قرارداد سرمربی جدید تیم ملی والیبال، ۴ ماهه است!

سرپرست فدراسیون والیبال گفت: قرارداد سرمربی جدید تیم ملی والیبال ۴ ماهه و تا پایان المپیک است. البته امکان تمدید قرارداد تا سال ۲۰۲۸ هم وجود دارد.

قرارداد سرمربی جدید تیم ملی والیبال، ۴ ماهه است!

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین؛ وحید مرادی در خصوص انتخاب سرمربی جدید تیم ملی والیبال اظهار داشت: بعد از مصاحبه با تعداد زیادی از مربیان مطرح والیبال ما به چند گزینه رسیدیم. برخی از این گزینه ها جزو مربیان تراز اول محسوب می‌شدند که متاسفانه به دلیل برخی شیطنت ها از ادامه مذاکرات و قبول سرمربیگری تیم ملی انصراف دادند. تعداد دیگری از این مربیان هم از همان ابتدا گفتند نمی توانیم به ایران بیاییم. با این حال کار را متوقف نکردیم. در نهایت به ۵ گزینه رسدیم که برای هدایت تیم ملی اعلام آمادگی کرده بودند. این ۵ گزینه را در کمیته فنی مطرح کردیم . کمیته فنی به ۲ نفر رای دادند. اکثریت کمیته فنی تاکید کردند که فقط با مربی خارجی می توانیم شانس موفقیت داشته باشیم و بر همین اساس انتخاب مربیان داخلی منتفی شد.

به نقل از ایرنا وی افزود: با جولیانی و پائز وارد مذاکره جدی شدیم. با جولیانی از طریق ویدیو کال صحبت کردیم. همکارانم در فدراسیون هم با ایجنت این مربی مذاکراتی داشتند. جولیانی در ترکیه قرارداد دو ساله داشت. پس از یکسال به دلایلی از هدایت تیم ترکیه کنار رفت. همکاران من که با ایجنت او صحبت کردند و روند صحبت ها به گونه‌ای بود که او به دنبال بازارگرمی بود و کسب امتیازات بیشتری بودند. در نهایت توافق صورت نگرفت. دستمزدی که ایجینت جولیانی مطرح کرد بسیار ابالتر از دستمزد بزرگترین مربیان دنیا بود. در تمام مذاکراتم با جولیانی احساس می‌کردم خودش تصمیم گیرنده نیست. گاهی اوقات حتی او با ایجنتش هم هماهنگ نبود و صحبت‌های متفاوتی عنوان می‌کردند.

سرپرست فدراسیون والیبال تصریح کرد: همزمان با با پاتز صحبت کردیم. او یکی از مربیان سرشناس است و افتخارات زیادی در کنار بلین در فرانسه داشت. موفقیت‌های چشمگیری در لیگ ژاپن کسب کرده بود و حتی بازیکنان مطرح دنیا مثل کوبیاک زیر نظر او کار کردند. پائز پس از ۴ سال از تیم پاناسونیک رفت و تیلیه جایگزین او شد؛ اما نتوانست افتخارات پائز را کسب کند. او مربی بی ادعایی اما کارکشته و خیلی علاقه‌مند است با ایران به المپیک برود. پائز می‌گفت صعود به المپیک سخت است اما برای رسیدن به آن می جنگد.

مرادی درباره اینکه سرمربی جدید تیم ملی چه زمانی به ایران می‌آید، عنوان کرد: پائز الان سرمربی تیم اوکراینی است. احتمال دارد تیمش به فینال صعود کند؛ اما اواخر فروردین قطعا به ایران می آید. در خصوص اینکه فینال لیگ برتر ایران را می‌تواند از نزدیک تماشا کند یا خیر هم با این مربی صحبت کردیم. او گفت اگر بشود ۲۴ ساعته به ایران می آید و برمی‌گردد. اگر نتواند بیاید شاید دستیارش را به ایران بفرستد.. البته او مربی بسیار برنامه‌گرایی است و برنامه مدونی برای تیم ملی ایران تدوین کرده است. او حتی لژیونرها را زیر نظر داشت و گفت در مقطع فعلی بازیکنان باتجربه را لازم داریم و بر همین اساس بازیکنانی که سال گذشته در تیم ملی نبودند برمی گردند.

وی در مورد اینکه چرا با پیاتزا به توافق نرسید، اظهار داشت: طبیعی است که خیلی از مربیان دنیا علاقه مند به سرمربیگری تیم ملی ایران باشند. حتی مربیانی که مسئولیت تیم های ملی دیگر را دارند هم چنین اشتیاقی دارند. با پیاتزا صحبت کردیم اما عنوان کرد قراردادش با هلند تا پایان المپیک است و گفت قبل از المپیک نمی تواند با ایران باشد. پیشنهاد داد دستیارش به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شود و من هم کمکش می کنم. درست نبود تیم ملی را به دستیارش بسپاریم. دلالها هم در این زمینه تلاش کردند و حتی برای انصراف مربیان رقیب هم ممکن است نقش داشته باشند.

سرپرست فدراسیون والیبال درباره اینکه قرارداد پائز تا چه زمانی است، گفت: قرارداد او ۴ ماهه و تا پایان المپیک است. البته امکان تمدید قرارداد تا سال ۲۰۲۸ هم وجود دارد. قراردادی که ما با پائز بستیم قرارداد منطقی و مناسبی است و با دستمزد سایر مربیان تفاوت فاحشی دارد.

مرادی در خصوص دستیاران پائز توضیح داد: پائز با خودش یک دستیار فرانسوی و یک مربی بدنساز می‌آورد. پائز معتقد است دستیارش بسیار قوی است. در خصوص دستیاران ایرانی پائز هم هنوز تصمیم‌گیری نکرده‌ایم. سعی می کنیم از دستیاری استفاده کنیم که حاشیه نداشته باشد و با دادن اطلاعات درست به سرمربی تیم ملی در جوی آرام به تیم ملی کمک کند. مطمئن باشید دستیاری انتخاب خواهد شد که ذهن برنده داشته باشد.

257 251

منبع: khabaronline-1878204

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار