مسلمانان استرالیا از حضور در مراسم افطار دولتی خودداری کردند

رهبران جامعه مسلمانان استرالیا در واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و حمایت دولت استرالیا از این رژیم طی بیانیه ای اعلام کردند در هیچکدام از مراسمات افطاری دولتی شرکت نخواهند کرد.

مسلمانان استرالیا از حضور در مراسم افطار دولتی خودداری کردند

به گزارش «»، اعضای سازمان‌های اسلامی در نیوساوث ولز و ویکتوریای استرالیا دعوت به مراسم افطار دولتی را رد کردند.

ایکنا نوشت: شورای ملی ائمه استرالیا (Anic) و شورای اسلامی ویکتوریا (ICV) اعلام کردند در پی ناامیدی جوامع مسلمان از نحوه واکنش دولت این کشور به جنگ غزه، در مراسم افطاری دولتی امسال شرکت نخواهند کرد.

عادل سلمان، رئیس ICV گفت: به احترام درد و رنج فلسطینیان، برگزاری چنین مراسمی مناسب نیست. وی افزود: در حال حاضر، جامعه نسبت به مواضع حزب کارگر استرالیا درباره جنگ غزه ناامید است. آنچه ما انتظار داریم بیانیه‌ روشن دولت در همبستگی با مردم فلسطین است.

سلمان افزود: اکنون زمان خوبی برای نخست وزیر است تا توصیه‌هایی را که دولتش از مسلمانان دریافت کرده است، بپذیرد.

یکی از سخنگویان شورای ملی ائمه استرالیا (Anic) به گاردین گفت که آنها عمیقاً از عدم واکنش دولت به ناراحتی جوامع مسلمان و عرب در نیوساوث ولز ناامید شده‌اند. وی افزود: آنیک امیدوار است که دولت رویکرد سنجیده‌تری برای همدردی با جوامع مسلمان در نیو ساوث ولز و رنج مردم فلسطین اتخاذ کند.

شیخ وسام شرقاوی، یک فعال اجتماعی و دانشگاهی از سیدنی، گفت: همه امامان جماعات از حضور در این مراسم صراحتاً خودداری می‌کنند. وی تأکید کرد: من هرگز سطح خشم را در جامعه به اندازه فعلی ندیده‌ام؛ تمایل جامعه برای دیدار با نخست‌وزیر یا وزرای او صفر است.

در سال‌های اخیر ضیافت‌های افطاری دولتی در ماه رمضان رایج شده است و سیاستمداران، رهبران جامعه مسلمانان، روحانیون ارشد همه ادیان و سفرای کشورهای اسلامی در آن شرکت می‌کنند. در ویکتوریا، نخست وزیر دولت محلی از سال ۲۰۱۵ هر سال میزبان این رویداد بوده است.

منبع: khabaronline-1878208

ارسال نظر