یونایتد هوادار ایرانی خود را از دست داد

ورزش سه نوشت: مرحوم اکبر گلپا برای فوتبالی‌ها یادآور تصویر خاطره انگیز ستاره‌های منچستر یونایتد در حاشیه کنسرت ۱۳ سال پیش اوست.

یونایتد هوادار ایرانی خود را از دست داد

اکبر گلپایگانی خواننده مطرح موسیقی ایران ساعاتی پیش در سن ۹۰ سالگی پس از مدت‌ها تحمل بیماری، دار فانی را وداع گفت.

گلپای موسیقی ایران در دوران جوانی فوتبال بازی می‌کرد. او بازیکن گوش چپ تیم های تهرانجوان، دارایی و سرباز بود:" اگر توپ به ما می رسید و عزیز اصلی هم کنار می کشید شاید گلی هم به ثمر می رساندم."

او به خاطر همین ویژگی یک فوتبالی تمام عیار بود، تیم های مورد علاقه اش رئال مادرید و منچستر یونایتد بودند. او در سال 1389 (2010) کنسرتی در لندن داشت که این موضوع باعث شد چند تا از ستاره های بزرگ آن زمان تیم منچستر یونایتد برای شنیدن موسیقی و صدای گلپا به کنسرت او بروند.

یونایتد هوادار ایرانی خود را از دست داد

حضور ستاره های منچستر یونایتد مثل پل اسکولز، ریو فردیناند و گری نویل در این کنسرت باعث شد تا توجه رسانه ها و هواداران پرشمار این بازیکنان و فوتبال در انگلستان به آن معطوف شود. در پایان کنسرت هم یک عکس یادگاری و خاطره انگیز با حضور مرحوم هوشنگ ظریف، اکبرگلپایگانی در کنار پل اسکولز، ریو فردیناند و گری نویل گرفته شد تا یکی از خاطره انگیزترین فریم ها با حضور ستاره های موسیقی ایران و ستاره های فوتبال جهان ثبت شود.

در این تصویر خاطره انگیز، مرحوم هوشنگ ظریف، استاد تار هم دیده می‌شود که در اسفند ۹۸ بر اثر ایست قلبی درگذشته بود.

اکبر گلپایگانی (زادهٔ ۱۰ بهمن ۱۳۱۲، درگذشت ۱۳ آبان ۱۴۰۲) معروف به گُلپا از خوانندگان سرشناس موسیقی اصیل ایرانی بود. این خواننده پیشکسوت سرشناس کشور و عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت عصر امروز شنبه ۱۳ آبان ماه بر اثر بیماری درگذشت.

257 251

منبع: khabaronline-1833033

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار