بازیگر «ترمیناتور» در ۸۱ سالگی درگذشت

ایسنا نوشت: «ارل بوئن» که بیشتر برای بازی در نقش روان‌شناس دکتر «پیتر سیلبرمن» در سری فیلم‌های «ترمیناتور» شناخته می‌شد در سن ۸۱ سالگی درگذشت.

بازیگر «ترمیناتور» در ۸۱ سالگی درگذشت

«ارل بوئن» که چند سال با سرطان ریه دست و پنجه نرم می‌کرد، متولد ۸ آگوست ۱۹۴۱ بود و در طول حرفه خود در ده ها فیلم سینمایی مقابل دوربین رفت.

او در سال ۱۹۸۴، برجسته‌ترین نقش خود را در نقش دکتر سیلبرمن در فیلم «ترمیناتور» (نابودگر) ساخته «جیمز کامرون» با بازی «آرنولد شوارتزنگر» و «مایکل بین» تجربه کرد و در ادامه در فیلم‌های «ترمیناتور ۲: روز داوری» (۱۹۹۱) و «ترمیناتور ۳: ظهور ماشین‌ها» (۲۰۰۳) دوباره در این نقش ظاهر شد.

و از دیگر فیلم‌های این بازیگر می‌توان از «نبرد فراتر از ستاره‌ها»، «مردی با دو مغز»، «ملت بیگانه»، «اسلحه برهنه»، «همراه»، «بودن یا نبودن»، «مثل یک مرد قدم بزن» و «شاهزاده» نام بُرد.

«بوئن» در عرصه تلویزیون نیز در سریال‌هایی چون «دختران طلایی»، «رئیس کیه؟»، «خانواده مادر»، «قانون و هری مک‌گراو»، «وبستر»، «متلاک»، «مترسک و خانم پادشاه» و «پسر با جهان ملاقات می‌کند» به ایفای نقش پرداخت.

او پس از بازنشستگی از بازیگری در سال ۲۰۰۳، فعالیت خود را به عنوان صداپیشه در رادیو، سریال‌های انیمیشن و بازی‌های ویدیویی ادامه داد.

منبع: هالیوود ریپورتر

۵۵۲۴۷

منبع: khabaronline-1716177

ارسال نظر