عطریانفر: تبعیض وحشتناکی در صداوسیما حاکم است/ شعارتان «شبکه یک، شبکه هر ایرانی»؛ آیا هر ایرانی این تصویر را مشاهده می‌کند؟

محمد عطریانفر، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت: من احساسم این است تبعیض وحشتناک در روند رفتارهای تبلیغی، ترویجی و خبری صدا و سیما حاکم است که اگر این تبعیض شکسته شود، میل به صدا و سیما بیشتر می شود، تعلق خاطر مردم به این سازمان بالاتر می‌رود و علی‌القاعده پیام آن را پیام نظام تلقی می‌کند.

عطریانفر: تبعیض وحشتناکی در صداوسیما حاکم است/ شعارتان «شبکه یک، شبکه هر ایرانی»؛ آیا هر ایرانی این تصویر را مشاهده می‌کند؟

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، محمد عطریانفر، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران، با حضور در یک برنامه صدا و سیما گفت: وقتی ما می‌گوییم رسانه ملی یعنی چه، یعنی ملت ایران مالک اینجاست. ملت ایران در این تصور، در این قاب تلویزیون که نگاه می‌کند، باید تصویر خودش را ببیند. عزیزان بزرگوار که در صدا و سیما مسئول هستید، آیا صدا و سیما کل ملت ایران را نمایندگی می‌کند؟ شعار شما این است که «شبکه یک، شبکه هر ایرانی»؛ آیا هر ایرانی این تصویر را مشاهده می‌کند؟

وی با بیان اینکه در گذشته‌های دور یک برادری داشتیم به جناب آقای مهندس محسن مهاجرانی؛ این بزگوار در دوران آقای لاریجانی مسئول سیما بودند و در سابقه فعالیت‌های ایشان در سازمان صدا و سیما، مدت‌ها نهاد نظرسنجی این سازمان را هم مدیریت می‌کردند؛ گفت: بر پایه اطلاعاتی که به صورت مستقیم از ایشان دارم، نهاد نظرسنجی صدا و سیما یکی از نهادهای نظرسنجی و کسب آرای مردم به عنوان پیش درآمد قابل اعتماد و استناد است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: مطلع هستم که شما پی در پی نظرسنجی می‌کنید، بنده خطابم به آقای جبلی است، آیا می توان نتایج آن را به عنوان یک مطالبه کاملا محققانه و پژوهشی مورد مبنا قرار بدهد که پایه تولید برنامه، پایه تولید دعوت نیروهایتان را و پایش شیوه دعوت نیروهایتان را از آن نظرسنجی قرار بدهید؟

وی ادامه داد: آیا شما می‌توانید در مجموعه نظرسنجی هایی استنباط ما از جامعه را به جامعه برگردانید؟ می‌توانید بگویید چرا شبکه خانگی که در شبکه‌های مجازی عرضه می‌شود، عدد بالای ۳۰ درصد ضریب نفوذ آن مطرح است؟ اسباب شرمندگی است که ما این همه هزینه می‌کنیم برای نهادی که هیچ وابستگی سیاسی به هیچ نهاد سیاسی نباید داشته باشد؟ وقتی ما نهاد سازمان بزرگ صدا و سیما را به لحاظ نظارتی تحت نظر سه قوه و از همه مهتر ماموریت مدیر اصلی متعلق به شخص رهبری است، به این معنا است که باید چتر همگانی را بر همه داشته باشد.

عطریانفر گفت: من احساسم این است یک تبیعیض وحشتناک در روند رفتارهای تبلیغی، ترویجی، خبری صدا و سیما حاکم است که اگر این تبعیض شکسته شود، میل به صدا و سیما بیشتر می شود، تعلق خاطر مردم به این سازمان بالاتر می‌رود و علی‌القاعده پیام آن را پیام نظام تلقی می‌کند. خیلی خطرناک است که یک روز جامعه احساس کند صدا و سیمای ملی به جای اینکه سخنگوی ملت باشد، سخنگوی بخش اندکی از یک تفکر سیاسی است.

۲۱۹۲۱۵

منبع: khabaronline-1867177

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار