یادنامه ای برای زنده یاد مرتضی تبریزی، هنرمند پیشکسوت رادیو در گفت وگو با همکارانش:هنرمندی که همیشه لبخند را به لب شنوندگان می آورد

بهار و زمستان‌ها را در خانه‌های انباشته ذهنمان مرور می‌کنیم، باید که چند برگی ارمغان سفرمان به رادیو باشد. در این سفر پیشکسوتانی را پیدا می کنیم که بزرگتری را در خط‌ کش به دست گرفتن و غلط گیری نمی‌دانند. بزرگترهایی که نفس‌شان زندگی بخش و حرکت‌آفرینی است و یک لبخندشان قیمت بسیار دارد.

یادنامه ای برای زنده یاد مرتضی تبریزی، هنرمند پیشکسوت رادیو در گفت وگو با همکارانش:هنرمندی که همیشه لبخند را به لب شنوندگان می آورد

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین؛ گرچه برخی پیشکسوتان امروز کنارمان نیستند اما یادشان ماناست. بدون تردید یکی از آنها زنده یاد مرتضی تبریزی است که نقش های ماندگارش در برنامه "صبح جمعه با شما" هرگز از ذهن شنوندگان بیرون نمی رود. او خالق تیپ های زیادی در رادیو بود و شنوندگان با یادآوری خاطرات او ناخودآگاه لبخند به لب می آورند. درگذشت این هنرمند توانمند در رادیو بهانه ای شد تا به سراغ همکاران او برویم و با آنها درباره ویژگی های کاری و شخصیتی اش صحبت کنیم.
هیچ وقت گلایه ای نداشت
به گزارش روابط عمومی معاونت صدا ، ساجد قدوسیان، تهیه کننده برنامه صبح جمعه با شما با بیان اینکه زنده یاد مرتضی تبریزی فردی بسیار شوخ طبع و با معرفت بود، عنوان کرد: هر چه از مهربانی و دست و دلباز بودن این هنرمند بگویم کم است. او صبح هایی که برای برنامه "صبح جمعه با شما" ضبط داشتیم نان بربری به همراه قالب بزرگ پنیر می خرید و سر ضبط می آورد. با اینکه همیشه سر ضبط صبحانه داشتیم اما دلش می خواست خودش برای گروه صبحانه بیاورد.


وی ادامه داد: همیشه بدون حاشیه کار می کرد و به موقع سر ضبط حاضر می شد، حتی اگر زمان ضبط طولانی می شد خم به ابرو نمی آورد و گلایه ای نمی کرد. با همکارانش بسیار مهربان رفتار می کرد. زنده یاد مرتضی تبریزی شاخصه های زیادی در کار داشت و می توان گفت توانایی تقلید صدایش بی نظیر بود و می توانست نقش بزرگان رادیو را بازی کند، حتی من با حضور او توانستم نقش دست و دلباز را که زنده یاد منوچهر نوذری بازی کرده بود باری دیگر احیا کنم. نکته قابل تامل این است که مردم ناخودآگاه فکر می کردند این بخش های نمایشی با حضور بازیگر اصلی اش روی آنتن رفته است.
این تهیه کننده بیان کرد: مرتضی تبریزی در یکی دو سال اخیر بیمار شده بود و قدرت تکلمش را از دست داده بود و زمانی که با او تماس می گرفتیم به سختی متوجه حرف هایش می شدیم. او نه تنها در رادیو نقش های بسیاری به جا گذاشته بلکه در تئاتر هم سابقه درخشانی دارد. مردم هرگز نقش هیبت در برنامه صبح جمعه با شما را فراموش نخواهند کرد. او همیشه مهربان بود و با هیچکس عناد نداشت. بدون تردید یکی از بهترین های صبح جمعه با شما را از دست دادیم. او خالق تیپ های زیادی در برنامه بود و هر زمان به تیپ جدیدی می رسید با من در میان می گذاشت برای چنین تیپی هم نقش بنویسیم.
مردی آرام و بدون حاشیه
اصغر سمسارزاده از هنرمندان پیشکسوت برنامه صبح جمعه با شما درباره درگذشت زنده یاد مرتضی تبریزی عنوان کرد: من از سالهای دور مرتضی را می شناختم. دوستی من و مرتضی به ۴۰ سال قبل برمی گردد، حتی او من را به سعید توکل تهیه کننده وقت برنامه صبح جمعه با شما معرفی کرد و من از همان زمان راهی این برنامه شدم که سالهاست روی آنتن قرار دارد.
وی تاکید می کند: هر چه درباره مرتضی بگویم کم است. او هنرمندی توانمند بود و بسیار هم آرام و بدون حاشیه. هیچ وقت اعتراضی نمی کرد و همیشه در آرامش کارش را انجام می داد. او هرگز آزاری به کسی نرساند. به قول معروف همیشه سرش به کار خودش بود و اگر جایی کمکی از دستش بر می آمد حتما انجام می داد. واقعا حیف که او را از دست دادیم. هنرمند بی نظیری بود.

۲۲۰۵۷

منبع: khabaronline-1882581

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار