وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد؛تاسیس «سازمان تئاتر کشور» در دست بررسی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه درخواست شکل‌گیری سازمان تئاتر در حال بررسی است، بر حمایت، نظارت و تسهیل‌گری این وزارتخانه برای فعالیت اهالی هنرهای نمایشی تاکید کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد؛تاسیس «سازمان تئاتر کشور» در دست بررسی است

به گزارش خبرآنلاین،‌ به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حاشیه بازدید از ساختمان سابق اداره‌ برنامه‌های تئاتر که روز چهارشنبه دوم اسفند انجام شد، درباره مطالبات هنرمندان مبنی بر تاسیس سازمان تئاتر، توضیحاتی داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این‌باره تاکید کرد: ما در اصلاح ساختار وزارتخانه در حال مطالعه و بررسی، تاسیس و شکل‌گیری سازمان تئاتر هستیم‌. برای تاسیس این موضوع مانعی نداریم اما به شرط رسیدن به جمع‌بندی نهایی، انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: بنای ما در دولت بر کوچک‌سازی است. اگر موضوعی در ساختار ما تعریف شده باشد، مجبور به ایجاد آن هستیم. با بزرگ‌شدن ساختار نیاز به بخش‌بندی‌های بیشتر هست، درحالی‌که اکنون ساختار تئاتر ما چابک‌تر است. ما در زمینه تئاتر، وظایف خود را حمایت، نظارت و تسهیل‌گری برای هنرمندان می‌دانیم.

اسماعیلی یادآور شد: در بخش بودجه تئاتر، برآورد خوبی توسط آقای محمود سالاری، معاون امور هنری به ما اعلام شده است که امیدواریم بتوانیم آن را به انجام برسانیم.

۲۲۰۵۷

منبع: khabaronline-1876664

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار