دستور جدید سازمان لیگ به باشگاه ها در مورد سقف بودجه

سازمان لیگ اخیرا نامه جدیدی را به باشگاه ها با موضوع سقف بودجه ارسال کرده است.

دستور جدید سازمان لیگ به باشگاه ها در مورد سقف بودجه

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین؛ از ابتدای فصل بیست‌وسوم لیگ برتر قانون سقف بودجه باشگاه‌های لیگ برتری و لیگ دسته اول فوتبال به اجرا درآمد و اجرای این قانون با نقد و بررسی‌های زیادی همراه شد. این انتقادات شامل دو بخش حقوقی و اقتصادی بود و در عین حال مسئولان اجرای قانون مذکور پذیرفتند که چون انسان‌ها در وضع این قانون دخیل بودند قطعاً کارشان بدون عیب و ایراد نبوده است و بنابراین در سال‌های آتی امکان ویرایش در این قانون وجود دارد.

طبق گزارش تسنیم، سازمان لیگ با ارسال نامه‌ای به باشگاه‌های لیگ برتری، خواهان دریافت پیشنهادات آنها برای اجرای هر چه بهتر قانون سقف بودجه در سال آتی شده است. با توجه به مشکلات مالی که گریبانگیر اکثریت تیم‌های لیگ برتری است، بعید به نظر می‌رسد حدود 10 تیم لیگ برتری در مورد بحث بودجه انتقادی داشته باشند.

احتمالاً تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا و چند تیمی که توانایی صرف بودجه بیشتری دارند، در مورد راهکارهای افزایش سقف بودجه درخواست‌هایی داشته باشند. از آنجایی که این تیم‌ها مقابل نمایندگان متمول حوزه خلیج فارس قرار می‌گیرند، معتقدند نباید مانعی مقابل‌شان قرار داشته باشد.

در فصل اخیر سقف بودجه تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا 400 میلیارد تومان و حداکثر بودجه باشگاه‌های لیگ برتری 325 میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود. با وجود اصرار مسئولان فدراسیون، بعضی اهالی فوتبال معتقدند قانون سقف بودجه سال آینده اجرا نخواهد شد.

254 251

منبع: khabaronline-1863475

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار