بیوگرافی صفورا خوش‌طینت بازیگر سریال غربت

بیوگرافی صفورا خوش‌طینت بازیگر را با اطلاعاتی از خانواده، همسر، سن، تحصیلات، قد و وزن، آدرس اینستاگرام، لیست آثار، مصاحبه و عکس آورده ایم.

بیوگرافی صفورا خوش‌طینت بازیگر سریال غربت

صفورا خوش‌طینت( Safora Khoshteint) بازیگر تئاتر و سینما است که در اولین اثرش در شبکه نمایش خانگی با سریال غربت به کارگردانی امیر پورکیان حضور موفقی دارد.

خوش‌طینت بازیگری را از سال 1383 با تئاتر شروع کرد و با فیلم نگهبان شب به سینما و مخاطبان معرفی شد. از جمله جوایز او می‌توان به جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن برای نمایش «یک خانواده محترم» از جشنواره استان تهران و جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن برای نمایش «گرگ‌ها کراوات نمی‌زنند» از همین جشنواره اشاره کرد.در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعاتی از بیوگرافی صفورا خوش‌طینت و همسرش را در اختیار شما قرار دهیم.

Safoora-Khosh-Tinat1-1024x682
صفورا خوش‌طینت

صفورا خوش‌طینت کیست؟

مشخصات فردی

نام کامل

 صفورا خوش‌طینت

تاریخ تولد 

 ۰۱ بهمن ۱۳۶۳

محل تولد

-

شغل

بازیگر

نماد ماه تولد

دلو

مشخصات فیزیکی

قد

حدودا 168 سانتی متر

وزن

حدودا 65 کیلو

رنگ چشم

قهوه ای

رنگ مو

مشکی

چپ دست یا راست دست

 راست دست

مشخصات تحصیلی

دانشگاه

هنر و معماری

رشته تحصیلی

رشته ادبیات نمایشی

مدرک

کارشناسی ارشد

بهترین آثار

نام اثر

نقش (نام نقش)

سال

نگهبان شب

خواهر بزرگ

1400

 Safora Khoshteint (3)

بیوگرافی کامل صفورا خوش‌طینت

کودکی و اوایل زندگی

صفورا خوش‌طینت در روز دوشنبه  ۰۱ بهمن ۱۳۶۳(سال موش) مصادف با 21 ژانویه سال 1985 میلادی و 28 ربیع الثانی سال 1405 هجری قمری به دنیا آمد و هم اکنون 39 سال سن دارد.محل تولد وی مشخص نیست. نماد ماه این بازیگر دلو است و متولدین ماه بهمن افرادی استوار و ثابت قدم، عاقل و تودار، بدون ریا و تزویر، و  خونسرد هستد.

اطلاعات دقیقی از قد و وزن صفورا خوش‌طینت در دسترس نیست اما از روی ظاهر می توان حدس زد که وی حدودا 168 سانتی متر قد و 65 کیلو وزن دارد.از دیگر مشخصات ظاهری این بازیگر می توان به موی مشکی، چشم قهوه ای و راست دست بودن اشاره کرد.

خانواده

خانواده صفورا خوش‌طینت مشخص نیست چند نفره است و اگر به صفحه اینستاگرام وی سری بزنید متوجه می شوید که تاکنون عکسی از خانواده اش منتشر نکرده است که اطلاعاتی از تعداد خواهر و برادر یا اسم  شغل پدر و مادرش به دست آوریم.

تحصیلات

تحصیلات صفورا خوش‌طینت در مقطع کارشناسی ارشد در رشته ادبیات نمایشی از دانشکده هنر و معماری است.

شروع فعالیت

شروع فعالیت صفورا خوش‌طینت در بازیگری از سال 1383 با تئاتر شروع شد تا این که در سال 1400 با فیلم نگهبان شب نخستین تجربه تصویری مقابل دوربین و سینما را به دست آورد و دو سال بعد با سریال غربت تجربه بازی در شبکه نمایش خانگی را کسب کرد.

علایق و تفریحات

علایق و تفریحات صفورا خوش‌طینت را نمی توان از عکس های که در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک می گذارد متوجه شد زیرا بیشتر پست های وی مربوط به بازیگری است و تنها در دو عکس از علاقه اش به گربه خبر داده است.

صفورا خوش‌طینت و همسرش

اگر شما هم به دنبال اطلاعاتی از صفورا خوش‌طینت و همسرش هستید باید بدانید که وی ظاهرا مجرد است و تاکنون عکسی از این که نشان دهد وی متاهل می باشد منتشر نکرده است.

