اولویت من ادامه حضور یحیی است؛ برانکو و اسکوچیچ همیشه آماده‌اند!

ورزش سه نوشت: ادموند بزیک می‌گوید در صورت جدایی یحیی گل‌محمدی، برانکو ایوانکوویچ بهترین گزینه برای جانشینی او است.

اولویت من ادامه حضور یحیی است؛ برانکو و اسکوچیچ همیشه آماده‌اند!

ادموند بزیک که امروز در مراسم قرعه‌کشی جام حذفی حاضر شده یود، پس از این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: جام حذفی نزدیک‌ترین راه رسیدن به لیگ قهرمانان است و از طرفی تیم‌هایی که از لیگ پایین‌تر می‌آیند، به دنبال شگفتی‌سازی و دیده شدن هستند. این مسائل باعث می‌شود بازی‌ها زیباتر شود، چون ویترین خوبی برای تیم‌های پایین‌تر است. در این مرحله تیم‌های لیگ برتری خیلی دنبال این نیستند که بازی سختی داشته باشند. به هر حال جام شگفتی‌هاست و در فوتبال هم دیگر بازی آسانی وجود ندارد. باید تیم‌ها اندیشه خوبی داشته باشند تا بتوانند از این‌ مرحله عبور کنند.


مهاجم سابق پرسپولیس درباره شرایط پرسپولیس و احتمال جدایی یحیی گل‌محمدی گفت: یک تشکر ویژه از آقای گل‌محمدی می‌کنم که کارنامه بسیار درخشانی در این چند سال داشته و زحمت زیادی کشیده است. اگر یحیی بماند خیلی خوشحال می‌شوم. اما اگر برود هم امیدوارم هر جا که هست، موفق باشد. من شخصا امیدوارم آقای گل‌محمدی بماند و حداقل تا آخر فصل این راه را ادامه بدهد.

او درباره مطرح شدن اسامی مربیانی مثل برانکو و اسکوچیچ عنوان کرد: وقتی شما می‌خواهید یک مربی را عوض کنید، همیشه اسامی‌ای مثل برانکو و اسکوچیچ وجود دارد، چون همه می‌خواهند اول هوادار را راضی کنند. من فکر می‌کنم بی‌ثباتی در مدیریت باعث این اتفاقات می‌شود. شما وقتی در مدیریت ثبات داشته باشی و بدانی چند سال اینجا هستی، خیلی لازم نیست زود به زود مربی را عوض کنی، مگر اینکه کار به جایی برسد که دیگر نتوانی همکاری کنی.


بزیک ادامه داد: متاسفانه این رفت و آمدها در فوتبال ایران عادی شده و بخش عمده آن هم به خاطر نتیجه‌گرایی است و چون مدیریت‌ها ثبات ندارند، حتما می‌خواهند نتیجه بگیرند و به همین دلیل می‌بینیم که در هفته سوم سرمربی یک تیم عوض می‌شود. از طرفی این بیانیه‌ها و حواشی باعث می‌شود که به این مرحله برسیم، چون مردم و رسانه‌ها، حاشیه‌ها را بیشتر از خود فوتبال دوست دارند.

پیشکسوت پرسپولیس در پاسخ به اینکه در صورت جدایی یحیی چه کسی را برای هدایت سرخ‌ها مناسب می‌داند، گفت: اولویت من این است که آقای گل‌محمدی بماند، اما اگر نباشد اکثریت مردم دوست دارند که آقای گل‌محمدی بیاید.

بزیک که در حال حاضر سرمربی تیم جوانان کیاست، درباره خوشحالی خود از تقابل کیا با ذوب‌آهن در جام حذفی گفت: اتفاقی که در چند سال اخیر در فوتبال ایران وجود نداشته، توجه به تیم‌های پایه بوده است. از یک بچه پنج ساله هم بپرسید می‌گوید به تیم‌های پایه توجه داشته باشیم اما در عمل انجام نمی‌شود. هر زمانی هم که تیم‌های ملی پایه‌مان موفقیتی کسب می‌کند، یک اتفاق است که رخ می‌دهد اما ادامه‌دار نیست. تیم کیا الان تنها تیم خصوصی است که پله‌ها را یکی یکی بالا می‌آید و ۸۵ درصد تیم بزرگسالان کیا هم از نونهالان آمده‌اند و اضافه شده‌اند. خیلی دوست داشتم که کیا برای دیده شدن این بچه‌ها با یک تیم لیگ برتری بیفتد و این اتفاق افتاد. از صبح مرور می‌کردم که اگر با یک تیم لیگ برتری بیفتد. اگر این بازی پخش زنده داشته باشد، قطعا شما این بازیکنان را رصد می‌کنید و می‌بینید که چه بازیکنان بااستعداد خوبی در تیم حضور دارند.

او در خصوص ضعف پرسپولیس در خط حمله و عملکرد شهاب زاهدی و نبیل باهویی در نیم فصل اول عنوان ‌کرد: از هر کسی سوال بپرسید مطمئنا می‌گوید پرسپولیس به یک مهاجم خوب نیاز دارد اما فکر می‌کنم در این مارکتی که وجود دارد، مهاجم خوب در نیم فصل بیرون نمی‌ماند که پرسپولیس بخواهد جذب کند. مگر اینکه یک نفر مصدوم شده و بیرون مانده باشد. شهاب زاهدی سال اول حضورش در ایران را تجربه می‌کند؛ نمی‌شود گفت صددرصد خواسته‌ها را برآورده کرد اما فکر می‌کنم بازیکنی بود که توانست در چند بازی به پرسپولیس کمک کند. من شهاب زاهدی را از تیم امید می‌شناسم؛ او بازیکن مکمل بسیار خوبی برای یک مهاجم است و فکر می‌کنم کارنامه قابل قبولی داشت. اما آقای باهویی آنقدر که باید و شاید نتوانست کارایی لازم را داشته باشد. به عنوان یک مهاجم خارجی، توقع از او زیاد بود اما آن اتفاق نیفتاد.

بزیک همچنین درباره شرایط تیم ملی در جام ملت‌های آسیا گفت: این بهترین و پرمهره‌ترین دوره جام ملت‌های آسیاست. تیم‌هایی مثل ژاپن، کره، استرالیا، عربستان و ایران تیم‌های خیلی خوبی هستند و مهره‌های خیلی خوب و لژیونرهای زیادی دارند. من فکر می‌کنم کیفیت این جام ملت‌ها از دوره‌های قبل بالاتر خواهد بود و ان‌شاءالله بتوانیم یک نتیجه خوب و درخور نام ایران بگیریم.

او در پایان در پاسخ به اینکه آیا بهتر نیست پرسپولیس به یک مهاجم از تیم‌های پایه خود فرصت بدهد، گفت: قطعا حرف شما درست است اما ما انقدر کم‌حوصله و کم‌صبر هستیم که حتی مربی جرئت نمی‌کند به بازیکن جوان در لیگ فرصت بدهد، چون اکثریت نتیجه‌گرا هستند. مطمئنا ما نمی‌توانیم در دل لیگ برترمان بازیکنان جوان زیادی ببینیم. از همین تیم ملی نوجوانان هم که با آقای عبدی رفتند و آن نتایج را گرفتند، انگشت شمار هستند کسانی که در لیگ برتر و تیم بزرگسالان بازی می‌کنند.

258 258

منبع: khabaronline-1858442

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار