خشم بی‌سابقه عراقی‌ها از قضاوت جنجالی فغانی

عراقی ها به شدت نسبت به تصمیم علیرضا فغانی مبنی بر اخراج أیمن حسین، خشمگین و عصبی هستند.

خشم بی‌سابقه عراقی‌ها از قضاوت جنجالی فغانی

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین؛ تیم ملی عراق در ناباورانه ترین مسابقه جام ملت ها، در حالیکه تا دقیقه 90+5 با نتیجه دو بر یک از اردن پیش بود، در نهایت با حساب سه بر دو شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

این دیدار یک صحنه بسیار جنجالی داشت و آن اخراج ایمن حسین، زننده گل دوم عراق، از سوی علیرضا فغانی، داور سرشناس ایرانی، بود.

رسانه‌های عراقی به‌شدت به قضاوت علیرضا فغانی در این بازی به‌ویژه در صحنه اخراج ایمن حسین که در نتیجه بازی تاثیرگذار بود، اعتراض دارند.

به نقل از ورزش سه علی نوری، خبرنگار و مجری برنامه «آی نیوز» عراق نوشت: «حذف عراق را به شیخ‌سلمان و کادر داوری تبریک می‌گویم. سابقه قضاوت‌های علیرضا فغانی برای عراق کاملا مشخص است. فغانی سال ۲۰۱۴ در دیدار برابر استرالیا، سال ۲۰۱۵ برابر ژاپن و سال ۲۰۱۸ دوباره برابر استرالیا برای عراق قضاوت کرد و در هر سه بازی عراق بازنده بود. تاریخ بداند که فغانی سال ۲۰۱۸ از استرالیا درخواست اقامت کرد و سال ۲۰۱۹ درخواستش پذیرفته شد. عراق دوباره با قضاوت این داور باخت.»

صفحه «اخبار الکرة العالمیة» عراق هم به‌شدت به قضاوت فغانی اعتراض کرد. در بخشی از اعتراض این صفحه پرکاربر عراقی آمده است: «ایمن! ظلم‌کننده به تو به جزایش خواهد رسید.»

کاساس، سرمربی تیم ملی فوتبال عراق، هم در نشست خبری بعد از بازی به‌شدت به قضاوت داور اعتراض کرد و گفت او پیروزی را از تیمش دزدید.

العربیه هم با تیتر «عراقی‌ها از دست داور عصبانی‌اند»، نوشت: «بعد از بازی عراقی‌های زیادی در فضای مجازی به داور ایرانی اعتراض کردند و اخراج ایمن حسین را ظالمانه دانستند.»

سایت سعودی‌نیوز هم با تیتر «افتضاح داوری توسط داور ایرانی» درباره قضاوت فغانی نوشت: «داور ایرانی در صحنه‌ای عجیب به خاطر شادی گل ایمن حسین که حالت خوردن عذای سنتی منسف بود از بازی اخراج شد این در حالی بود که داور همین صحنه را درباره بازیکنان حریف نادیده گرفت.»

257 251

منبع: khabaronline-1866782

ارسال نظر