انتشار یک کتاب موسیقایی در روزهای پایانی سال

«موسیقی یارسان» عنوان یکی از تازه ترین کتاب های منتشرشده حوزه موسیقی به روایت علی‌اکبر مرادی و آوانگاری آموزشی تحلیلی حیدر کاکی است که به تازگی در دسترس مخاطبان و پژوهشگران قرار گرفت.

انتشار یک کتاب موسیقایی در روزهای پایانی سال

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین،کتاب «موسیقی یارسان» مشتمل سرودهای آیینی و ته‌رزهای باستانی تنبور به روایت علی اکبرمرادی، آوانگاری آموزشی، تحلیلی حیدر کاکی توسط انتشارات سرانه منتشر شد.

در توضیحات تکمیلی این کتاب آمده است:

«کتاب موسیقی یارسان آوا نگاری سرودها و ته‌رزهای باستانی تنبور، به عنوان یک فرهنگ موسیقایی است، که تاکنون به صورت سینه به سینه آموزش داده شده و هم اکنون برای نخستین بار مکتوب و از مضراب ها و نشانه‌هایی که ویژه نوازندگی این ساز است، استفاده شده است.

انتشار یک کتاب موسیقایی در روزهای پایانی سال

به گزارش خبرنگار مهر،این نشانه‌ها هنگام فراگیری کاربردی عملی دارند و باعث آسانی در اجرای ساز شده و متناسب با فرهنگ خاص موسیقایی آن هستند.

انتشار یک کتاب موسیقایی در روزهای پایانی سال

در کتاب «موسیقی یارسان-سرودها و ته‌رزهای باستانی تنبور» همه مقام‌های کلام و مجلسی و گوشه‌های مختلف آن با روش تقریری و دقیق، و نه به صورت توصیفی، نت‌نویسی شده‌اند.

این کتاب برابر اثر صوتی علی اکبر مرادی، که در قالب چهار لوح فشرده ابتدا توسط خانه فرهنگ‌های جهان در پاریس و سپس توسط انتشارات ماهور منتشر شده است.

۲۲۰

منبع: khabaronline-1885125

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار