ابتکار بزرگترین صادرکننده پروتئین حلال جهان، برای افزایش گردشگران مسلمان

کشور برزیل به عنوان بزرگترین صادرکننده پروتئین حلال در جهان، اکنون به دنبال جذب گردشگران مسلمان است که درآمدی بالغ بر ۲۳۸ میلیارد دلار در سال دارد.

ابتکار بزرگترین صادرکننده پروتئین حلال جهان، برای افزایش گردشگران مسلمان

ه گزارش مبلغ به نقل ایکنا، برزیل با اتخاذ تدابیری برای ارائه مقاصد مسلمان پسندتر، نگاه خود را به جذب گردشگران بیشتر از جهان اسلام معطوف کرده است.

این کشور به عنوان بزرگترین صادرکننده پروتئین حلال در جهان، اکنون به دنبال جذب گردشگران مسلمان است که درآمدی بالغ بر ۲۳۸ میلیارد دلار در سال دارد.

در حال حاضر، تعداد بازدیدکنندگانی که از کشورهای مسلمان نشین به این کشور آمریکای جنوبی می‌آیند نسبتاً کم است. به عنوان مثال، سائوپائولو، مرکز بزرگ اقتصادی برزیل، سال گذشته تنها پذیرای ۲۱۵۰۰ گردشگر از کشورهای عربی بود.

افرادی مانند علی زغبی، دبیرکل آکادمی بین‌المللی حلال برزیل می‌خواهند این روند را تغییر دهند. وی که در زمینه محصولات و خدمات حلال آموزش‌هایی را ارائه می‌دهد گفت که هم ایالت سائوپائولو و هم مقامات دیگر شهرهای کشور تلاش می‌کنند تا به مقاصد گردشگری دوستدار مسلمانان تبدیل شوند.

زغبی که همچنین نایب‌رئیس شرکت صادرکننده گواهی حلال فامبراس است گفت: معتقدیم که سائوپائولو در مورد استقبال از گردشگران مسلمان چندین مزیت دارد، بنابراین همراه با وزیر گردشگری این ایالت به منظور توسعه برنامه‌ای برای واجد شرایط بودن هتل‌ها، رستوران‌ها و شرکت‌های حمل و نقل برای پذیرایی از مسلمانان شروع به کار کردیم.

سائوپائولو دارای جمعیت بسیار متنوعی است از جمله یک جامعه مسلمان صد ساله و چندین مسجد دارد و این شهر دروازه اصلی برای برزیل یکی از مهم‌ترین مقاصد برای بازرگانان جهان اسلام است.

آنا کلمنته، هماهنگ کننده گردشگری این ایالت گفت: ما یک راهنمای گردشگری مسلمان‌پسند ایجاد کردیم که شامل اطلاعات مربوط به مساجد منطقه، کنسولگری کشورهای دارای اکثریت مسلمان و جاذبه‌های گردشگری است. کلمنته تاکید کرد که هدف ایالت بهبود کیفیت تجربه گردشگران مسلمان در سائوپائولو با ارائه اطلاعات مفید و آموزش کارکنان هتل‌ها و رستوران‌ها برای استقبال مناسب از آنها است.

زغبی تلاش برای جذب گردشگران مسلمان را چیزی شبیه به اولین صادرات گوشت حلال گاو برزیلی به جهان عرب در سال ۱۹۷۶ می‌داند. وی می‌گوید: اولین فروش ما ناچیز بود، فقط مقدار کمی گوشت گاو. اما امروز برزیل بزرگترین تولیدکننده پروتئین حلال در جهان است.

کارن هایک، کارآفرین برزیلی لبنانی‌تبار به عرب نیوز گفت که تا همین اواخر این کشور آمریکای جنوبی آمادگی پذیرش مسلمانان پایبند به اصول اسلامی را نداشت. به همین دلیل او تصمیم گرفت آژانس مسافرتی با تمرکز بر گردشگران کشورهای خلیج فارس راه‌اندازی کند. وی افزود: ایده ما این بود که برزیل را برای استقبال از اعراب آماده کنیم. امروز ما لیستی از رستوران‌ها و هتل‌هایی داریم که می‌توانند از این مهمانان پذیرایی کنند.

منبع: khabaronline-1866330

ارسال نظر