معرفی ایران در مجله کودکان الجزائر

ویژه نامه معرفی ایران با عنوان "ایران، سرزمین تمدن و انقلاب" در شش صفحه در شماره جدید مجله کودک و نوجوان "غمیضه" منتشر شد.   

معرفی ایران در مجله کودکان الجزائر

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛مجله "غمیضه" به معنی "قایم باشک" مجله معتبر و حرفه ای کودکان و نوجوانان الجزائر است که پرونده معرفی ایران را به عنوان برداشتن گامی در راستای معرفی ایران به مخاطبان خود منتشر کرده است.
کارشناسان و متخصصان میراث فرهنگی در حوزه دیپلماسی اذعان دارند که "کودکان و نوجوانان مهمترین گروه هدف در روایتگری هستند" و ضمن تاکید بر این گروه سنی تصریح می نمایند که "روایتگری در میراث فرهنگی سدی در برابر روایت های غربی است" و این دقیقا چیزی است که خوشبختانه در ویژه نامه این مجله رخ داده، و جالب اینجاست که طرح جلد این شماره مجله نیز به این پرونده اختصاص یافته است.


معرفی ایران در مجله کودکان الجزائر
مطالبی که در این ویژه نامه برای مخاطب کودک و نوجوان از ایران اسلامی عرضه می شود بعد از مقدمه ای در مشخصات کلی ایران عبارتند از: اشاره به قدمت تمدن ایران با معرفی معبد چغازنبیل و تخت جمشید، معرفی سازه های آبی شوشتر، میدان نقش جهان اصفهان و بادگیرهای یزد، میدان آزادی و پیروزی انقلاب ، موفقیت های علمی ایران بعد از انقلاب اسلامی و چهار چهره شاخص علم و فرهنگ ایران.
در این ویژه نامه مسابقه ای کودکانه نیز طراحی شده که به برندگان جوایزی تقدیم خواهد شد.
این اقدام را با توجه به شرایط حساس کشورهای عربی الجزائر نسبت به ایران اسلامی باید یک موفقیت بسیار بزرگ به شمار آورد که می تواند زمینه ساز اقدامات و برنامه های دیگر مشابه باشد و در سایر کشورها نیز اجرا شود.


۲۲۰۵۷

منبع: khabaronline-1866216

ارسال نظر