چیزهایی که باید از فینال سوپرجام بدانید؛ سوپر ال‌کلاسیکو

رئال مادرید و بارسلونا برای کسب اولین عنوان فصل 23/24 امشب به مصاف هم خواهند رفت.

چیزهایی که باید از فینال سوپرجام بدانید؛ سوپر ال‌کلاسیکو

ایمان گودرزی؛ تا زمانی که فوتبال زنده است، ال‌کلاسیکو بزرگترین رقابت فوتبالی باقی خواهد ماند. بارسلونا و رئال مادرید ممکن است دیگر همان تیم‌های افسانه‌ای یک دهه پیش نباشند، اما هرگاه دو تیم با هم روبه‌رو می‌شوند حرف و حدیث‌ها و شایعات به اوج خود می‌رسد.
پس از سفر به عربستان سعودی برای سوپرکاپ اسپانیا، هر دو تیم موفق شدند رقبا را در نیمه نهایی از پیش رو بردارند و یک فینال ویژه برای هواداران مشتاق فوتبال در دنیا رقم بزنند.
یکشنبه شب ژاوی و کارلو آنچلوتی برای دومین بار در این فصل یک بار دیگر به مصاف هم خواهند رفت. بازی قبل، این ایتالیایی بود که از اسطوره اسپانیایی پیشی گرفت و آنچلوتی به دنبال بازسازی همان چیزی است تا این آخر هفته ظروف نقره را بالا ببرد.

هشدار ژاوی
ژاوی در کنفرانس مطبوعاتی پس از پیروزی بارسلونا مقابل اوساسونا در نیمه نهایی گفت: «فکر می‌کنم می‌توانیم دوباره بر آنها مسلط و پیروز شویم.» یک عنصر خوش‌بینی جدی پیرامون اظهارات سرمربی بارسلونا وجود دارد، اما فرد مجبور است این واقعیت را بپذیرد که پشت اظهارات او حقیقتی وجود دارد. رئال مادرید در حال حاضر یکی از روی فرم‌ترین تیم‌های جهان است. لوس بلانکوس در 20 بازی اخیر خود در تمامی رقابت‌ها شکست نخورده است و تنها باخت رسمی آنها در این رقابت‌ها برابر اتلتیکو مادرید در لالیگا بوده است. بر کسی پوشیده نیست که فرم اخیر هیچ تأثیری در ال‌کلاسیکو ندارد. کاتالان‌ها ممکن است از بهترین حالت خود دور باشند، اما رئال مادرید باید مراقب هشدار ژاوی باشد و آن را جدی بگیرد. به هر حال، مخاطرات بسیار زیاد و مهم است که سفیدپوشان فریب فرم فوق‌العاده حال حاضر خود را در این بازی نخورند.

 چیزهایی که باید از فینال سوپرجام بدانید؛ سوپر ال‌کلاسیکو

ذهنیت یک قهرمان
رئال مادرید در این فصل یک بار بارسلونا را شکست داده است. ایدئولوژی بنیادینی که در رئال مادرید وجود دارد، ذهنیت برنده در رختکن است. در طول سال‌های اخیر، لوس بلانکوس استانداردهایی را به عنوان یکی از با ثبات‌ترین و مقاوم‌ترین تیم‌های فوتبال جهان تعیین کرده است. نگرش هرگز نگو بمیر به علامت تجاری آنها تبدیل شده است و کامبک زدن در بازی‌هایی که عقب هستند یکی از اتفاقات عادی در بازی‌های این تیم به حساب می‌آید. مردان آنچلوتی برای اینکه در فینال امشب برابر بارسلونا پیروز شوند، باید از ابتدا هدف خود را در زمین به حریف دیکته کنند و حالا فرصتی مناسب برای آنها خواهد بود که شکست فصل قبل را جبران کنند. قطعاً عبور از خط دفاعی بارسلونا بسیار آسان نخواهد بود و دفاع در برابر تیم خلاق ژاوی آزمونی نهایی برای خط دفاع رئال مادرید به حساب می‌آید. اولین جام این فصل می‌تواند انگیزه بسیار زیادی به تیم کارلتو تزریق کند به همین دلیل این بازی به هیچ وجه کم اهمیت نخواهد بود و رختکن مادرید به این جام نیاز ویژه‌ای دارد.

نبرد پارادوکس‌ها
بارسلونا در این فصل در سراسر زمین با مشکل مواجه شده است و شکاف‌هایی هم در جلو و هم در عقب زمین وجود دارد. فینال، مانند هر بازی فوتبالی، به توانایی تیم برای به پایان رساندن موقعیت‌های ایجاد شده خلاصه می‌شود. رئال مادرید برتری قابل توجهی نسبت به رقبای اصلی خود در آن جبهه دارد.
سفیدپوشان در این فصل در مواجهه با گل دقیق عمل کرده‌اند و خوسلو، وینیسیوس جونیور، رودریگو، جود بلینگام و براهیم دیاز همگی نقش خود را در یک سوم پایانی ایفا کردند. در همین حال، بارسلونا از طریق روبرت لواندوفسکی، رافینیا، ژائو فلیکس و فران تورس در این زمینه دچار مشکل شده است.
بنابراین نبرد امشب احتمالاً به نبرد استفاده بهینه از تک موقعیت‌ها خلاصه می‌شود. همان‌طور که در اولین ال‌کلاسیکو این فصل اتفاق افتاد، رئال مادرید امیدوار است تیمی باشد که حتی اگر مسلط نباشد، پیروز ظاهر شود. بالاخره تنها آماری که در فوتبال اهمیت دارد، گل‌های زده شده است.

257 251

منبع: khabaronline-1860399

ارسال نظر