رضا میرکریمی: ثبات مدیریت و سیاست‌گذاری دراز مدت عامل مهم موفقیت جشنواره پویانمایی است

رضا میرکریمی معتقدست ثبات در سیاست‌گذاری و مدیریت از عوامل مهم موفقیت دوسالانه پویانمایی تهران است.

رضا میرکریمی: ثبات مدیریت و سیاست‌گذاری دراز مدت عامل مهم موفقیت جشنواره پویانمایی است

ماهرخ عباسپور: در چهارمین روز از سیزدهمین جشنواره پویانمایی تهران رضا میرکریمی نویسنده و کارگردان سینما از قسمت‌های مختلف جشنواره بازدید کرد.

او در خلال این بازدید با اشاره به اینکه یکی از طرفداران جشنواره پویانمایی تهران است، گفت: با افتخار می‌گویم جشنواره پویانمایی تهران بین جشنواره‌های شبیه خودش یکی از با ثبات‌ترین و موفق‌ترین‌ها است.
این کارگردان سینما که سابقه چهار دوره دبیری جشنواره جهانی فیلم فجر را دارد، تاکید کرد: دلیل این موفقیت حضور مدیری با ذوق و کاربلد به نام محمدرضا کریمی‌صارمی است که در همه این سال‌ها از جشنواره مراقبت و آن را با نظم و ثبات برگزار کرده است.

میرکریمی افزود: البته الان نگرانی من این است که پس از انتشار این مصاحبه، جماعتی که بی‌محابا بدنبال تخریب حرکت‌های حرفه‌ای و مستمر و با ریشه هستند دست بکار شوند! و سراغ این جشنواره هم بیایند.

کارگردان انیمیشن «عباس» که در سیزدهمین جشنواره پویانمایی تهران به نمایش درآمده است، گفت: امیدوارم جشنواره پویانمایی به سرنوشت بعضی دیگر از جشنواره‌های بزرگی که زمانی ذخایر معنوی، فرهنگی و ملی کشور بودند و حالا کم‌فروغ و بی‌اثر شده اند، دچار نشود.،

میرکریمی در پایان درباره وضعیت انیمیشن در ایران توضیح داد: خوشبختانه انیمیشن در ایران واقعاً درحال رشد است و حرکتی رو به جلو دارد و به جرات می‌شود گفت خروجی استاندارد و قابل عرضه بین‌المللی انیمیشن ایران در حال پیشی گرفتن از سینمای رو به افول داستانی ماست. البته شاید بخشی از این ماجرا ناشی از عدم حساسیت و جدی نگرفتن دنیای انیمیشن از طرف برخی مسئولان و در نتیجه دخالت نکردن شان‌باشد، که خیر است‌!

سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران همچون دوره‌های گذشته در چهار بخش مسابقه، خارج از مسابقه، نمایش ویژه و چشم‌انداز از ۱۳ تا ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ به دبیری محمدرضا کریمی‌صارمی در تهران در حال برگزاری است.

۲۴۵۲۴۵

منبع: khabaronline-1881890

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار