بررسی چالش‌های حوزه آب در دستور کار هیئت اندیشه‌ورز بنیاد نخبگان اصفهان

بررسی چالش‌های حوزه آب با هدف ارائه توصیه‌های سیاستی نخبگان و متخصصان حوزه آب برای سیاستگذاران استانی و ملی در دستور کار هیئت اندیشه‌ورز آب بنیاد نخبگان اصفهان است.

بررسی چالش‌های حوزه آب در دستور کار هیئت اندیشه‌ورز بنیاد نخبگان اصفهان

به گزارش خبرگزاری ایمنا، سجاد انتشاری اظهار کرد: نخبگان و افراد خبره در حوزه آب به کمک سیاستمداران و تصمیم‌سازان می‌آیند و ساز و کار این فرایند در استان آغاز شده است. در این فرایند که با مشارکت هیئت اندیشه‌ورز آب بنیاد نخبگان و دبیرخانه فرهنگی زاینده‌رود و با حمایت استانداری آغاز شده است، مهمترین چالش‌های حوزه آب، بررسی و راهکارهای رفع آن طبقه‌بندی می‌شود.

وی افزود: هدف از این فرایند انتقال توصیه‌های سیاستی نخبگان و متخصصان حوزه آب برای سیاستگذاران استانی و ملی است و این پشتوانه تخصصی و علمی به‌طور یقین راه‌گشا و همچون چراغ روشن پیش پای سیاستگذاران مدیریت آب خواهد بود.

دبیر هیئت اندیشه‌ورز آب بنیاد نخبگان اصفهان، گفت: نتایج نشست‌های تخصصی به نهادهای دولتی استان و کشور، همچنین نمایندگان استان در مجلس منعکس می‌شودکه بهره‌وری سیستم‌های آبیاری کشاورزی نخستین موضوعی بود که در دستور کار قرار گرفت و جلسات آن با حضور اساتید دانشگاه، شرکت‌های دانش‌بنیان و اعضای بنیاد نخبگان برای رسیدن به توصیه سیاستی مشخص ادامه دارد.

انتشاری با بیان اینکه به دنبال هدفمند کردن نشست‌ها و انتقال نتایج به مسؤولان و تصمیم سازان بالادستی هستیم، اضافه کرد: راهکارهای تأمین مالی اجرای سیستم‌های آبیاری نیز بررسی می‌شود و به اطلاع دولتمردان و تصمیم‌سازان خواهد رسید.

به گزارش ایمنا، احیا و تعادل‌بخشی آب‌های زیر زمینی و کنترل برداشت‌های غیرمجاز از رودخانه در اولویت‌های بعدی این فرایند قرار گرفته است. کارشناسان نهادهای دولتی مربوطه از جمله آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی نیز در این جلسات حضور دارند و دو نماینده استان اصفهان نیز آمادگی خود را برای ارائه طرح‌ها و تصمیم‌های این هیئت اندیشه‌ورز در مجلس اعلام کرده‌اند.

منبع: ایسنا

منبع: imna-738046

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار