واکنش مثبت الازهر به زیارت بازیکن الاهلی از مقام رأس الحسین(ع)

محمد هانی تصاویری از خود در هنگام زیارت از مقام رأس الحسین(ع) قاهره منتشر کرد. به دنبال این اقدام، الازهر طی بیانیه ای زیارت قبور اهل بیت(ع) را برترین عبادت ها توصیف کرد.

واکنش مثبت الازهر به زیارت بازیکن الاهلی از مقام رأس الحسین(ع)

به گزارش «» - الازهر و دارالافتای مصر با تقدیر از اقدام محمد هانی، بازیکن الاهلی مصر در زیارت از مقام رأس الحسین(ع) در قاهره، گفت: زیارت ضریح اهل‌بیت(ع) از برترین عبادت‌ها و تقرب‌ به خداوند متعال است.

ایکنا نوشت: پس از آنکه محمد هانی، بازیکن تیم فوتبال الاهلی، تصاویری از خود در هنگام زیارت از مقام رأس الحسین (ع) قاهره در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد، جنجال بسیاری در میان کاربران در واکنش به این اقدام برانگیخته شد.

مخالفان این اقدام او را تقبیح و ضد اسلامی توصیف و از سویی موافقان این اقدام را تمجید و آن را یک سنت پسندیده توصیف کردند.

در پی این جنجال، دارالافتای مصر با انتشار مطلبی در صفحه رسمی خود در شبکه‌های اجتماعی، به این اظهارات واکنش نشان داد. دارالافتای مصر در این مطلب تأکید کرد: زیارت ضریح اهل‌بیت (ع) یکی از والاترین عبادت‌ها و تقرب به خداوند متعال است و از سوی پیامبر (ص) بسیار به آن توصیه شده است.

از سویی عبدالعزیز النجار یکی از علمای الازهر در یک برنامه تلویزیونی تأکید کرد: به کسانی که از زیارت مساجد و ضریح‌های اهل‌بیت(ع) امتناع و آن را تقبیح می‌کنند، می‌گویم در جهل و گمراهی خود زندگی کنید.

عبدالعزیز النجار ادامه داد: باید جوانان را به زیارت مساجد تشویق و برای آنها سیره اهل‌بیت (ع) را بیان کرد.

وی در پایان گفت: از اینکه عده‌ای به محمد هانی، بازیکن فوتبال باشگاه الاهلی پس از زیارت مقام رأس الحسین(ع) حمله کردند، تعجب کردم.

با وجود سال‌ها سرمایه‌گذاری و تبلیغ وهابیت در مصر به منظور تخطئه زیارت و توسل به اهل‌بیت(ع)، این اقدامات راه به‌جایی نبرده است.

مقام رأس الحسین(ع) محل دفن یا نگهداری سر امام حسین(ع) است و به گفته مشهور علمای شیعه سر امام حسین(ع) به بدن ایشان در کربلا ملحق و در آنجا دفن شد. در شهرهای مدینه، دمشق، رقه و قاهره نیز بقعه‌هایی به عنوان مقام رأس الحسین(ع) موجود است.

مسجد الحسین(ع) یکی از مقدس‌ترین مکان‌های اسلامی در مصر است. این مسجد منزلگاه معروفترین و قدیمی‌ترین نسخه‌های کامل قرآن کریم است. جاذبه‌های عظیم این مسجد، بسیاری از گردشگران خارجی و زائران مسلمان را محو تماشای خود می‌کند.

منبع: khabaronline-1872890

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار