خاطرات خوش یک استقلالی از سفر به اصفهان

فوتبال ۳۶۰ نوشت: کوین یامگا مقابل ذوب‌آهن آمار درخشانی دارد و یکی از امیدهای گلزنی استقلال در ورزشگاه فولادشهر در مقابل حریف اصفهانی محسوب می‌شود.

خاطرات خوش یک استقلالی از سفر به اصفهان

استقلال در نخستین بازی خود پس از تعطیلات فیفادی باید از ساعت ۱۷:۳۰ امروز (شنبه) چهارم آذرماه در ورزشگاه فولادشهر به مصاف ذوب‌آهن برود. ذوبی‌ها امسال شرایط متفاوتی با چند فصل اخیر دارند و با کسب ۱۸ امتیاز از ۱۰ بازی پس از استقلال ۲۲ امتیازی در رده دوم قرار دارند. مسابقه روز شنبه برای کوین یامگا، ستاره فرانسوی استقلال هم یک بازی ویژه است. یامگا در دو فصل اخیر مقابل ذوب‌آهن آمار بسیار خوبی داشته و تیم اصفهانی در کنار گل‌گهر سیرجان محبوب‌ترین رقیب او در لیگ برتر ایران محسوب می‌شود.

۴ گل یامگا به ذوب‌آهن

نخستین بازی کوین یامگا برای استقلال، در هفته دوم لیگ بیست‌ویکم مقابل ذوب‌آهن بود. او در آن بازی ۲ بار برای تیم فرهاد مجیدی گلزنی کرد و شروعی رویایی در فوتبال ایران داشت. یامگا در بازی برگشت آن فصل هم تنها گل پیروزی‌بخش استقلال را به‌ثمر رساند تا نقش اصلی را در مسیر رسیدن آبی‌ها به ۶ امتیاز ارزشمند در مسیر قهرمانی ایفا کرده باشد.

ستاره فرانسوی فصل گذشته در بازی رفت مقابل ذوب‌آهن در فولادشهر موفق به گلزنی نشد ولی در جریان برد ۲ بر صفر بازی برگشت، از روی نقطه پنالتی گل دوم استقلال را به‌ثمر رساند. استقلال در ۲ فصل اخیر با حضور کوین یامگا ۴ بار به مصاف ذوب‌آهن رفته که در هر ۴ مسابقه به برتری رسیده، ۶ گل به‌ثمر رسانده و هرگز دروازه‌اش باز نشده است. کوین یامگا هم با زدن ۴ گل، پس از فرشید اسماعیلی ۵ گله و در کنار وریا غفوی دومین گلزن برتر تقابل‌های استقلال و ذوب‌آهن محسوب می‌شود.

در انتظار بازگشت کوین به فرم مطلوب

کوین یامگا از ابتدای فصل یکی از نفرات ثابت استقلال بوده و در تمام مسابقات در ترکیب اصلی این تیم قرار گرفته است. با این وجود وینگر فرانسوی آبی‌ها نتوانسته درخشش ۲ فصل اخیر را تکرار کند و با آن بازیکنِ آماده فاصله دارد. او امسال ۲ بار برای استقلال گلزنی کرده که هر دو از روی نقطه پنالتی بوده و در جریان بازی نتوانسته تاثیرگذار باشد.

البته یامگا در چند هفته اخیر کمی دورتر از دروازه حریفان بازی کرده و در نقش وینگ‌بک راست به میدان رفته است. با این حال به نظر می‌رسد یامگا پس از مصدومیت در دربی برگشت فصل قبل، هنوز با فرم مطلوب فاصله دارد و بازگشت او به اوج بهترین خبر برای جواد نکونام خواهد بود. باید دید ستاره فرانسوی آبی‌ها می‌تواند در جدال با حریف محبوبش در فوتبال ایران به روزهای اوج خود بازگردد و به بهترین گلزن دوئل‌های استقلال و ذوب‌آهن تبدیل شود یا خیر.

258 258

منبع: khabaronline-1840656

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار