کاش شجاعتت را جلوی اکرم عفیف خرج می‌کردی!

شجاع خلیل‌زاده شب گذشته در میکسدزون ورزشگاه آزادی جنجال بزرگی به راه انداخت.

کاش شجاعتت را جلوی اکرم عفیف خرج می‌کردی!

شجاع خلیل‌زاده یکی از عجیب‌ترین پدیده‌های چند سال اخیر فوتبال ایران است. او شاید تنها بازیکنی است که چند روز پس از گفتن جمله «می‌خواهم قراردادم با پرسپولیس را ۶ ساله تمدید کنم»، با فسخ یک‌طرفه قراردادش از این تیم جدا شده و با بوسیدن لوگوی تیم جدید، دلارهای قطری را به حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا ترجیح داده است. خلیل‌زاده دیروز هم نشان داد در ۳۴ سالگی اثری از پختگی در او وجود ندارد و به جای پاسخ دادن درباره عملکردش در جام ملت‌های آسیا، ترجیح داد در میکسدزون ورزشگاه آزادی عربده‌کشی کند. خلیل‌زاده که هنوز دعوت نشدن به تیم ملی در زمان کارلوس کی‌روش را از یاد نبرده، بابت این موضوع از خبرنگارانی طلبکار است که در یک سال اخیر از او و تیم ملی به بهترین شکل حمایت کردند تا در جام ملت‌ها افتخارآفرینی کنند.

اتفاقا کارلوس کی‌روش در تمام دوران حضورش در فوتبال ایران اگر یه کار خوب کرده باشد، مبارزه با بازیکن‌سالاری و دور کردن امثال شجاع خلیل‌زاده از تیم ملی است که شاید در مقاطعی از نظر فنی شرایط حضور در تیم ملی را داشته ولی رفتارهایش هرگز در حد و اندازه یک فوتبالیست ملی نبوده است. در همان دورانی که خلیل‌زاده معتقد است کی‌روش فوتبالش را نابود کرده، مدافعان بزرگی چون سیدجلال حسینی، پژمان منتظری، مرتضی پورعلی‌گنجی و مجید حسینی در تیم ملی به میدان رفته‌اند که از نظر فنی و شخصیتی به مراتب بالاتر از مدافع فعلی تراکتور هستند.

خط خوردن خلیل‌زاده در زمان کی‌روش کوچک‌ترین ارتباطی به خبرنگاران ندارد و حتی در همان زمان هم بارها مطالبی در این خصوص نوشته شد ولی وضعیت دفاعی تیم ملی در دوران مرد پرتغالی آنقدر خوب بود که کسی نتواند بابت این تصمیم به او خرده بگیرد. تیم ملی در جام ملت‌های ۲۰۱۹ مجموعا ۶ بازی انجام داد و آمار ۵ کلین‌شیت و ۳ گل خورده را به ثبت رساند. جالب اینکه هر ۳ کلین‌شیت تیم ملی در تاریخ جام جهانی هم با هدایت مرد پرتغالی و مدافعانی رقم خورده که او به خلیل‌زاده ترجیح داده بود. در طرف مقابل اما تیم ملی با هدایت سرمربی محبوب خلیل‌زاده و زوج مورد علاقه‌اش، محمدحسین کنعانی‌زادگان در جام ملت‌های ۲۰۲۳ طی ۶ بازی فقط یک بار دروازه‌اش را بسته نگه داشت و ۷ گل خورد و مدافع این فصل تراکتور هم در مجموع تورنمنت خوبی را سپری نکرد. البته که گل خوردن و کلین‌شیت کردن هر ۲ حاصل عملکرد کل تیم است و نمی‌توان فقط خلیل‌زاده یا هر بازیکن دیگری را مقصر دانست ولی او هم نمایش خوبی در جام ملت‌های آسیا نداشت و نتوانست مشکلات دفاعی تیم ملی را حل کند. خلیل‌زاده البته مدت‌هاست که در بهترین فرم خود به‌سر نمی‌برد و همین موضوع باعث شد قراردادش با الاهلی قطر هم تمدید نشود. زوج او و محمدحسین کنعانی‌زادگان فصل قبل در تیم الاهلی با ۴۵ گل خورده در ۲۲ بازی صاحب بدترین خط دفاعی لیگ ستارگان قطر بود و در پایان فصل هم هر ۲ بازیکن در لیست خروج قرار گرفتند

شجاع خلیل‌زاده دیشب هم می‌توانست به جای عربده‌کشی و جنجال‌ ساختن، پاسخ سوالات انتقادی خبرنگاران درباره جام ملت‌ها را بدهد و مانند سرمربی تیم ملی حداقل در ظاهر، عذرخواهی می‌کرد. کاش او با خبرنگاران مثل لوگوی تیم‌های باشگاهی‌اش رفتار می‌کرد و جنگجویی را برای اکرم عفیف و معز علی کنار می‌گذاشت!

۲۵۸ ۲۵۸

منبع: khabaronline-1875781

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار