شگفتی بزرگ تاجیکستان؛ تاریخ‌سازی یاران هنانوف در جام ملت‌های آسیا

تیم ملی تاجیکستان با برتری مقابل امارات راهی مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا شد.

شگفتی بزرگ تاجیکستان؛ تاریخ‌سازی یاران هنانوف در جام ملت‌های آسیا

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین؛ در دومین بازی مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا 2023، از ساعت 19:30 امروز (یکشنبه) تیم‌های ملی تاجیکستان و امارات در ورزشگاه احمد بن علی الریان به مصاف هم رفتند که این بازی بعد از تساوی یک - یک در 90 دقیقه و پس از آن 30 وقت‌های اضافه به ضربات پنالتی کشیده شد. در ضربات پنالتی تاجیک‌ها با نتیجه 5 بر 3 پیروز شده و جواز صعود به جمع هشت تیم برتر مسابقات را کسب کردند.

وحدت iنانوف در دقیقه 30 اولین گل بازی را به ثمر رساند تا رقیب شگفت‌زده شود. بعد از آن حملات اماراتی‌ها برای جبران نتیجه ادامه پیدا کرد، اما آنها تا پایان نیمه نخست نتوانستند در گلزنی کامیاب شوند. بازی با برتری یک بر صفر تاجیکستان رو به اتمام بود که خلیفه مبارک الحمادی توانست در دقیقه 5+90 گل تساوی را وارد دروازه یتیم‌اف کرد تا همه چیز به وقت‌های اضافه کشیده شود.

در وقت‌های اضافه احتیاط در دستور کار دو تیم بود و توپی از خط دروازه‌ها نگذشت تا ضربات پنالتی تیم پیروز میدان را مشخص کند. در ضربات پنالتی تاجیکستان 5 بر 3 برد و جواز صعود به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات را کسب کرد. این تیم در اولین حضورش در مسابقات جام ملت‌های آسیا، اولین حضور در مرحله حذفی و به دنبال آن اولین فرصت رقابت در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات را کسب کرد.

258 258

منبع: khabaronline-1866385

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار