رشد اقتصاد در گرو اعتماد به سرمایه‌گذار بخش خصوصی است

فرماندار گلپایگان گفت: اگر به سرمایه‌گذار بخش خصوصی اعتماد نکنیم قطعاً اقتصاد رشد نخواهد کرد، بنابراین باید روند سرمایه‌گذاری را در شهرستان تسهیل کنیم.

رشد اقتصاد در گرو اعتماد به سرمایه‌گذار بخش خصوصی است

به گزارش خبرگزاری ایمنا از اصفهان، محمدرضا عسگریان، امروز- چهارشنبه هشتم فروردین‌ماه- در جلسه شورای اداری شهرستان با اشاره به اینکه دولت سیزدهم در حوزه‌های مختلف به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کرده است، اظهار کرد: کاهش نرخ تورم مطالبه به‌حق مردم است، سال گذشته دولت توانست تورم ۵۴ درصدی را به ۳۰ درصد برساند.

وی با اشاره به رشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری در سال گذشته، افزود: باید تلاش کنیم تا در سال‌جاری نرخ بیکاری در شهرستان به حد نرمال برسد.

فرماندار گلپایگان با اشاره به شعار سال که رهبر انقلاب آن را «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری کردند، افزود: حضور و مشارکت مردم در اقتصاد، ضامن جهش تولید می‌شود.

عسگریان ادامه داد: اگر به سرمایه‌گذار بخش خصوصی اعتماد نکنیم قطعاً اقتصاد رشد نخواهد کرد، بنابراین باید روند سرمایه‌گذاری را در شهرستان تسهیل کنیم.

وی با بیان اینکه قانون باید به نفع منافع مردم خم شود، افزود: تولید باید به صورت جهشی افزایش پیدا کند تا اشتغالزایی، صادرات و تراز تجاری هم روند افزایشی داشته باشد.

فرماندار گلپایگان تاکید کرد: تمام دستگاه‌ها با سرمایه‌گذاران همکاری لازم را انجام دهند تا شعار سال در عمل اجرایی شود.

عسگریان با تاکید بر تکریم مردم و جلب رضایتمندی ارباب رجوع از سوی دستگاه‌های اداری گلپایگان، گفت: پیگیری حل مشکلات شهرستان اولویت کاری مسئولان باشد.

وی با تاکید بر اینکه تمام اقدامات مسئولان شهرستان باید پیوست فرهنگی و رسانه‌ای داشته باشد، گفت: امید می‌رود با اقدامات شایسته و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام، قدمی برای رفاه، آسایش و ارتقا وضعیت معیشتی مردم برداریم.

جهش تولید بدون مشارکت مردم و بخش خصوصی امکان پذیر نیست

حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی، امام‌جمعه گلپایگان با اشاره به شعار سال بر مبنای «جهش تولید با مشارکت مردم»، اظهار کرد: در بخش‌های مختلف کشور باید مردم ورود کنند تا اقتصادی درون‌زا و برون‌نگر داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان در تصمیم‌گیری‌ها، رفاه و آسایش مردم را مورد توجه قرار دهند، اضافه کرد: جامعه باید به سمتی هدایت شود که یاد خداوند ملاک عمل قرار گیرد.

امام‌جمعه گلپایگان با تاکید بر اینکه جهش تولید بدون مشارکت مردم و بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست، افزود: پیچ‌وخم‌های اداری موجب فرار سرمایه‌گذار می‌شود بنابراین قانون باید به نفع مردم و سرمایه‌گذار باشد.

ستاد تنظیم بازار شهرستان در چارچوب قانون عمل کند

سیدمسعود خاتمی، نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سال گذشته قرار بود تورم مهار شود، اما عملی نشد و اکنون مردم در معیشت دچار مشکل هستند، اظهار کرد: اگر وزارتخانه‌ها و ستاد تنظیم بازار به وظیفه خود عمل می‌کردند، قیمت کالاها کنترل می‌شد.

وی گفت: اگر دریافت مالیات از خانه‌های خالی اعمال شده بود، اکنون با تورم قیمت مسکن مواجه نبودیم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اوضاع کشور خوب نیست و مردم در معیشت مشکل دارند، افزود: کالابرگ الکترونیکی در گلپایگان نیز به خوبی اجرایی نشد تا روی سبد خرید مردم تأثیر گذارد.

خاتمی با بیان اینکه مافیایی در کار است که قیمت خودرو در کشور بی‌رویه افزایش دارد، گفت: امید می‌رود ستاد تنظیم بازار گلپایگان در چارچوب قانون عمل کند.

وی با تاکید بر این که تقریباً موافقت کلی برای تأسیس دانشگاه فرهنگیان در گلپایگان گرفته شده است، تصریح کرد: پروژه فاضلاب شهرستان اعتبار آن جذب، و بانک عامل آن نیز مشخص شده است.

منبع: imna-739571

ارسال نظر