فیکس شدن باهویی اعتماد به‌نفس زاهدی را گرفت!

سیدمهدی سیدصالحی در گفت و گو با خبرآنلاین درباره دیدار روز گذشته سپاهان - پرسپولیس صحبت کرد.

فیکس شدن باهویی اعتماد به‌نفس زاهدی را گرفت!

ایمان گودرزی: در یکی از حساس ترین بازی های هفته دهم دو مدعی قهرمانی یعنی سپاهان و پرسپولیس در نقش جهان به مصاف هم رفتند. در نهایت شاگردان مورایس با گل رضا اسدی موفق شدند مچ مهمان خود را بخوابانند و با نتیجه 1-0 سه امتیاز بازی را به نام خود بزنند.

به همین بهانه به سراغ سید مهدی سید صالحی از بازیکنان سابق پرسپولیس و سپاهان رفتیم تا در مورد این بازی گفتگوی کوتاهی داشته باشیم؛

ارزیابی شما از بازی پرسپولیس - سپاهان چیست؟

این بازی همیشه حساسیت های خاص خودش را دارد هر دو تیم بازی مالکانه را در دستور کار خودشان قرار می‌دهند. در این بازی دیدیم که هم مورایس و هم یحیی از هافبک های زیادی استفاده کردند. پرسپولیس سعی بر بازی سازی در دم دروازه داشت و سپاهانی ها از بالا پرس می‌کردند. همین قضیه باعث شد که دو تیم رو به بازی مستقیم بیاورند. همین پرس از بالایی که در بازی وجود داشت باعث می‌شد که توپ های زیادی لو برود. از نظر من نیمه اول بیشتر جنگ در میانه میدان بود اما در نیمه دوم آمدن شهریار مغانلو کلا روند بازی را تغییر داد. آمدن شهریار باعث شد پرسپولیس عقب بنشیند و سپاهان به دنبال استفاده از نقاط ضعف دفاعی قرمز ها باشد. در چنین بازی های ضربات آزاد نقش اساسی را خواهند داشت و همان طور که دیدیم سپاهان روی ضربه آزاد دیدنی اسدی به گل رسید. تیم مورایس بعد گل عقب نشست و چشم به ضد حملات داشت و از طرفی تعویض های یحیی نیز جواب نداد. مهاجمانی که یحیی به میدان آورد توان شکستن سد دفاعی قدرتمند سپاهان را نداشت.

فیکس شدن باهویی اعتماد به‌نفس زاهدی را گرفت!

به نظر شما ضعف پرسپولیس چیست؟

پرسپولیس ابتدای فصل شاکله دروازه و دفاع را حفظ کرد اما در خط حمله تغییرات زیادی داشت. تمام مهاجمانی که به این تیم آمدند نتوانستند بار تیم را به دوش بکشند. نکته عجیبی که این فصل وجود داشت این بود که من متوجه نشدم چرا درست زمانی که شهاب زاهدی در تیم جا افتاد یحیی او را از تیم کنار گذاشت! فیکس کردن باهویی بار دیگر باعث از دست رفتن اعتماد به نفس شهاب شد و باعث شد این بازیکن از نظر روانی به هم بریزد. از طرف دیگر به نظرم مصدومیت پورعلی گنجی یکی دیگر از اتفاقاتی بود که به پرسپولیس ضربه زد و یحیی تا این لحظه نتوانست زوج دفاعی خود راپیدا کند. گل محمدی باید بتواند از نظر روحی و انگیزشی روی تیمش کار کند تا بار دیگر ثبات و پیروزی را به تیمش باز گرداند.

در حال حاضر سپاهان را بهترین تیم ایران می‌دانید؟

سپاهان هم فصل گذشته و هم این فصل در تمام مسابقات مهم نتیجه قابل قبولی گرفته، مورایس لیگ را خیلی خوب شروع کرد اما کسر 4 امتیاز و حواشی بازی با الاتحاد و بعد از آن حکم محرومیت باعث شد این تیم شرایط بدی را تجربه کند اما به نظر می رسد بعد از بازی با آلمالیق اعتماد به نفس از دست رفته‌اش را پیدا کرده و به مسیر پیروزی برگشته. سپاهان، استقلال و پرسپولیس هر سه تیم های مدعی این فصل هستند و از همه مهم تر فراموش نکنیم که استقلال با چه شرایطی در صدر جدول ایستاده و با وجود از دست دادن بهترین های فصل قبلش و نداشتن بازیکن جایگزین بدون پیش فصل و مربی بدنساز در صدر جدول قرار دارد و نباید تیم جواد را دست کم گرفت.

258 258

منبع: khabaronline-1836219

ارسال نظر