با مربی بیکار خارجی،قرارداد 45 میلیاردی می‌بندند

حسین کعبی یکی از باسابقه‌ترین بازیکنان فولاد و تیم ملی کشورمان از اتفاقاتی که در این فصل برای فولاد افتاده به شدت ناراحت است. این بازیکن که سابقه بازی‌های زیادی در تیم ملی و چند تیم فوتبال کشورمان از جمله فولاد را در اختیار دارد از ضعف شدید مدیریت در این باشگاه و هیأت‌ مدیره‌اش گلایه می‌کند و این ضعف را دلیل اصلی نتایج ضعیف فولاد می‌داند.

با مربی بیکار خارجی،قرارداد 45 میلیاردی می‌بندند

ناصر قراگزلو؛ حسین کعبی به شدت از انتخاب مربی خارجی قبلی فولاد انتفاد کرده و یحیی گل محمدی را به عنوان بهترین مربی ایرانی برای فولاد معرفی می کند.
چرا سرمربی اسپانیایی هم بعد از چند ماه کار از تیم اخراج شد و به شکل توافقی از فولاد رفت!
متأسفانه مربیان خارجی‌ را برای تیم می‌آوردند که خوب از تیم فولاد بخورند. مثلاً با مربی خوزستانی برای یک سال و نیم، چهل و پنج میلیارد قرارداد می‌بندند و باید دید چه کسی سفارش می‌کند که یک مربی خارجی بیکار را به فولاد می‌آورند.
*صحبت از این است که یحیی را به فولاد بیاورند و ظاهراً گزینه اول فولاد هم یحیی است؟
من از این موضوع اطلاعی ندارم اما اگر این اتفاق رخ دهد حتماً خوشحال می‌شوم. یحیی زمانی هم به عنوان بازیکن به فولاد آمد و در این تیم شرایط خیلی خوبی پیدا کرد و با حمایت هواداران فولاد موفق شد دوباره خودش را در سطح اول بازیکنان ایرانی مطرح سازد، حالا هم اگر یحیی که آدم بسیار سالمی است به تیم بیاید حتماً شرایط تیم بهتر می‌شود. یحیی مربی بسیار کاربلد و رفیق چندین ساله من است که حتماً قادر است شرایط تیم را بهتر سازد و به وضعیت نابسامان فولاد واقعاً سروسامان بدهد.
*در پرسپولیس هم به نظر با یحیی خوب تا نکردند!
بله واقعاً با آن همه جامی که یحیی کسب کرد من واقعاً فکر می‌کنم در حق یحیی کم لطفی شد و با او بد تا کردند. مربیانی مانند یحیی به فوتبال این ممکلت واقعاً خدمت کرده‌اند، به همین دلیل حتماً باید قدر مربیانی مانند یحیی را بدانیم و از آنها به خوبی صیانت کنیم، هرچند متأسفانه نسل در حال تغییر کردن است و فوتبال ما در حال قرار گرفتن در مسیری است که اصلاً به سود ما نیست. یحیی یکی از بهترین مربیان ایرانی است که حتی توان مربیگری در تیم ملی را هم دارد و قادر است در بالاترین سطح به خوبی کار کند و راندمان کارش را نشان دهد، مربی‌ای که اهل باج دادن نیست و کارش را هم خوب بلد است.
*تیم فولاد به لحاظ بازیکن خیلی مشکل دارد، با این وجود فکر می‌کنید فولاد با حضور مربی جدید درست خواهد شد؟
به نظرم اگر فولاد بازیکن بگیرد حتماً موفق خواهد شد. تیم فولاد فعلاً مریض است. این تیم چهار بازیکن گرفته است که برای آنها چیزی در حدود 100 میلیارد هم پرداخت کرده است؛ بازیکنانی مانند منشا و واسعی و یک بازیکن برزیلی و بازیکنی دیگر که از هیچ‌کدام این بازیکنان هم استفاده نشد یا خیلی کم به آنها بازی رسید، به همین دلیل وقتی شرایط بازیکنان را می‌بینم به خودم می‌گویم خدا کند یحیی سرمربی شود. یحیی در بین مربیان ایرانی بهترین گزینه است، هر چند قبلاً مربی ایرانی را بالای سر تیم آوردند که ایشان هم وقتی امکانات فولاد را دیده بود این جمله را به زبان آورده بود که حاضر است با فولاد قراردادی 10 ساله ببندد، هر چند آن مربی هم در تیم فولاد موفق نبود و در نهایت هم از فولاد اخراج شد. متأسفانه در حال حاضر هم افرادی در مسند باشگاه فولاد نشسته‌اند که پنج نفراز بازیکنان این تیم را هم نمی‌شناسند. واقعاً ناراحت و نگران فولاد هستم که خدایی ناکرده با وضعیتی که فولاد در جدول دارد سقوط نکند. واقعاً برای من جای سؤال است چطور مربی خارجی را برای فولاد آوردند که یک سال و نیم بی‌کار بود و تیم به او نمی‌دادند و آخرین تیمی هم که قبل از آن مربیگری کرد در کویت بود. مربی خارجی خیلی ایراد داشت و باور کنید حاضر نبود در ابتدا حتی تیم‌های پایه فولاد را ببیند اما بعداً که مجبور شد جوانگرایی کرد و از چند بازیکن تیم پایه استفاده کرد؛ مربی‌ای که بعد از چهار ماه کار کلی از رقم قراردادش را از فولاد گرفت و بعد هم به کشورش رفت.

منبع: khabaronline-1873175

ارسال نظر