۹۵ درصد سرپناه اتوبوس‌های منطقه ۵ اصلاح شد/ ایمن‌سازی بزرگراه شهید دستجردی با نصب نیوجرسی

رئیس اداره حمل‌ونقل و ترافیک منطقه ۵ شهرداری اصفهان گفت: سرپناه ۲۸ ایستگاه اتوبوس در شش ماه اول و ۳۵ ایستگاه در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ با طرح جدید تعویض شد که با توجه به این اقدام بیش از ۹۵ درصد این سرپناه‌ها تعویض و به‌روزرسانی شده است و مابقی آن در سال آینده انجام خواهد شد.

۹۵ درصد سرپناه اتوبوس‌های منطقه ۵ اصلاح شد/ ایمن‌سازی بزرگراه شهید دستجردی با نصب نیوجرسی

مهدی اله‌دادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: منطقه ۵ یکی از مناطق مرکزی شهر اصفهان با معابر بسیار گسترده و دارای ترافیک عبوری سنگین در تمام اوقات سال است که در نزدیکی پایان سال این حجم ترافیک دوچندان می‌شود و تمهیداتی برای کاهش مدت زمان سفر اندیشیدیم.

وی افزود: نقاط اداری، تجاری، بیمارستان‌ها و سایر مراکز متعدد جاذب سفر در منطقه ۵ قرار دارد که همین موضوع موجب می‌شود در تمام طول روز ترافیک عبوری را داشته باشیم.

رئیس اداره حمل‌ونقل و ترافیک منطقه ۵ شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: در محور چهارباغ بالا مجتمع‌های بزرگ تجاری با پارکینگ‌های حداقلی که جای پارک خودروهای خود را هم نمی‌توانند تأمین کند، وجود دارد، در کنار آن مشکلات وجود مطب پزشکان و خیابان توحید نیز همین‌گونه است.

اله‌دادی با بیان اینکه خودروی ثبت تخلفات منطقه ۵ به‌صورت تمام وقت در اختیار پلیس راهور قرار گرفته است و از این ظرفیت مناطق همجوار همچون منطقه ۱۳ در مقاطعی کمک می‌گیریم، ادامه داد: مرکز خرید سیتی‌سنتر یکی از مراکز جاذب سفر در منطقه ۵ شهرداری اصفهان است که ورودی اصلی آن از محور شمال به جنوب بزرگراه شهید دستجردی و ورودی دوم سپاهان‌شهر انجام می‌شود که با توجه به ظرفیت محدود پارکینگ آن، بار ترافیکی با پس‌زدگی به کندرو و بزرگراه، مشکلات و خطرات زیادی را ایجاد می‌کند.

وی اضافه کرد: طی جلسات برگزار شده با پلیس راهور و مسئولان این مرکز خرید مقرر شد یک ورودی دیگر، پس از پل راهداران به مجموعه سیتی‌سنتر اضافه و دسترسی از این نقطه ایجاد شود که حدود ۹۰۰ متر طول مسیر برای انباره طول صف خودروهای ورودی به مجموعه سیتی‌سنتر خواهد بود و خودروها به‌جای ایجاد صف در بزرگراه، در این مسیر متوقف خواهد شد و مشکلات ایمنی بزرگراه رفع خواهد شد.

پارکینگ محتشم کاشانی با ظرفیت حدود ۴۵۰ خودرو در حال فعالیت است

رئیس اداره حمل‌ونقل و ترافیک منطقه ۵ شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: ایمن‌سازی حاشیه کندروی بزرگراه شهید خرازی با حدود ۴۰۰ شاخه گاردریل توسط منطقه و برنامه‌ریزی‌ها برای نصب تابلوهای راهنمای مسیر توسط مجموعه سیتی‌سنتر انجام شده است و امیدواریم تأمین ایمنی این محدوده را محقق کنیم.

اله‌دادی ادامه داد: پارکینگ زیرسطحی توحید خرداد سال جاری افتتاح شد و در اختیار شهروندان قرار گرفت و در ساعات پیک ترافیک و عصرها مورد استفاده قرار می‌گیرد و حدود ۷۰ درصد ظرفیت آن پر می‌شود که با احداث آن حجم زیادی از ترافیک شرق و غرب خیابان توحید کاهش یافته است.

وی گفت: پارکینگ محتشم کاشانی که حدود شش ماه است در اختیار عموم قرار گرفته، با ظرفیت حدود ۴۵۰ خودرو در حال فعالیت است و با وجود آن حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد معضل پارکینگ این محدوده رفع شد؛ البته پیگیر هستیم با ساماندهی معابر اطراف، به‌ویژه معبر پشت مرکز MRI، تأمین ایمنی عابر پیاده محقق شود و معابر پارکینگ نباشد.