 اینستاگرام صفورا خوش‌طینت

 اینستاگرام صفورا خوش‌طینت به آدرس safura_khoshtinat است که 2391 هزار فالور دارد، 474 صفحه را دنبال می کند و تاکنون 52 پست به اشتراک گذاشته است. این بازیگر در اکتبر 2015 صفحه اینستاگرام خود را ایجاد کرد.

 Safora Khoshteint (2)
صفحه  اینستاگرام صفورا خوش‌طینت

صفورا خوش‌طینت در شبکه های اجتماعی

اینستاگرام

safura_khoshtinat

وبسایت

ویکی پدیا صفورا خوش طینت

 

فیلم های صفورا خوش‌طینت

طربنامه شهر خیال

طربنامه شهر خیال عنوان نمایشی به کارگردانی  کیوان ‌نخعی است که در تاریخ ۱۱ تا ۲۷ دی ۱۳۹۶ در عمارت ‌نوفل‌لوشاتو با اجرای بازیگرانی چون علیرضا ‌ناصحی، علی ‌یدالهی، داود معینی کیا، مجید ‌آهنگران، علی بیک محمدی، صفورا ‌خوش ‌طینت، صائب ‌دادو، شیدا ‌رزم ‌شعار به روص صحنه رفت.

صفورا خوش‌طینت در نمایش طربنامه شهر خیال
صفورا خوش‌طینت در نمایش طربنامه شهر خیال

گرگ‌ها کراوات نمی‌زنند

گرگ‌ها کراوات نمی‌زنند عنوان نمایشی به کارگردانی عادل ‌عزیز ‌نژاد و ساره حشمتی فر در سال 1398 است که بازیگرانی چون هادی ‌شیخ ‌الاسلامی، صفورا ‌خوش ‌طینت، عادل ‌عزیز ‌نژاد، فرانک ‌جلیلی، نارین فرهانی در عمارت ‌نوفل‌لوشاتو ‌اجرا کردند.

صفورا خوش‌طینت در نمایش گرگ‌ها کراوات نمی‌زنند
صفورا خوش‌طینت در نمایش گرگ‌ها کراوات نمی‌زنند

نگهبان شب

نگهبان شب نخستین تجربه بازی صفورا خوش‌طینت در سینما است که برای ایفای نقش خواهر بزرگتر نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل زن در چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر شد.

Safoora-Khosh-Tinat2
صفورا خوش‌طینت در نگهبان شب

لیست آثار

نام

سال

توضیحات

نمایش کبوتری ناگهان

1395

 تئاترشهر ‌- ‌پلاتو ‌اجرا

کارگردان:  نگین ‌ضیایی

بازیگران:  لادن رسول زاده، الهه جعفری

نمایش واسومانی

 

1396

 تماشاخانه ‌سه‌نقطه

کارگردان:  نگین ‌ضیایی

بازیگران:  شادی ‌ضیایی ٬ میثم قاسمپور

نمایش طربنامه شهر خیال 1396 عمارت ‌نوفل‌لوشاتو

 کارگردان:  کیوان ‌نخعی

بازیگران:  علیرضا ‌ناصحی، علی ‌یدالهی

نمایش یک تشریفات ناب 1397 کارگردان:  علی ضیایی

بازیگران:  میلاد ‌مرتضوی،  پوریا عباس پور

نمایش تهمینه در هفت خوان رستم 1397 کارگردان:  محمد رییسی

بازیگران:  پویا ‌پورهمدانی، رامین ‌یحیی ‌زاده

نمایشنامه‌خوانی تحلیل پوششی عشق 1398 خانه ‌نمایش ‌مهرگان

کارگردان:  ساره شادانلو

بازیگران:  ماید قاسم پور، امیر ‌نوروزی

نمایش گرگ‌ها کراوات نمی‌زنند  1398 عمارت ‌نوفل‌لوشاتو ‌

کارگردان:  عادل ‌عزیز ‌نژاد، ساره حشمتی فر

بازیگران: هادی ‌شیخ ‌الاسلامی، عادل ‌عزیز ‌نژاد

نمایش کَر 1398 تئاترشهر ‌- ‌سالن ‌سایه

کارگردان:  فریدون ‌ولایی

بازیگران:  رضا ‌جهانی، مریم ‌برومند

نگهبان شب 1400 کارگردان:  رضا میرکریمی

بازیگران:  محسن ‌کیایی، تورج الوند

نمایش رضا 1401 تالار ‌مولوی ‌- ‌سالن ‌اصلی

کارگردان:  امیرحسین ‌آقایی

بازیگران:  زهرا ‌آقاپور، شادی ‌شاه ‌علی

نمایش اِسفرودِ بی دُم 1402 پردیس ‌تئاتر ‌شهرزاد ‌

کارگردان:  فرشید ‌روشنی

  بازیگران:  شهروز ‌دل ‌افکار

سریال غربت 1402 کارگردان: امیر پورکیان
بازیگران: آناهیتا درگاهی، مهدی حسینی‌نیا

جوایز و افتخارات صفورا خوش‌طینت

عنوان

سال

توضیحات

جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن

-

برای نمایش «یک خانواده محترم» از جشنواره استان تهران

جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن 

-

برای نمایش «گرگ‌ها کراوات نمی‌زنند» از جشنواره استان تهران

بهترین بازیگر نقش مکمل زن 1400 برای فیلم نگهبان شب در چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر

 Safora Khoshteint (1)

7 حقیقت جالب درباره صفورا خوش‌طینت

  1. صفحه اینستاگرام وی تیک آبی ندارد.

  2. صفحه ویکی پدیا این بازیگر هنوز ایجاد نشده است.

  3. سریال غربت به کارگردانی امیر پورکیان نخستین تجربه بازی او در شبکه نمایش خانگی است.

  4. فیلم نگهبان شب رضا میرکریمی اولین تجربه بازی او در سینما است.

  5. وی نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم نگهبان شب در چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر 1400 شد.

  6. این بازیگر جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن برای نمایش یک خانواده محترم از جشنواره استان تهران را دریافت کرد.

  7. او جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن برای نمایش گرگ‌ها کراوات نمی‌زنند از جشنواره استان تهران را به دست آورد.

مصاحبه صفورا خوش‌طینت

مصاحبه صفورا خوش‌طینت به صورت متنی و گفت و گوی تصویری بسیار کم است.در ادامه مصاحبه وی را با سوره سینما می خوانید: 

صفورا خوش‌طینت که با اولین بازی خود در سینما توانست توجه هیات داوران جشنواره چهلم فیلم فجر را به خود جلب کند، برای بازی در فیلم سینمایی «نگهبان شب» به کارگردانی رضا میرکریمی که این روزها روی پرده سینما در حال اکران است، کاندیدای دریافت سیمرغ نقش مکمل زن شد. در روزهای دیده شدن این بازیگر با اکران فیلم رضا میرکریمی، با او به گفتگو نشستیم و از همکاری‌اش با یکی از کارگردانان نامدار سینما پرسیدیم.

از میان ۱۳ هزار نفر انتخاب شدم!

اولین قدمی که صفورا خوش‌طینت با فیلم «نگهبان شب» برداشت، به واسطه کارگردانش گام محکمی برای این بازیگر محسوب می‌شود. او در مورد چگونگی پذیرفته شدنش در این فیلم توضیح داد: به یاد دارم که یک فراخوانی برای نقش‌هایی که در فیلم «نگهبان شب» بود، آمد که خانم‌ها در آن نقش کمتری داشتند. یک لینکی بود که از داوطلبان خواسته شده بود یک اتود یک دقیقه‌ای از خودشان به لینک مورد نظر ارسال کنند. من این فیلم یک دقیقه‌ای را فرستادم و مدتی بعد برای تست تصویر با من تماس گرفته شد و پس از آن تست هم برای این نقش قبول شدم.

وی افزود: ۱۳ هزار نفر برای این نقش ویدئو ارسال کرده بودند، از بین آن‌ها ۵۰۰ نفر انتخاب شدند و در نهایت از میان ۵۰۰ نفر باقی مانده، من انتخاب شدم. با اینکه ۱۴ سال است در تئاتر فعالیت حرفه‌ای دارم اما می‌توان گفت که با فیلم «نگهبان شب» به سینما معرفی شدم.

*خیلی عالی بودی….

خوش‌طینت در مورد تجربه همکاری با رضا میرکریمی صحبت کرد و گفت: برای هر بازیگری افتخار بسیار بزرگی است با کارگردانی کار کند که سال‌ها تجربه در این حرفه را دارد، کار اجتماعی کرده و به‌شدت کاربلد است. این همکاری برای من نیز مانند هر بازیگر دیگری افتخار بزرگی بوده و هست. آقای میرکریمی بسیار همراه هستند. من در سینما کار نکرده بودم و از آنجایی که فضای سینما با مدیوم تئاتر کاملاً متفاوت است و برای من سخت بود؛ اما به یاد دارم که پس از سکانس حیاط، آقای میرکریمی سریع از پشت دوربین پیش من آمدند و گفتند «خیلی عالی بودی». این فروتنی و نگاه دوستانه آقای میرکریمی با بازیگری که بار اول است در فیلمشان بازی می‌کند، بسیار به من کمک کرد و اعتمادبه‌نفس داد.

وی ادامه داد: من نه ترک هستم و نه از قبل ترکی را بلد بودم. آقای میرکریمی در گویش من به زبان ترکی بسیار کمک کردند. گاهی از اینکه من چیزی را خودم به نقش اضافه کنم و یا فی‌البداهه دیالوگی را مطرح کنم استقبال می‌کردند. بین هیچ‌کدام از بازیگران فرق نمی‌گذاشتند. بسیار انعطاف‌پذیر هستند و اجازه می‌دهند که همه نظراتشان را بگویند.

*یکی از عواملی که من را نامزد سیمرغ کرد، سابقه‌ام در تئاتر بود

این بازیگر با اشاره به اینکه کاندیدا شدنش در جشنواره نتیجه چند عامل مهم است، بیان کرد: این اتفاق حاصل یک ماجرا نیست بلکه نتیجه چندین مورد است. شاید اولین مورد این باشد که من ۱۴ سال تئاتر کار کردم و تمرین‌های زیادی داشته‌ام. شاید در سینما که آدم‌ها خیلی زود شناخته می‌شوند ما را نشناسند و یا نا بازیگر خطابمان کنند که اشکالی هم ندارد اما تمرین‌هایی که در طول این سال‌ها کرده‌ام و نقش‌هایی که در تئاتر داشته‌ام یکی از دلایلی است که باعث شد برای سیمرغ کاندیدا شوم.

وی افزود: یک دلیل مهم دیگر، گروهی است که بازیگر را همراهی می‌کند، آقای میرکریمی بسیار کستینگ همراهی داشتند و از طرفی هدایت بازیگری خودشان به شدت خوب است. به قدری مهربان هستند و با بازیگر صحبت می‌کنند که نقش به خوبی جا می‌افتد و اصلاً نمی‌گذارند بازیگری تصور کند از بقیه کمتر است. فکر می‌کنم جمع این عوامل است که باعث می‌شود من در اولین کار سینمایی‌ام کاندیدای سیمرغ شوم. اما فکر می‌کنم چیزی که ارزش آن برای من بیشتر از این‌ها است کار کردن با کستینگ خوب و کاربلد و صمیمی بود.

خوش‌طینت در مورد همکاری با لاله مرزبان در این فیلم توضیح داد: من و خانم مرزبان خیلی در این فیلم به هم کمک کردیم و اتفاق دوطرفه خوشایندی برای هر دوی ما بود. لهجه ترکی را از قبل بلد نبودیم و با هم یاد گرفتیم. فکر می‌کنم این همراهی ما باعث شد که خواهرنگی در فیلم به خوبی شکل بگیرد و به مخاطب منتقل شود.

*اولین قدم را محکم برداشتم

وی به بازتاب اهالی سینما به نقش خود اشاره کرد و گفت: تازه قدم اول را برداشته‌ام و اینکه کجای این سینما قرار دارم هنوز برای خودم ناشناخته است؛ اما بازتاب بازی من در این فیلم و در بین اهالی سینما خوب بود. به‌واسطه اینکه خیلی از تئاتری‌ها در سینما شناخته شده نیستند، خیلی‌ها هم من را به چهره خودم نمی‌شناختند اما وقتی برای اکران خصوصی فیلم رفته بودم، می‌شنیدم که مثلاً آقای جابر قاسمعلی در صحبتی با دوستشان می‌گفتند این بازیگر نقش خواهر کیست و چقدر خوب و رئال بازی کرده است. وقتی من را شناختند و صحبت کردیم بسیار از من تعریف کردند و یا آقای فرزین محدث و دوستان عزیز دیگر که بعد از تماشای این فیلم در اکران خصوصی از بازی من راضی بودند. فکر می‌کنم برای اولین قدم، گام محکمی را برداشته‌ام.

عکس صفورا خوش‌طینت

صفورا خوش طینت در نمایش یک تشریفات ناب
صفورا خوش طینت در نمایش یک تشریفات ناب
صفورا خوش طینت و لادن ژافه وند در پشت صحنه غربت
صفورا خوش طینت و لادن ژافه وند در پشت صحنه غربت
صفورا خوش‌طینت در نمایش اِسفرودِ بی دُم
صفورا خوش‌طینت در نمایش اِسفرودِ بی دُم

 


سخن آخر

در این مطلب اطلاعاتی از بیوگرافی صفورا خوش‌طینت بازیگر سریال غربت را در اختیار شما قرار دادیم.در صورت تمایل می توانید بیوگرافی لادن ژاوه وند از اعتیاد و کارتن خوابی تا اعدام و شهرت را نیز بخوانید.در صورتی که شما اطلاعات دقیقی تری از این بازیگر  دارید با ما و سایر مخاطبان سایت اصفهان امروز در قسمت نظرات در میان بگذارید.

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار