تنها راه توسعه استان اصفهان، اقتصاد گردشگری و اقتصاد دانش‌بنیان است

استاندار اصفهان گفت: جز اقتصاد دانش‌بنیان و اقتصاد گردشگری آینده دیگری برای استان اصفهان متصور نیستیم.

تنها راه توسعه استان اصفهان، اقتصاد گردشگری و اقتصاد دانش‌بنیان است

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از اداره کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، نشست فعالان اقتصادی استان با محوریت تحقق شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» با حضور استاندار اصفهان، معاونان استانداری، مدیران کل مرتبط و جمعی از فعالان اقتصادی استان برگزار شد.

سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در این نشست، با تأکید بر فراهم کردن زمینه‌های تحقق شعار سال اظهار کرد: جز اقتصاد دانش‌بنیان و اقتصاد گردشگری آینده دیگری برای استان اصفهان متصور نیستیم.

وی افزود: در این راستا تلاش می‌کنیم زیرساخت‌های لازم فراهم شود تا با برنامه مشخص جهت تحقق شعار سال اقدام کنیم.

استاندار اصفهان با تأکید بر حضور و مشارکت مردم جهت تحقق جهش اقتصادی، ادامه داد: در جامعه ما سرمایه و استعدادهای بسیاری وجود دارد که فعال نیستند.

وی گفت: سرمایه‌ها بایستی در خدمت تولید قرار بگیرند تا کمیت و تنوع بیشتری در حوزه تولید داشته باشیم.

مرتضوی ادامه داد: جهت تحقق شعار سال همانند دو سال گذشته قرارگاهی را با حضور صاحب‌نظران و متخصصان حوزه اقتصاد و تولید برگزار کردیم و این جلسات به‌طور مستمر تا پایان سال ادامه خواهد داشت تا زمینه‌های مشارکت مردم در حوزه تولید و اقتصاد را فراهم کنیم.

وی با اشاره به تدوین نقشه راه استان در حوزه مشارکت مردم در جهش تولید= گفت: زمانی که نقشه راه استان ترسیم شود می‌توانیم ظرفیت‌های ملی را نیز مطالبه و استعدادهای استان را فعال کنیم.

استاندار اصفهان اظهار کرد: در جلسات با صنعتگران، تولیدکنندگان و فعالان حوزه اقتصادی استان شرایط واقعی و حقیقی تولید و بازار فروش مطرح می‌شود که در اعمال نظرهای استان مد نظر قرار خواهد گرفت.

مرتضوی افزود: نباید به اعتماد عمومی آسیبی وارد شود، از این‌رو فعال کردن ظرفیت‌های جدید و نگاه کارشناسانه به حوزه اقتصاد راهگشا خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: تولید بدون کارخانه، تولید در خانه و برندسازی از ظرفیت‌هایی است که می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد، این ظرفیت‌ها معطل مانده است، در صورتی که می‌توان با سرمایه‌گذاری اندک، ظرفیت‌های جدیدی در حوزه تولید ایجاد کرد.

منبع: imna-742872

ارسال نظر

New Project اخرین اخبار
New Project پربیننده‌ترین اخبار