رئیس اداره حمل‌ونقل و ترافیک منطقه ۵ شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: تقاطعی در خیابان محتشم کاشانی وجود دارد که با حوزه کنترل و نظارت و معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری هماهنگ شده است تا با مسدود کردن آن عبور و مرور در این خیابان تسهیل شود.

اله‌دادی تصریح کرد: یکی از معضلات ترافیکی منطقه ۵، خیابان حسین‌آباد بوده است که به‌دلیل عرض کم محور، امکان تردد خودرو به‌صورت دوطرفه وجود ندارد و در حال حاضر در محدوده چهارراه مسجد اعظم، با کاهش عرض معبر محور شرقی غربی، پارک خودروها را محدود کردیم تا تردد دو طرفه انجام شود و پس زدگی در زمان پیک ترافیک نداشته باشیم.

از گذشته مشکلی در ورودی خیابان شهدای صفه داشتیم و عرض ناکافی معبر موجب پس زدگی بار به بزرگراه صفه می‌شد، بنابراین اصلاح هندسی این نقطه انجام و یک‌ونیم متر به عرض معبر اضافه شد

وی با بیان اینکه سرپناه ۲۸ ایستگاه اتوبوس در شش ماه اول و ۳۵ ایستگاه در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ در منطقه ۵ با طرح جدید تعویض شد که با توجه به این اقدام بیش از ۹۵ درصد این سرپناه‌ها تعویض و به‌روزرسانی شده است و مابقی آن در سال آینده انجام خواهد شد، اضافه کرد: خیابان شهدای صفه معبر دسترسی به بزرگراه صفه و شهید دستجردی است که از گذشته مشکلی در ورودی این خیابان داشتیم و عرض ناکافی معبر موجب پس زدگی بار به بزرگراه صفه می‌شد، بنابراین اصلاح هندسی این نقطه انجام و یک‌ونیم متر به عرض معبر اضافه شد.

رئیس اداره حمل‌ونقل و ترافیک منطقه ۵ شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: با اصلاح هندسی این نقطه ترافیک تا بیش از ۸۰ درصد ساماندهی شد و با توجه به تمهیدات ترافیکی، با هماهنگی و حضور کارشناسان مرکز کنترل ترافیک شهرداری، دوربین ثبت تخلفات خیابان شهدای صفه به مسیر جنوب به شمال بزرگراه شهید دستجردی منتقل شد تا بتوانیم با کنترل سرعت این بزرگراه ایمنی شهروندان را افزایش دهیم.

اله‌دادی افزود: برای ورودی شمالی خیابان شهدای صفه، پارکینگ هم‌سطحی با ظرفیت حدود ۲۵۰ خودرو تعبیه شد تا بار ترافیکی این نقطه که روی سه‌راه آیت‌الله طاهری قرار گرفته بود، ساماندهی شود.

وی با بیان اینکه مشکل عمده منطقه ۵ که برای رفع آن در سال آینده نیز اعتبار دریافت کرده است، تبدیل گاردریل‌های بزرگراه شهید دستجردی به نیوجرسی‌های پیش‌ساخته است که تعیین پیمانکار شده است و این اقدام انجام خواهد شد، گفت: طرحی برای مسیر ویژه اتوبوس تندرو در رفیوژ میانی خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی تا چهارراه شهدای غزه در نظر گرفته شده است که به‌نظر می‌رسد با این کار این خیابان شکل و قوام منطقی خود را پیدا کند و به‌ویژه در ساعات پیک از این وضعیت نابسامان خارج شود.

رئیس اداره حمل‌ونقل و ترافیک منطقه ۵ شهرداری اصفهان با بیان اینکه یکی از درخواست‌های شهروندان در رابطه با ایستگاه‌های اتوبوس تندرو این بود که آسایش و ایمنی مناسب را ندارد و با توجه به اینکه این ایستگاه‌ها حدود ۱۵ سال قبل احداث شده است، سایه‌اندازی و پوشش برای جلوگیری از باد و باران نداشت که با دستور مدیر منطقه وارد موضوع شدیم، خاطرنشان کرد: برای ساماندهی سه ایستگاه وارد عمل شدیم و جنس سقف و شیشه‌های سکوریت آن عوض شد و رضایت‌مندی شهروندان در این خصوص بسیار بالا رفته است.

منبع: imna-737474

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار