پخت و توزیع نان صلواتی در میدان امام علی (ع) اصفهان

رئیس اداره فرهنگی، اجتماعی و ورزشی منطقه ۳ شهرداری اصفهان از پخت و توزیع نان صلواتی به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی (ع) خبر داد و گفت: این امر خیر از پنجم تا نهم فروردین از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۰:۳۰ در میدان امام علی (ع) انجام می‌شود.

پخت و توزیع نان صلواتی در میدان امام علی (ع) اصفهان

سیدهدا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به سالروز میلاد کریم اهل بیت (ع) در نیمه ماه مبارک رمضان اظهار کرد: طرح سفره کرم امام حسن (ع) یک سنت قدیمی است که به همت خیران تعداد قابل توجهی از نانوایی‌های سطح شهر در این روز به صورت رایگان نان را در اختیار روزه‌داران و عموم مردم قرار می‌دهند.

وی افزود: بر همین اساس هر ساله خیران سطح شهر با هدف ادامه دادن سیره کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) و سفره‌داری و اکرام نیازمندان برای توزیع رایگان نان نذری اقدام می‌کنند.

رئیس اداره فرهنگی اجتماعی ورزشی منطقه ۳ شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: برای ماه رمضان سال جاری با توجه به تقارن شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) و نوروز و حجم تردد مسافران نوروزی در محل میدان امام علی (ع)، سفره کرم این امام همام و پخت نان با استقرار دستگاه تنور سیار در محل انجام خواهد شد.

محمدی با بیان اینکه این اقدام با همکاری مشترک اداره فرهنگی اجتماعی و ورزشی منطقه ۳ شهرداری اصفهان و خیران انجام می‌شود، ادامه داد: سفره کریم اهل بیت از پنجم تا نهم فروردین از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۰:۳۰ توزیع نان تازه رایگان دارد.

وی اضافه کرد: در راستای ایجاد نشاط اجتماعی نیز غرفه فرهنگی کودکان مستقر و مراسم پرده‌خوانی و نورافشانی برای تمام سنین توسط بنیاد فرهنگی و مهدی موعود در محل میدان امام علی (ع) انجام می‌شود.

رئیس اداره فرهنگی، اجتماعی و ورزشی منطقه ۳ شهرداری اصفهان افزود: خیران و علاقه‌مندانی که تمایل به مشارکت در این امر خیر دارند، می‌توانند به میزان توان مشارکت و نذر خود را ادا کنند.

منبع: imna-739142

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار