تصادفات فوتی در جاده‌های تیران و کرون کاهش یافته است

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تیران و کرون گفت: تصادفات فوتی جاده‌های این شهرستان در ۱۰ روزه نوروز کاهش یافته است.

تصادفات فوتی در جاده‌های تیران و کرون کاهش یافته است

به گزارش خبرگزاری ایمنا از اصفهان، بهنام پاکدامن امروز _شنبه یازدهم فروردین_ در بازدید از ایستگاه امنیت و سلامت جاده داران به تیران اظهار کرد: در نوروز امسال یک فقره تصادف فوتی در این شهرستان اتفاق افتاد که فرد در صحنه جان خود را از دست داده است.

وی افزود: در سال گذشته ۶ نفر جان خود را در تصادفات جاده مسیرهای بیرون شهری این منطقه از دست دادند که با توجه به این آمار، میزان وقوع تصادفات فوتی امسال تاکنون کاهش پیدا کرده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تیران و کرون با بیان اینکه واژگونی خودرو و حوادث ترافیکی نیز کاهشی بوده است، تصریح کرد: خستگی و خواب آلودگی رانندگان و سرعت غیرمجاز مهم‌ترین عوامل وقوع این حادثه‌ها گزارش شد.

پاکدامن خاطرنشان کرد: اصلاحات هندسی در جاده‌ها و نصب علائم هشدار دهنده برای کاهش تصادفات مؤثر بوده اما خستگی مانع از توجه به علامت‌ها شده و خودرو واژگون شده‌اند.

وی افزایش نظارت‌های پلیس در جاده‌ها را برای کاهش تصادفات و کنترل رفتار پرخطر رانندگان مهم خواند و اذعان داشت: تیم‌های پلیس راه به صورت محسوس و غیر محسوس در کنار نیروهای راهداری رصد جاده‌ها را انجام می‌دهند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تیران و کرون ادامه داد: ایستگاه‌های امنیت و سلامت و نوروزگاه‌ها هم در این خصوص نقش داشته‌اند و برای استراحت رانندگان و مسافران مؤثر بوده است.

پاکدامن به وضعیت تردد در جاده‌های این شهرستان اشاره کرد و گفت: جاده تیران به نجف آباد و بر عکس بیشترین میزان تردد را داشته که این محور مواصلاتی تیران به مرکز استان محسوب می‌شود و بخش زیادی از مسافران به اصفهان سفر کرده و یا از نصف جهان به سمت دیگر استان‌ها در تردد بودند.

وی یادآور شد: روزانه بیش از ۲۴ هزار تردد در جاده‌های تیران به نجف آباد و نجف آباد به اصفهان انجام شده که سایر جاده‌ها آمار کمتری داشته‌اند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تیران و کرون اضافه کرد: آمار در جاده‌های این منطقه در مقایسه با سال قبل حدود ۴ درصد کاهش داشته است.

منبع: imna-740541

ارسال نظر