نگرانی شهروندان درباره ریزش آب از طبقه فوقانی بزرگراه امام خمینی (ره) رفع شد

مدیر منطقه ۸ شهرداری اصفهان گفت: با توجه به اجرای عملیات اجرای کانیو دفع آب‌های سطحی و ساماندهی روگذر بزرگراه امام خمینی (ره)، شهروندان دیگر نگران ریزش آب حاصل از بارندگی از روی طبقه فوقانی این بزرگراه نباشند.

نگرانی شهروندان درباره ریزش آب از طبقه فوقانی بزرگراه امام خمینی (ره) رفع شد

حسن محمدحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: به منظور ساماندهی سالانه روگذر پنج کیلومتری بزرگراه امام خمینی (ره) عملیات اصلاح درزهای انبساط و انقباض به پایان رسیده و عملیات اجرای کانیو هدایت آب‌های سطحی، نوسازی ناودان‌ها، سرویس و شست‌وشوی دوره‌ای ناودان‌های روگذر با هزینه‌ای بالغ بر ۱۴۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در دست اقدام است.

وی با اشاره به نحوه ساخت روگذر ۵ کیلومتری امام خمینی (ره) افزود: احداث این روگذر با ساخت ستون‌ها و تیرهای بتنی روی آن صورت گرفته که با تغییر فصول و برودت هوا فاصله بین تیرهای موجود که همان درز انبساط و انقباض است متغیر شده است و این امر موجب تخریب به‌مرور آسفالت و ایجاد دست‌اندازهای عمیقی شده که علاوه‌بر معیوب کردن خودروهای شهروندان موجب اختلال در ترافیک گذر فوقانی نیز می‌شود.

مدیر منطقه ۸ شهرداری اصفهان تصریح کرد: هرچند سالی باید محل‌های درز انبساط و انقباض اصلاح و مرمت شوند که به دلیل تردد بالای خودروها در این محور عملیات اصلاح ۷۴ نقطه با هزینه‌ای بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال انجام شده است.

محمدحسینی با اشاره به اجرای کانیو هدایت آب‌های سطحی روگذر بزرگراه امام خمینی (ره)، تصریح کرد: با توجه به تجمع آب حاصل از بارش‌های باران تردد خودروهای فوقانی موجب می‌شد آب روی خودروها و عابرانی که در طبقه پایین در حال تردد بودند، ریزش کند و موجب رنجش آن‌ها شود.

وی ادامه داد: به‌منظور جلوگیری از ریزش آب از پل، عملیات اجرای کانیو دفع آب‌های سطحی به‌همراه نوسازی ناودان‌ها با سایز بالاتر در دستور کار این منطقه قرار گرفت که تاکنون ۲۸۰۰ متر کانیو برای ضلع شرقی اجرا شده است.

محمدحسینی با اشاره به هزینه ۷۵ میلیارد ریالی اجرای کانیو و ناودان‌های روگذر امام خمینی (ره) بیان کرد: سال جاری ادامه عملیات ضلع شرقی، همچنین ضلع غربی این معبر به طول کل ۷۲۰۰ متر در دست اقدام است، همچنین عملیات نصب ۲۰۰ ناودان که چهار برابر ناودان‌های قبلی است نیز انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ساماندهی روگذر بزرگراه امام خمینی (ره)، تردد ایمن خودروها و به حداقل رسیدن آب‌گرفتگی سطحی را پیش‌رو داریم، از طرفی دیگر ناودان‌ها به‌صورت دوره‌ای شست‌وشو می‌شوند تا از گرفتگی احتمالی آن‌ها جلوگیری شود.

منبع: imna-746467

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار