هنرمند پیشکسوت موسیقی درگذشت

منوچهر پناهی‌نژاد هنرمند پیشکسوت موسیقی و عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت درگذشت.

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، استاد منوچهر پناهی نژاد هنرمند پیشکسوت موسیقی و یکی از اعضای صاحب نام موسسه هنرمندان پیشکسوت پس از ماه‌ها مبارزه با بیماری سرطان بامداد امروز- شنبه- ۲۵ فروردین ماه در ۸۲ سالگی درگذشت.

پناهی نژاد تیرماه ۱۳۲۱ در تهران به دنیا آمد. وی دارای مدرک درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و از سال ۱۳۹۱ به عضویت موسسه هنرمندان پیشکسوت درآمد.

موسیقی در خانواده او موروثی بود و سه نسل پیش از او نیز نوازندی می‌کردند. اکنون فرزند او محمدرضا پناهی نژاد نیز نوازنده درام و سازهای کوبه‌ای در ارکستر سمفونیک است.

زنده یاد پناهی‌نژاد موسیقی را نزد پدرش آموخت و نخستین ساز او ویلن بود. سپس به سراغ درام و سازهای کوبه‌ای رفت. در ۹ سالگی نوازنده حرفه‌ای بود و برای نمایش‌های گوناگون موسیقی اجرا می‌کرد.

این استاد فقید موسیقی سال ۱۳۴۶ به وزارت فرهنگ وارد شد و با هنرمندانی همچون عباس خوشدل ، عماد رام و ... همکاری داشت. از فعالیت های پناهی نژاد می‌توان به اجرا با ارکستر سمفونیک به رهبری نادر مشایخی در وین، برلین، لبنان و یونیسف اشاره کرد.

۵۷۵۷

منبع: khabaronline-1894576

ارسال نظر