰۰ تاکنون بازرسی‌های اتاق اصناف دو برابر شده است، طی بهمن‌ماه امسال ۱۴ هزار و ۵۳۸ بازرسی به ثبت رسیده است در حالی که این آمار در سال ۱۴۰۰ شش هزار و هفتصد و شش مورد بوده است‌.

به گزارش ایمنا، در پایان جلسه از خبرنگاران و فعالان مجازی با حضور مسئولان اتحادیه‌ها تقدیر به عمل آمد.

منبع: imna-728509

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار