شاه‌ماهی استقلال و پرسپولیس در نقش کیلیان امباپه!

سعید عزت‌اللهی که در نقل و انتقالات مورد توجه استقلال و پرسپولیس قرار داشت این روزها شرایط عجیبی دارد.

شاه‌ماهی استقلال و پرسپولیس در نقش کیلیان امباپه!

ایمان گودرزی: در فوتبال اروپا عرف است که باشگاه با بازیکنان مورد نظر خود، حدوداً یک سال قبل از اتمام قرارداد وارد مذاکره شده و شرایط ادامه همکاری را جویا می‌شود. اگر بازیکن اشتیاقی به تمدید قرارداد داشت که چه بهتر و در غیر این صورت باشگاه با مشتریان بازیکن به توافق می‌رسد و انتقال نهایی می‌شود تا حداقل سودی نصیبش شود. برخی اوقات اما بازیکن علاقه‌ای به تمدید قرارداد نشان نمی‌دهد و می‌خواهد تا چالش جدیدی را در باشگاهی دیگر تجربه کند. آن وقت تکلیف چیست؟
این اتفاق برای سعید عزت‌اللهی رخ داده. قرارداد او حدود 4 ماه دیگر با وایله تمام می‌شود. او پیشنهاد تمدید قرارداد دو و نیم ساله را رد کرده و به دانمارکی‌ها جواب منفی داده. با این حال اما پیشنهادهایی هم در فصل نقل و انتقالات تابستانی دریافت کرده که باشگاه وایله بر سر مبلغ آن با تیم‌های خواهان به توافق نرسیده. همین مسأله باعث شده تا مسئولان باشگاه دانمارکی به سرمربی تیم‌شان فشار بیاورند که از عزت‌اللهی در ترکیب استفاده نکند و حتی نام او را از لیست مسابقات خط بزند.
نمونه این اتفاق را در پاریس هم دیدیم. جایی که کیلیان امباپه با مسئولان باشگاه پاری‌سن‌ژرمن به مشکل خورد و قراردادش را تمدید نکرد. آن هم در شرایطی که تنها یک فصل از آن باقی مانده بود. امباپه و ناصر الخلیفی ماه‌ها با یکدیگر اختلاف داشتند اما در نهایت با حذف پاداش انتهای فصل ستاره فرانسوی، توافق صورت گرفت تا او در تیم بماند و یک سال دیگر بازی کند. آن هم در شرایطی که او پایان فصل بازیکن آزاد می‌شود و با اتمام قرارداد می‌تواند به تیم دلخواه خود که رئال مادرید است منتقل شود.

شاه‌ماهی استقلال و پرسپولیس در نقش کیلیان امباپه!


سعید عزت‌اللهی هم در نقل و انتقالات تابستانی از یکی دو تیم دانمارکی و البته استقلال، سپاهان، پرسپولیس و تراکتور پیشنهاد بازی دریافت کرد اما رقم رضایتنامه او باعث شد تا توافق رسمی با هیچ یک از باشگاه‌های ایرانی حاصل نشود. سعید بخصوص به پرسپولیس نزدیک شده بود اما وایله به یکباره رقم 200 تا 300 هزار یورویی رضایتنامه را به یک میلیون یورو افزایش داد تا بازگشت عزت‌اللهی به لیگ ایران منتفی شود.
وایله اما در فصل جدید سوپرلیگ دانمارک شکست‌های متوالی را تجربه کرده اما تنها به این دلیل که عزت‌اللهی پای برگه تمدید قرارداد را امضا نزده، او را از لیست مسابقات خط زده. اول سپتامبر- حدود 12 روز دیگر- نقل و انتقالات در دانمارک به پایان می‌رسد و اگر وایله با باشگاهی جدید برای انتقال عزت‌اللهی توافق نکند، او باید تا پایان قراردادش در دانمارک بماند.
سعید همچنین برنامه‌ای در سر دارد و دیگر نمی‌خواهد ماجراهایی نظیر انتقال قرضی که در لیگ روسیه برایش رخ داد را این بار در دانمارک تجربه کند. او زمستان بازیکن آزاد می‌شود و حق انتخاب دارد. اگر 12 روز دیگر دندان روی جگر بگذارد و به تمام پیشنهادها پاسخ منفی بدهد، آن وقت مسئولان وایله هم کمی نرمش به خرج می‌دهند و از او استفاده می‌کنند. چون دستمزدش را پرداخت می‌کنند و به همین دلیل و در صورت عدم استفاده از هافبک شمار 6 تیم ملی متضرر خواهند شد. بنابراین عزت‌اللهی 12 روز سرنوشت‌ساز را پیش رو خواهد داشت.
شاید قصه امباپه برای سعید هم تکرار شود و او به ترکیب وایله برگردد. اتفاقی که احتمالاً بعد از اردوی تیم ملی در بلغارستان شاهد آن خواهیم بود.

258 258

منبع: khabaronline-1803165

ارسال نظر