اسکورسیزی در مهم‌ترین نقش زندگی‌اش/ مرشد دانته در فیلمی از اشنابل

مارتین اسکورسیزی نقش مرشد دانته آلیگری را در فیلم بعدی جولیان اشنابل ایفا کرده است.

اسکورسیزی در مهم‌ترین نقش زندگی‌اش/ مرشد دانته در فیلمی از اشنابل

به گزارش خبرآنلاین -مارتین اسکورسیزی به زودی روی پرده بزرگ در نقشی غیر از خودش دیده خواهد شد.

کارگردان بزرگ سینما که امشب (سه‌شنبه) با دریافت خرس طلایی افتخاری جشنواره فیلم برلین تجلیل می‌شود، به عنوان بازیگر در فیلم «در دست دانته» جولیان اشنابل جلوی دوربین رفته است.

گفته شده این نقشی کوچک اما قدرتمند است و اسکورسیزی در این فیلم در نقش حکیمی سالخورده ظاهر می‌شود که دانته آلیگریری وقتی در حال نوشتن «کمدی الهی» بود، تحت تاثیر او واقع شد.

گرچه اسکورسیزی در بسیاری از فیلم‌هایش جلوی دوربین هم بوده و گاه در فیلم‌های کارگردان‌های دیگر هم بازی کرده است اما احتمالاً این نقش از جدی‌ترین نقش‌های او خواهد بود. وی نقش ونسان ون گوگ را در فیلم «رویاها» ساخته آکیرا کوروساوا در سال ۱۹۹۰ ایفا کرد و همچنین در «داستان کوسه» صداپیشگی کرده بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، اشنابل به ورایتی گفت حضور او در فیلم فوق العاده است و ۲ نفر دیگر که فیلم «در دست دانته» اشنابل را که اکنون در نیویورک در حال تدوین است، دیده‌اند نیز از بازیگری اسکورسیزی تمجید کرده‌اند.

«دست دانته» فیلمی با بازیگران مشهور است و اسکار آیزاک، گل گدوت، جیسون موموآ، جرارد باتلر و آل پاچینو در آن جلوی دوربین رفته‌اند. این فیلم با اقتباس از کتابی به همین نام نوشته نیک توشس ساخته شده و درباره یک دست نوشته از شعر «کمدی الهی» دانته آلیگیری است که در کتابخانه واتیکان یافت می‌شود. این شعر مسیر مختلفی را طی می‌کند و از دست یک کشیش به دست رییس اوباش شهر نیویورک می‌رسد و در نهایت به دست توشس می رسد که می‌خواهد صحت آن را دریابد.

«در دست دانته» بین قرن‌های ۱۴ و ۲۱ در رفت و آمد است و برخی از شخصیت‌های آن در ۲ دوره زندگی‌های موازی دارند.

در این فیلم همچنین بنجامین کلمنتاین، نوازنده و بازیگر بریتانیایی فیلم «تلماسه» نقش شخصیتی شیطانی را بازی می‌کند که بین گذشته و حال مشترک است. کلمنتاین سازنده موسیقی فیلم هم بوده است. جان مالکوویچ و لوئیس کانسلمی بازیگر «قاتلان ماه کامل» که هم نقش یک قاتل امروزی به نام لفتی و هم نجیب زاده گیدو دا پولنتا را بازی می‌کند که خیرخواه دانته بود، دیگر بازیگران فیلم هستند.

اشنابل که فیلمش را در ایتالیا فیلمبرداری کرده، گفت شخصیت اسکورسیزی کسی است که همه چیز را می‌داند و گیدو کاوالکانتی، شاعر ایتالیایی که دوست دانته بود، وی را به ونیز می‌فرستد تا حکیمی را که نقشش را اسکورسیزی بازی می‌کند، برای مشاوره در مورد سفرش در «کمدی الهی» ببیند.

وی افزود: این دیدار قبل از تمام شدن شعر رخ داده و این مرد روی دانته تأثیر گذاشته است.

این فیلم مستقل که ممکن است در جشنواره فیلم ونیز دیده شود در سیسیل، ونیز، ورونا، رم و ویتربو فیلم‌برداری شده است.

فیلمنامه «در دست دانته» را جولیان اشنابل و همسرش لوییز کوگلبرگ که پیش از این نویسنده درام «در دروازه ابدیت» اشنابل در سال ۲۰۱۸ درباره آخرین روزهای ونسان ون گوگ بود، نوشته‌اند. فیلمبردار «در دست دانته» رومن واسیانوف است که فیلم‌هایی مانند «جوخه انتحار» دیوید آیر، «پایان دیده‌بان» و «خشم» را فیلمبرداری کرده است.

۲۲۰۵۷

منبع: khabaronline-1875414

ارسال نظر