اجرای پروژه فاضلاب شهرک صنعتی گلپایگان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان گفت: پروژه فاضلاب شهرک صنعتی گلپایگان به انجام رسیده است و امید می‌رود با نصب پکیج‌های آماده، عملیات تصفیه فاضلاب شهرک‌های صنعتی در سال جاری اجرایی شود.

اجرای پروژه فاضلاب شهرک صنعتی گلپایگان

به گزارش خبرگزاری ایمنا از اصفهان، رسول سواری امروز- یکشنبه دوم اردیبهشت در جلسه شورای سرمایه‌گذاری شهرستان، اظهار کرد: در شهرستان گلپایگان دو شهرک صنعتی وجود دارد که طی دو سال اخیر با برگزاری جلسات مستمر مشکلات پیش روی حوزه صنعت شهرستان رفع شده است.

وی افزود: با توجه به شعار «جهش تولید، مشارکت مردمی» و طبق سیاست شرکت شهرک‌های صنعتی استان در سال جاری حمایت از شهرک‌های صنعتی در شهرهایی که مسافت طولانی تا مرکز استان دارند، مورد توجه قرار خواهد گرفت.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان خاطرنشان کرد: تمرکز بر توسعه صنعت شهرستان با مشارکت صاحبان صنایع و مردم انجام خواهد شد تا با تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز توسط صنعتگران مشکلات صنعت بررسی و رفع شود.

سواری با بیان اینکه با تمرکز بر اولویت‌های شهرستان توسعه صنعت و جهش تولید در شهرستان با مشارکت مردم انجام خواهد شد، اضافه کرد: سال گذشته کار محوطه‌سازی و آبرسانی فاز سوم شهرک صنعتی گلپایگان انجام شده است و کار برق‌رسانی نیز در سال جاری اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته چهار هکتار زمین در شهرستان خلع ید شده است، ادامه داد: با خلع ید زمین‌ها در شهرک صنعتی شهرستان، کار واگذاری زمین به متقاضیان سرمایه‌گذاری انجام می‌شود تا فاز سوم شهرک صنعتی اجرا شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان تاکید کرد: پروژه فاضلاب شهرک صنعتی گلپایگان به انجام رسیده است و امید می‌رود با نصب پکیج‌های آماده عملیات تصفیه فاضلاب شهرک‌های صنعتی در سال جاری به انجام برسد.

سواری با بیان اینکه شناسایی استعدادها و توسعه واحدهای تولیدی تمام شهرستان‌های استان در دستور کار است، تصریح کرد: در بعضی حوزه‌ها نیاز به توسعه زیرساخت داریم تا بتوانیم فروش بیشتری در بازارهای داخلی و بین‌المللی داشته باشیم و با حضور در نمایشگاه‌ها مشتریان بیشتری جذب کنیم، با توجه به اینکه گلپایگان در حوزه صنعت سنگ استعداد دارد از صاحبان واحدهای تولید سنگ دعوت می‌کنم برای حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی به منظور شرکت در نمایشگاه‌های خارجی به استان اعلام آمادگی کنند.

وی ادامه داد: برای اصلاح هندسی ورودی شهرک صنعتی سعیدآباد، مقرر شده است تا در یکی از کمیسیون‌های شهرستان موضوع مطرح و طرح تهیه شود تا شرکت شهرک‌های صنعتی استان بتواند کمک کند، زیرا اصلاح هندسی راه‌ها باید با تأیید راهداری استان انجام شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان از عملیات ترمیم و اصلاح ترانشه‌های فاضلاب شهرک صنعتی گلپایگان خبر داد و گفت: خلع ید زمین‌ها طی یک فرایند زمانی انجام می‌شود و بر اساس شهرسازی جدید به سرمایه‌گذاران واگذار خواهد شد.

سواری با اشاره به اینکه احداث شهرک صنعتی نیاز به دریافت یکسری استعلامات دارد و در پنج کارگروه باید مطرح شود تا به تأیید برسد، اضافه کرد: بعضی واحدهای صنعتی قابل اجرا در هر شهرستانی نیست، مطالعات پنج نقطه را برای ایجاد شهرک صنعتی در گلپایگان انجام دادیم که هرکدام به دلایلی محیط زیستی و تأمین نشدن آب و برق، قابل اجرا نبود.

وی با بیان اینکه حامی توسعه صنعت و شهرک صنعتی هستیم، تاکید کرد: طی دو سال گذشته با حمایت استاندار اصفهان، سازمان محیط زیست و راه و شهرسازی شاهد توسعه صنعتی در استان و به تبع در گلپایگان هستیم، اگر زمینی قابلیت کشاورزی داشته باشد محیط زیست اجازه ساخت شهرک صنعتی نخواهد داد که در این زمینه دست استان نیز برای کمک به ایجاد شهرک صنعتی بسته است.

با تلاش صنعتگران، گلپایگان در حوزه صنعت حرفی برای گفتن دارد

محمدرضا عسگریان، فرماندار گلپایگان ادامه داد: با توجه به نامگذاری سال با عنوان «جهش تولید، مشارکت مردمی» در سطح استان اصفهان و با تأکیدات استاندار، اقدامات مؤثری در راستای رونق تولید صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه گلپایگان در حوزه صنعت حرفی برای گفتن دارد که حاصل تلاش صنعتگران شهرستان است، گفت: در راستای اجرای فاز توسعه شهرک‌های صنعتی، زیرساخت‌های لازم برای عملیات فاز اول و دوم تقریباً انجام شده است و پکیج فاضلاب شهرک صنعتی نیز در سال جاری انجام خواهد شد.

فرماندار گلپایگان ادامه داد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان خلع ید زمین در شهرکت‌های صنعتی شهرستان را انجام دهد تا فاز سوم شهرک صنعتی با همکاری سرمایه‌گذاران انجام شود، انتظار می‌رود اقدام لازم برای توسعه شرکت صنعتی سعیدآباد نیز انجام گیرد.

منبع: imna-746567

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار