فهرست ترسناک ژاپن برای جام ملت‌ها!

ورزش سه نوشت:پرستاره‌ترین لیست برای جام ملت‌های آسیا، ترکیبی که شاید ایران در فینال با آن رودررو شود.

فهرست ترسناک ژاپن برای جام ملت‌ها!

لیست تیم ملی ژاپن برای حضور در جام ملت‌های آسیا در حالی اعلام شد که سامورایی آبی تغییراتی قابل اعتنا نسبت به جام جهانی داشته است. خط خوردن 13 بازیکن از فهرست نهایی نسبت به قطر 2022 نشان می‌دهد که ژاپن خون جدیدی را به رگ‌های خود تزریق کرده و شاید حتی بتوان مدعی شد که با تیم جدیدی وارد جام ملت‌ها خواهد شد.

این لیست فقط چهار بازیکن از جی لیگ را در خود دارد. نکته مهم اینکه جی لیگ ژاپن بهترین لیگ فوتبال در آسیاست، اما هاجیمه موریاسو ترجیح داده تنها دایا مائکاوا، تایشی براندون نوزاوا، سیا مایکوما و مائو هوسویا را در لیست خود قرار دهد که روی هم 7 بازی ملی در کارنامه دارند.

اما 22 جایگاه ژاپن را نفرات لژیونر به خود اختصاص دادند که احتمالا 10 بازیکن ترکیب اصلی با آنها تشکیل خواهد شد. در این بین تومیاسو، اندو و میتوما از لیگ انگلیس و تیم‌های شاخص آرسنال، لیورپول و برایتون حضور دارند، چهار بازیکن از بوندسلیگا و یک ستاره تهاجمی نیز از اسپانیا پای به اردو خواهند گذاشت.

لیست تیم ملی ژاپن را در ادامه ببینید:

مهارتوپ دروازه‌بان
دایا مائکاوا (ویسل کوبه)، تایشی براندون نوزاوا (توکیو)، زیون سوزوکی (سن ترویدون بلژیک)

دفاع مدافعان
یوکیناری سوگاوارا (آلکمار هلند)، شوگو تانیگوچی (الریان قطر)، کو ایتاکورا (مونشن گلادباخ آلمان)، کوکی ماچیدا (یونیون بلژیک)، سیا مایکوما (سرزو اوساکا)، یوتا ناکایاما (هادرسفیلد انگلیس)، هیروکی ایتو (اشتوتگارت آلمان)، تاکهیرو تومیاسو (آرسنال انگلیس)، سیوشی واتانابه (خنت بلژیک)

هافبک هافبک‌ها
هیدماسا موریتا (اسپورتینگ پرتغال)، واتارو اندو (لیورپول انگلیس)، کائورو میتوما (برایتون انگلیس)، تاکومی مینامینو (موناکو فرانسه)، کیتو ناکامورا (رمس فرانسه)، جونیا ایتو (رمس فرانسه)، رئو هاتاته (سلتیک اسکاتلند)، تاکفوسو کوبو (سوسیه‌داد اسپانیا)، کایشو سانو (کاشیما)

مهاجم مهاجمان
آیاسه اوئدا (فاینورد هلند)، ریتسو دوآن (فرایبورگ آلمان)، مائو هوسویا (کاشیوا ریسول)، تاکوما آسانو (بوخوم آلمان)، دایزن مائدا (سلتیک اسکاتلند)

1941506

نکته جالب اینکه در بین سایر لژیونرها نیز تنها یک بازیکن شاغل در آسیا پیدا می‌شود و سایرین در بلژیک، پرتغال، فرانسه، چمپیونشیپ انگلیس و اسکاتلند حضور دارند که نشان می‌دهد از چه کیفیتی برخوردار هستند.

خط خوردن بازیکنان باتجربه و کاپیتان بعد از جام جهانی نشان می‌دهد که هاجیمه موریاسو قصد دارد تیمش را در این جام ملت‌ها پوست‌اندازی کند تا ژاپن برای جام جهانی بعدی آماده شود.

واتارو اندو، هافبک دفاعی لیورپول، با 55 بازی به عنوان لژیونر انتخاب شده و این نقش مهم را برعهده خواهد داشت. پس از او تاکومی مینامینو با 52 بازی باتجربه‌ترین بازیکن تیم ملی ژاپن است.

نکته دیگر اینکه ژاپن تنها دو بازیکن بالای سی سال در فهرست خود دارد و 24 بازیکن دیگر زیر سی سال هستند. همچنین ده بازیکن 25 سال یا کمتر دارند که شاید یک رکورد در سطح فوتبال آسیا محسوب شود.

ژاپن در مرحله گروهی با تیم‌های اندونزی، عراق و ویتنام همگروه است و در صورت صدرنشینی این تیم و ایران، آنها تا فینال با هم رودررو نخواهند شد.

251 251

منبع: khabaronline-1856159

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار