برنامه‌های ویژه فدراسیون اسکواش؛ روزهای شلوغ در سال ۱۴۰۲

اسکواش در دوره جدید پیله رکود و رخوت را پاره کرده و مسیر پیشرفت و حرکت را برگزیده است.

برنامه‌های ویژه فدراسیون اسکواش؛ روزهای شلوغ در سال ۱۴۰۲

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین؛ فدراسیون اسکواش روزهای شلوغی را تجربه می کند. فدراسیونی که پس از انتخابات سال گذشته و حضور یک رئیس جوان و باانگیزه به نام امیر عزیزی پور از رخوت و رکود سابق خارجی شده و برنامه های گسترده و متنوعی را در دستور کار دارد. تا انتهای سال ۱۴۰۲، چهار مسابقه مهم در این رشته برنامه‌ریزی شده و نکته قابل توجه این است که همه این رقابت‌ها جوایز دلاری دارند.

تا آخر سال ۱۴۰۲، چهار مسابقه برنامه‌ریزی شده؛ ۲ مسابقه اول به مناسبت دهه فجر است که ۱۰ تا ۱۲ بهمن ماه در بخش مردان و زنان برگزار می‌شود و میزبانی بخش آقایان، استان خراسان رضوی و میزبان بخش زنان نیز استان گلستان است. پس از آن در اسفند ۲ مسابقه در بخش مردان و زنان برگزار می شود که به ترتیب ۱ تا ۳ و ۶ تا ۸ اسفند به میزبانی گیلان و کیش برگزار می‌شود. نکته قابل توجه این است که همه این رقابت‌ها جوایز دلاری دارند. برگزاری رقابتهای بین المللی با جوایز دلاری یه فرصت ایده آل برای اسکواش بازان ایرانی است که علاوه بر اینکه شانس خود را برای کسب جوایز قابل توجه محک بزنند، در این رقابتها آماده تر شده و رنگ خود را نیز بالا ببرند.

یکی از مهمترین برنامه فدراسیون اسکواش بحث استعدادیابی و پشتوانه سازی در این رشته است. در دوره گذشته تیم های ملی بیش از یک دهه در انحصار چند نام خاص بود و اسکواش به شکل گلخانه ای تنها روی همین نفرات سرمایه گذاری می کرد و هیچ توجه و فرصتی به نفرات جوان داده نمی شد و همین سبب شده بود که این انحصارگرایی باعث افت تیم ملی شود. در دوره جدید انحصارگرایی برچیده شده و فدراسیون برای تزریق خونی تازه به تیم ملی و پوست اندازی برنامه های مفصلی دارد.

هفته گذشته اردویی برای رده‌های‌سنی برگزار شد تا برای اعزام به مسابقات انفرادی پاکستان که اواخر خرداد سال آینده برگزار می‌شود، آماده شوند. مسابقات انتخابی تیم ملی اسکواش زنان نیز در هفته گذشته در مجموعه انقلاب برگزار شد و نفرات برتر آن مشخص شدند تا آمادگی لازم را برای مسابقات قهرمانی آسیا کسب کنند. بعد از انتخاب ورزشکاران تیم ملی اسکواش زنان، قرار است یک اردوی مشترک با ورزشکاران رده‌های سنی زیر ۱۹ سال برگزار شود تا علاوه بر اینکه آمادگی رده‌های سنی نیز بالاتر برود، بحث پشتوانه سازی برای تیم ملی بزرگسالان نیز اجرایی شود.

هفته گذشته نیز دوره‌ استعدادیابی در اسکواش برگزار شد که ۶۰ نفر در آن حاضر شدند. فدراسیون در راستای استعدادیابی برنامه های مفصلی دارد و قصد دارد به زودی با سازماندهی این ورزشکاران کمیته استعدادیابی بسیاری قوی را در فدراسیون تشکیل دهد تا پشتوانه ای برای تیم های ملی ساخته شود.

اینها تنها بخشی از تقویم شلوغ و پرفشار اسکواش در سال جاری و در ماه های پایانی سال است. آنچه نشان می دهد که اسکواش پیله رکود و رخوت را پاره کرده و مسیر پیشرفت و حرکت را برگزیده.

تمامی این اتفاقات نشان دهنده این است که انتخاب یک مدیر جوان و باانگیزه به جای نام های امتحان پس داده و قدیمی چه تاثیرات مثبتی خواهد داشت و تا چه اندازه می تواند ورزش را متحول کند. مدیری که البته از جنس این رشته است و با تخصص و اشراف خود بر مسائل اسکواش توانسته این رشته را از یک رشته منفعل و راکد، به یک رشته پویا و اکتیو بدل کند. با برنامه ریزی صورت گرفته در اسکواش به نظر می رسد این رشته از قالب یک ورزش تفریحی و لاکچری خارج شده و در مسیر پیشرفت گام برمی دارد. مسیری که می تواند در سالهای آتی این رشته را حتی به مدال آوری سوق دهد. منتظر باشید؛ از اسکواش خبرهای خوبی خواهیم شنید.

۲۵۸ ۲۵۸

منبع: khabaronline-1854625

ارسال نظر

New Project اخرین اخبار
New Project پربیننده‌ترین اخبار