ازدواج اسرارآمیز پابلو پیکاسو در هشتادسالگی

پابلوی هشتادساله در برابر شهردار والوریس با ژاکلین که ۳۵ سال دارد و از پنج سال پیش شریک زندگی اوست عقد زناشویی بست. در این مراسم که بیش از پنج دقیقه به طول نینجامید فقط شش نفر حضور داشتند... پابلوی هشتادساله در برابر شهردار والوریس با ژاکلین که ۳۵ سال دارد و از پنج سال پیش شریک زندگی اوست عقد زناشویی بست. در این مراسم که بیش از پنج دقیقه به طول نینجامید فقط شش نفر حضور داشتند

ازدواج اسرارآمیز پابلو پیکاسو در هشتادسالگی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، پابلو پیکاسو، نقاش معروف اسپانیایی ۹۲ سال عمر کرد. او دوازده سال پیش از درگذشت یعنی در سن ۸۰ سالگی با ژاکلین روک مدل ۳۵ ساله‌اش در کان فرانسه ازدواج کرد؛ ازدواجی که هرچند ۶ نفر بیش‌تر در آن حضور نداشتند و در نهایتِ رعایت جلوگیری از درز کوچک‌ترین خبری به خبرگزاری‌ها انجام گرفت اما تنها پس از گذشت ۱۱ روز مثل بمب در فرانسه صدا کرد. با درگذشت پیکاسو در ۸ آوریل ۱۹۷۳ (۱۹ فروردین ۵۲) ژاکلین نتوانست فراغ او را تاب بیاورد و سه سال بعد با شلیک گلوله‌ای به زندگی‌اش پایان داد. روزنامه‌ی اطلاعات روز یک‌شنبه ۶ فروردین ۱۳۴۰ چهارده روز پس از پیچیدن خبر ازدواج اسرارآمیز پیکاسو، به نقل از خبرگزاری فرانسه درباره‌ی آن نوشت:

چگونه پابلو پیکاسو نقاش بزرگ معاصر در هشتادسالگی در کان با منشی ۳۵ ساله‌اش ازدواج کرد؟

در نیس اعلام شد که پابلو پیکاسو اسرارآمیزترین ازدواج سال را انجام داده است. وی روز دوم مارس [پنج‌شنبه ۱۱ اسفند ۳۹] با ژاکلین دوک که مدل فعالیت‌هایش بود ازدواج کرد بدون آن‌که کمترین سر و صدایی در این مورد برپا شود و تنها در روز سیزدهم مارس [دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۳۹] بود که خبرنگاران توانستند از این موضوع باخبر شوند.

پابلوی هشتادساله در برابر شهردار والوریس با ژاکلین که ۳۵ سال دارد و از پنج سال پیش شریک زندگی اوست عقد زناشویی بست. در این مراسم که بیش از پنج دقیقه به طول نینجامید فقط شش نفر حضور داشتند: شهردار، پابلو و ژاکلین و شهود ازدواج که عبارت بودند از یک وکیل عدلیه ساکن کان که دوست پابلوست و خانمش و منشی شهرداری والوریس. پابلو پیکاسو مثل همیشه یک لباس پشمی به تن داشت.

دادستان محل به درخواست پابلو پیکاسو با کمال میل قبول کرد که از انتشار خبر جلوگیری کند. بعد از پایان مراسم پابلو و ژاکلین با اتومبیل به ویلای شخصی‌شان که «لاکالیفورنی» نام دارد رفتند. این ویلا در کان واقع می‌باشد.

برای چه پیکاسو مایل بود خبر ازدواجش منتشر نشود؟ علت ساده‌ای داشت؛ پیکاسو مایل نبود این خبر سر و صدایی در اطراف وی به راه اندازد. از این گذشته شهردار والوریس به خاطر داشت که چند سال پیش ازدواج علی‌خان [شاهزاده‌ی پاکستان] و ریتا هیورث [سوپراستار آمریکایی] چه هیاهویی در این شهر کوچک برانگیخت.

پیکاسو موقع خروج از شهرداری گفت:

- من مایل بودم بدون وجود روزنامه‌نگاران ازدواج کنم و برای اولین بار موفق شدم.

ژاکلین روک دومین همسر پیکاسوست. پیکاسو اولین بار بر حسب آئین ارتدوکس با اولگا کوکلودا بالرین گروه شهر دیاگیلو ازدواج کرد. اولگا در سال ۱۹۵۶ درگذشت. وی الهام‌بخش پیکاسو در زمانی بود که نقاش معروف به سبک کلاسیک و طبق قواعد مکتب «انگو» نقاشی می‌کرد.

ژاکلین همسر جدید پیکاسو زنی است زیبا با چشمانی درشت و سیاه‌رنگ که قبل از آشنایی با پیکاسو در یک مغازه در شهر والوریس فروشنده بود. وی هنگامی که با پیکاسو آشنا شد از شوهر سابقش طلاق گرفت و پیکاسو نیز روابطش را با یک زن جوان و نقاش به نام فرانسواز ژیلو قطع کرد. ژیلو از پایان جنگ دوم تاکنون همیشه همراه نقاش بزرگ بود.

پیکاسو تابلوهای متعدی از ژاکلین روک تهیه کرد. چندی نگذشت که بین مدل و نقاش ماجرای عاشقانه‌ای به وجود آمد که به دنبال آن این دو با یکدیگر ازدواج کردند.

۲۵۹۵۷

منبع: khabaronline-1888068

ارسال نظر