پای «طیب» به جشنواره فجر باز شد

جشنواره چهل و دوم تئاتر فجر در دهمین روز برگزاری خود شاهد اجرای ۱۱ اثر در بخش صحنه‌ای و ۱۱ نمایش در بخش خیابانی است که این نمایش‌ها امروز، سه‌شنبه ۱۰ بهمن ماه به صحنه می‌روند.

پای «طیب» به جشنواره فجر باز شد

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین از ایسنا، امروز تالار وحدت نمایشی ندارد و تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر هم میزبان نمایش «سندروم بلونیا» به کارگردانی امید نیاز است که از اصفهان در جشنواره شرکت کرده است. این نمایش با مدت‌زمان ۷۰ دقیقه، ساعت ۲۰ روی صحنه می‌رود.

تالار چهارسو پذیرای نمایش «مرا زیبا به خاطر بسپار» به کارگردانی سعید نجفیان است که از تهران در جشنواره حاضر شده. این نمایش با مدت‌زمان ۵۰ دقیقه، ساعت ۱۸ و ۲۰:۳۰ اجرا دارد.

تالار قشقایی نیز میزبان نمایش «در آغوشم آب خاک خون» به کارگردانی امیر حامد از رشت است که با مدت‌زمان ۴۵ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۶:۳۰ و ۱۸:۳۰ اجرا می‌شود.

اما تالار سایه، میزبانی خود را از جشنواره تئاتر فجر با نمایش «لولیدن در آخرین خواب کسی که هرگز نخوابیده بود» به کارگردانی داود پارسا از گچساران ادامه می‌دهد. این نمایش با مدت‌زمان ۵۰ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۶ و ۱۹ روی صحنه می‌رود.

تماشاخانه ایرانشهر امروز میزبان یک اثر نمایشی و یک فیلم تئاتر است.

تالار دکتر ناظرزاده کرمانی، امروز میزبان فیلم تئاتر «رایش سوم» به کارگردانی رومئو کاستلوچی از ایتالیاست که به قول مسئولان جشنواره در بخش بین‌الملل حضور دارد. فیلم این نمایش با مدت‌زمان ۶۰ دقیقه ساعت ۱۹ در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایران‌شهر پخش می‌شود. قرار است بعد از نمایش این فیلم، ساعت ۲۰:۳۰ جلسه پرسش و پاسخ با کاستلوچی به صورت آنلاین برگزار ‌شود.

تالار استاد سمندریان هم میزبان نمایش «ط؛ طیب» به کارگردانی مجید رحمتی است که از تهران در جشنواره شرکت کرده. این اثر نمایشی که در بخش هویت ملی حضور دارد، با مدت‌زمان ۷۵ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۱ روی صحنه می‌رود.

اما تماشاخانه سنگلج، فعالیت خود را با اجرای نمایش «شب‌نشینی با مولیر» به کارگردانی داود فتحعلی‌بیگی ادامه می‌دهد.

این نمایش در بخش مهمان جشنواره حضور دارد و ساعت ۱۸ با مدت زمان ۹۰ دقیقه به صحنه می‌رود.

مرکز تئاتر مولوی هم پذیرای دو نمایش است که در بخش مسابقه دانشجویی روی صحنه می‌روند. تالار اصلی مولوی امروز پذیرای نمایش «بچه» به کارگردانی مرتضی فرهادنیا از دانشگاه تهران است که با مدت‌زمان ۷۰ دقیقه، در دو نوبت ۱۶ و ۱۸:۳۰ روی صحنه می‌رود.

«کارنان» به کارگردانی مهدی یحیی‌آبادی از دانشگاه پیام نور خراسان شمالی با مدت‌زمان ۶۰ دقیقه، در ساعت ۱۵ و ۱۷ در سالن کوچک مرکز تئاتر مولوی اجرا دارد.

تالار حافظ هم میزبان یک نمایش دانشجویی دیگر است. «مرثیه‌ای برای یک مرد مرده» به کارگردانی کیانوش ایازی است که از موسسه آموزش عالی نبی اکرم (ص) تبریز در جشنواره شرکت دارد. این نمایش با مدت‌زمان ۶۰ دقیقه، ساعت ۱۸ و ۲۰:۳۰ به صحنه می‌رود.

و اما تالار محراب در دهمین روز جشنواره میزبان نمایش «متن این اجرا بفروش می‌رسد» به کارگردانی محمدرضا شاکری داریان است که از دانشگاه سوره با مدت‌زمان ۵۰ دقیقه، یک نوبت اجرا راس ساعت ۱۷ در سالن جعفر والی دارد.

۱۱ نمایش در بخش تئاتر خیابانی اجرا دارند

در دهمین روز جشنواره و در پهنه رودکی، نمایش «سروستان» به کارگردانی روح‌الله آریس از کرمان با مدت‌زمان ۱۷ دقیقه راس ساعت ۱۶، نمایش «خانه‌ای برای زندگی» به کارگردانی نسرین عموزاده از اهر با مدت‌زمان ۱۸ دقیقه، ساعت ۱۶:۳۰، نمایش «تابوهای سیاه در قاب‌های مینیاتوری» به کارگردانی رضا وفانیا از بهمئی با مدت‌زمان ۴۰ دقیقه، ساعت ۱۷، نمایش «نقطه سر خط» به کارگردانی سوران حسینی از مریوان با مدت‌زمان ۲۵ دقیقه، ساعت ۱۸ اجرا می‌شوند.

سکوی تئاتر خیابانی تئاتر شهر نیز شاهد اجرای نمایش «مشت و لگد محترمانه» به کارگردانی مصطفی کولیوندی از ایلام است که ساعت ۱۶:۳۰ با مدت‌زمان ۴۰ دقیقه اجرا دارد.

نمایش «بند ۶» به کارگردانی میلاد جباری‌مولانا از تهران با مدت‌زمان ۵۵ دقیقه راس ساعت ۱۹:۳۰، در موزه عبرت اجرا می‌شود.

نمایش «آقای ایکس» به کارگردانی امیرعباس پارسائیان از یزد با مدت‌زمان ۲۰ دقیقه در برج آزادی و راس ساعت ۱۶، اجرا می‌شود.

در متروی تئاتر شهر هم نمایش «خانه‌ای برای زندگی» به کارگردانی نسرین عموزاده از اهر با مدت‌زمان ۱۸ دقیقه، در متروی ایوان انتظار میدان ولیعصر (عج)، نمایش «نقطه سر خط» به کارگردانی سوران حسینی از مریوان با مدت‌زمان ۲۵ دقیقه، در فرهنگسرای رازی، نمایش «شجاع‌دل» به کارگردانی سعید بادینی از زاهدان با مدت‌زمان ۳۵ دقیقه، در محوطه فضای باز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایش «تابوهای سیاه در قاب‌های مینیاتوری» به کارگردانی رضا وفانیا از بهمئی با مدت‌زمان ۴۰ دقیقه اجرا می شوند.

۲۲۰۵۷

منبع: khabaronline-1867012

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار