پهپادی که به کمک ارتقای ایمنی مسافران نوروزی آمد/آماده‌باش کامل آتش‌نشانی برای نوروز ۱۴۰۳

مسئول کمیته ایمنی و حوادث ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان گفت: با توجه به اضافه شدن یک فروند پهپاد مجهز به دوربین ترمال حرارت‌سنج به ناوگان عملیاتی سازمان آتش‌نشانی، رصد حرارت داخل چادرهای مسافران شب‌خواب در باغ فدک از این طریق انجام خواهد شد و خدمت جدیدی برای ارتقای ایمنی مسافران نوروزی است.

محمدمهدی مقدس‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: تدابیری برای رعایت نکات ایمنی ستاد دائمی خدمات سفر و اسکان مسافران نوروزی توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان اندیشیده شده است.

وی افزود: با توجه به درخواست مطرح شده از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان، حدود ۵۰۰ مدرسه به سازمان آتش‌نشانی اعلام شد که اقدامات لازم در راستای بازدید ایمنی از مدارس انجام و ایرادات ایمنی آن نیز احصا شد و نتیجه کلی برای مرتفع شدن به این اداره کل ارسال شده است.

مسئول کمیته ایمنی و حوادث ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان خاطرنشان کرد: از هتل‌ها، مهمان‌پذیرها و خوابگاه‌های دانشجویی مورد درخواست بازدید کردیم و نکات ایمنی آن به اتحادیه‌ها و انجمن‌های مربوطه اعلام شد.

مقدس‌زاده تاکید کرد: با توجه به شرایط جوی اعلام شده از سوی اداره کل هواشناسی و با نظر و هماهنگی مدیریت ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان، برای استفاده از ورزشگاه‌های منتخب سطح شهر، بازدید از سوی سازمان آتش‌نشانی انجام و اعلام شد حداقل موارد ایمنی آن باید رعایت شود.

وی در خصوص ایمنی منازل استیجاری اضافه کرد: این منازل ایرادات و نواقصی داشت که به‌راحتی قابل احصا نیست و طبق هماهنگی انجام شده، دستورالعمل ایمنی برای رعایت مسافران نوروزی به اتحادیه مربوطه ارسال شده است تا در اختیار مسافران قرار گیرد و در کنار آن مالکانی که قرار است منازل خود را در اختیار هم‌وطنان قرار دهند، این موارد را رعایت کنند و شاهد حادثه تلخی نباشیم.

مسئول کمیته ایمنی و حوادث ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان با بیان اینکه در مجموعه باغ فدک نیز همچون سال‌های گذشته نیروهای آتش‌نشان مستقر هستند و برای تأمین ایمنی آن به‌صورت ۲۴ ساعته تلاش می‌کنند، تصریح کرد: با توجه به اضافه شدن یک فروند پهپاد مجهز به دوربین ترمال حرارت‌سنج به ناوگان عملیاتی این سازمان، رصد حرارت داخل چادرهای مسافران شب‌خواب در باغ فدک از این طریق انجام خواهد شد که خدمت جدیدی برای ارتقای ایمنی مسافران نوروزی است.

مقدس‌زاده تاکید کرد: با توجه به تراکم ترافیکی که در ایام تعطیلات نوروزی داریم، بیش از ۱۰ مورد استقرار اطفائیه در طول شبانه‌روز در سطح شهر انجام می‌شود و در صورتی که گره ترافیکی جدیدی اعلام شود، استقرار جدید از طریق ستاد فرماندهی آتش‌نشانی اعمال خواهد شد.

وی اضافه کرد: کل نیروهای عملیاتی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان شامل حدود ۵۳۰ نیرو و عوامل ستادی برای تأمین ایمنی شهروندان و مسافران نوروزی در آماده‌باش کامل قرار دارند و امیدواریم مسافران نوروزی ۱۴۰۳ خاطره خوشی از نصف‌جهان به خاطر داشته باشند.

منبع: imna-736956

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار